0
info@redzet.eu
Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Atgriezties uz karti Iegūt norādes

Jēkabpils 330 gadu piemiņas akmens

Brīvības iela 214, Jēkabpils
Brīvības iela 214, Jēkabpils

Jēkabpils 330 gadu jubilejas piemiņas akmens ir viens no kultūrvēsturiskiem objektiem Jēkabpils pilsētā. Adrese: Brīvības iela 214.

Piemiņas akmens tika atvests no pilsētas robežas un uzstādīts 2000. gadā, 3. pilsētas svētku "330. dzimšanas dienā Jēkaba ielā" laikā, Jēkabpils 330 gadu jubilejas atcerei kā paliekoša vēsturiska zīme. Piemiņas akmens atrodas bijušajā Jēkabpils vēsturiskajā centrā pie Svētā Gara pareizticīgo klostera, vietā, kurā 1670. gada 12. februārī hercogs Jēkabs pasludināja pilsētu par nodibinātu.

"Ar šo akmeni saistās stāsts, ka ikviens, kurš pieskaras akmenim un noglāsta to, domājot par to, ka šī pilsēta rada prieku, padara šo akmeni arvien gludāku un gludāku."

330. pilsētas jubilejas sakarā šajā vietā tika arī atjaunots un iesvētīts pilsētas vēsturiskais karogs un pirmo reizi atskaņota pilsētas himna "Dziesma par Jēkabpili", kuras komponists ir G.Zilvers.
lv.wikipedia.org

 


Trešdienas tirgus laukums
Šajā vietā hercogs Jēkabs 1670. gada 12. februārī pasludināja pilsētu par nodibinātu. Trešdienās te notika aktīva tirgošanās, tas bija vecākais pilsētas tirgus un agrākais vēsturiskais centrs. Šajā vietā atrodas arī Jēkabpils 330 gadu jubilejas piemiņas akmens.
www.jekabpils.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu