0
info@redzet.eu
Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Atgriezties uz karti Iegūt norādes

Lielvārdes pilsdrupas

Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē
Pilsdrupas Lielvārdē

Šobrīd virs zemes redzamās drupas ir kādreizējās pils otrā un augstāko stāvu sienas. Livonijas laikā (13. gs.) celtā pils tikusi būvēta pēc Ikšķiles mūra pils parauga kā neliela divu stāvu torņa būve. Ar laiku tā tika pārbūvēta un papildināta, tika uzbūvēts aizsargmūris un tornis. Livonijas kara laikā, 1579. gadā cara Ivana Bargā karaspēks to izpostīja. Mūsdienās drupas ir daļēji izpētītas un iekonservētas. Precīza informācija par pils vēsturi nav pieejama, jo tās arhīvs, kas glabājās Kokneses pilī, sadega Ziemeļu kara laikā.

www.lielvarde.lv

 

Lielvārdes bruņinieku pils drupas atrodas Lielvārdes parkā aiz Skulpūru dārza, Daugavas krastā.

 

Šīs mūra pils vietā agrāk atradusies lībiešu celta koka pils, kas tikusi nodedzināta. Vēlāk vietējie iedzīvotāji, pildot klaušu darbus, skaldījuši akmeņus, dedzinājuši kaļķi un vācu krustnešu uzraudzībā cēluši mūra pili, kas rakstos minēta jau 1229. gadā. Sākotnēji pils piederējusi Rīgas bīskapam Albertam. Ahitektūras stils – gotika.

Pils vairākkārt cietusi karu darbībā un atkal atjaunota, bet kopš 1613. gada ir drupu stāvoklī. Drupas iekonservētas 1987. gadā pēc arhitekta G. Erdmaņa projekta.

Pēc pirmsprojekta izpētes materiāliem līdz mūsu dienām saglabājušās pils daļai bijuši trīs stāvi. Pirmo stāvu sedz biezs kultūras slānis, bet virs patreizējā zemes līmeņa atsevišķie sienu posmi saglabājušies vairums tikai nepilna otrā stāva augstumā.

Lielvārdes bruņinieku pils drupas ir vietējās nozīmes arheoloģijas piemineklis.

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu