0
info@redzet.eu
Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Lapegles Igates muižā
Igates pils Dzirnavu krodziņš
Igates pils Dzirnavu krodziņš
Igates pils ieejas vārti
Igates muižas pils
Igates pils
Igates pils
Igates pils ieejas portāls
Igates pils
Igates muiža

Igates (Īgates, Idsel) muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pirmās ziņas par Igates muižu rakstītajos avotos sastopamas jau 15. gadsimtā. Igates muižas apbūve veidojusies laikā no 18. gadsimta beigām līdz 19. gadsimtam divās zonās. Saimniecības daļa ar klēti, pārvaldnieka māju, brūzi un kūti, un parādes daļa ar kungu māju, kalpu māju un parku. Jaunā kungu māja būvēta ap 1880. gadu fon Pistolkorsiem pēc R. H. Cirkvica projekta. Blakus kungu mājai 19. gadsimta beigās veidots romantisks ainavu parks ar dīķiem, aiz dīķa ir nelielas ūdensdzirnavas. Pēdējais muižas īpašnieks – fon Kampenhauzenu dzimta. Muižas pils un parks šobrīd ir teicamā stāvoklī.
www.zudusilatvija.lv

 


Igates pils atrodas Limbažu novada Vidrižu pagasta Igatē. Pirmoreiz rakstos minēta 1455. gadā, kad Idsels Dideriks Fītinghofs ciemu un muižu pārdeva Pēterim fon der Borham. Muižas nosaukums ir vairākkārt mainījies.

Ap 1880. gadu Igates muižā tika uzcelta kungu māja neorenesanses stilā. Ēku projektējis Rūdolfs Heinrihs Cirkvics fon Pistolkorsu dzimtai, celtnē demonstrējot atturīgu un izsmalcinātu lakonismu. 1934. gadā muižas dzīvojamo ēku nopirka Latvijas bērnu savienība un pilī atradās bērnu internāts. 1940. gada vasarā tas tika pārveidots par bērnu namu. Sākot ar 1972. gadu Igates pils atradās Lauksaimniecības ministrijas pārziņā. 1996. gadā Igates pili savā īpašumā pārņēma Valsts nekustamā īpašuma aģentūra. 2001. gadā pabeigta pils atjaunošana un sakopts ainavu parks ar dīķiem.
lv.wikipedia.org

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu