0
info@redzet.eu

Sports » Sports » Supošana

Supošana (SUP)
Lasīt aprakstu
Supotājs pie Liepājas ziemeļu mola, Supošana (SUP), Liepājas mols, Liepāja

Supotājs pie Liepājas ziemeļu mola

Kods: V-236-18
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 28. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
121 KB
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
6.41 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Stand up paddle (SUP) ļauj pārvietoties pa ūdeni, stāvot uz paplata, stabila sērfa dēļa un airējot ar vienu airi.

SUP ir Havaju salu sporta veida mantojums. Sup ir sena serfošanas forma, ko izmantoju instruktori, lai būtu lielāka paredzamība un varētu serfotājiem ziņot par haizivīm, viļņiem un citām briesmām, kas var uzglūnēt serfotājiem. Tas ir jauns sporta vai drīzāk aktīvās atpūtas veids, kas strauji iekaro popularitāti visā pasaulē.

Supošanas iespējas ir ļoti plašas – var irties pa ezeriem, upēm, kanāliem, drosmīgāki un/vai fiziski spēcīgāki var doties arī šķelt jūras vai okeāna viļņus. Supošana ir relaksējoša, tomēr tai piemīt arī pamatīgs fitnesa potenciāls.


Supošana ir lieliska kardiovaskulārā aktivitāte, kas nodarbina visu ķermeni – muguru, rokas, kājas, pat pēdas un kāju pirkstus, ko nodrošina nepieciešamībā noturētu līdzsvaru uz salīdzinoši nestabilās ūdens virsmas.

Nostiprina ķermeņa vidusdaļu
Tieši nestabilā ūdens virsma un nepieciešamība noturēt līdzsvaru ir tā, kas palīdz nostiprināt ķermeņa kodolu – vēderu, muguras lejasdaļu, gurnus. Ja citos sporta veidos vai treniņos, katra šī ķermeņa daļa tiek trenēta atsevišķi, šeit tas notiek kompleksi, jo visām šīm ķermeņa grupām ir jābūt nodarbinātām, lai noturētos uz dēļa un neieveltos ūdenī.

Izkustini un trenē plecu daļu un rokas
Bez tā, ka jānotur līdzsvars, ar airi ir jācenšas tikt uz priekšu, kas nozīmē slodzi ķermeņa augšdaļai – muguras augšējai daļai, krūšukurvim, pleciem, rokām.  Airējotgan ieteicams periodiski mainīt roku, kurā tiek turēts airis, lai noslodze būtu vienmērīga abām rokām un pleciem.   

Uzlabo sirds veselību
Regulāra nodarbošanos ar šo fizisko vingrinājumu var uzlabot sirds veselību. Tas var samazināt arī sirdslēkmes un insulta iespējamību.

Palīdz mazināt stresu
Ūdens palīdz nomierināties un atbrīvoties no sasprindzinājuma, kas radies darba dienu steigā. Nodarbojoties ar airēšanu uz dēļa, domas ir jākoncentrē vien uz to, kā saglabāt līdzsvaru, aizmirstot par pārējo.
www.vindserfings.com
www.sievietespasaule.lv


SUP dēļu izvēlēšanās

Piepūšamais vai „cietais” dēlis?
Parasti te lomu spēlē divi aspekti. Pirmais –  piepūšamo SUP ir krietni vieglāk glabāt un pārvadāt, jo nepiepumpētā veidā tas aizņem samērā maz vietas un ir ievietojams ērtā mugursomā. To pat ir iespējams paņemt līdzi ceļojumā ar lidmašīnu.  Cietais dēlis aizņem stipri vairāk vietas un pārvadāt to ir iespējams tikai uz auto jumta. Otrs aspekts – gaitas īpašības. Cietā dēļa gaita ūdenī ir labāka, bet te jāņem vērā, ka piepūšamais dēlis parasti ir stipri vieglāks, līdz ar to ātruma starpība starp abiem variantiem ir ļoti minimāla.

Kam pievērst uzmanību, pērkot piepūšamo SUP dēli?
Pats galvenais faktors piepūšamajiem dēļiem ir, cik stingru to var piepumpēt. Labus dēļus var uzpumpēt līdz vismaz 14-15 psi spiedienam (salīdzinājumam – auto riepās parasti ir ap 2 atmosfērām). Pie šāda spiediena dēļi kļūst ļoti cieti, tie nevērpjās, neļurkājās, tiem neizceļas no ūdens abi gali, kad braucējs nostājas uz dēļa. Un gaitas īpašības kļūst līdzīgas cieto dēļu gaitai. Fanatic Premium modeļus ir iespējams piepumpēt pat līdz 22 psi spiedienam un tiem ir papildus opcija – vindsērfinga buras stiprināšanas vieta.

Noteikti jāievēro, ka smagākiem braucējiem ir nepieciešami lielāka izmēra dēļi. Ja tiek pirkts dēlis, kuru lietos visi ģimenes locekļi, tā izmērs jāizvēlas atbilstošs smagākajam braucējam, tad derēs arī pārējiem.

Atpūtas, viļņu un pārgājienu modeļi.
Piepūšamie SUP dēļi ir ļoti universāli un jebkuru no modeļiem var lietot dažādos apstākļos, tomēr ir nelielas nianses, kuras der atcerēties. Vienkāršākajiem atpūtas dēļiem ir apaļa priekšpuse, šos dēļus var izmantot arī sērfošanā pa viļņiem. Savukārt dēļus ar spicāku priekšgalu ir vieglāk turēt kursā, līdz ar to ar tiem būs iespējams iegūt lielāku ātrumu un veikt tālākas distances. Ir pieejami arī piepūšamie sacensību dēļi, ļoti šauri, gari, ar izteikti spicu purngalu. Tie konstruēti garu distanču veikšanai lielā ātrumā, bet nav pietiekoši stabili iesācējiem.
www.burusports.lvSupotājs pie Liepājas ziemeļu mola

Kods: V-236-18
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 28. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
121 KB
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
6.41 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866