0
info@redzet.eu

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Vecrīgas panorāma skatoties no Daugavas kreisā krastaLāčplēša iela Rīgā
Lasīt aprakstu
Rīga, Akmeņu iela, Akmeņu iela, Rīga, Rīga (pilsēta)

Rīga, Akmeņu iela

Kods: R-178-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 06. septembrī
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 3000 x 2000 px
25.4 x 16.93 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
6.14 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Akmeņu iela 
 Pilsēta  Rīga
 Priekšpilsēta  Zemgales priekšpilsēta
 Apkaime  Torņakalns
 Garums  451 m
 Joslu skaits  2-4
 Segums  asfalts, bruģis
 Sabiedriskais transports 
 Autobuss  23

Akmeņu iela ir iela Rīgā, Zemgales priekšpilsētas administratīvajā rajonā, Torņakalna apkaimē. Akmeņu iela sākas krustojumā ar Mūkusalas ielu un beidzas pie Torņakalna dzelzceļa stacijas noliktavām. Ielas kopējais garums ir 451 metri un tā sastāv no 4 vai 2 braukšanas joslām.

Mūsdienās Akmeņu iela ir aptuveni 440 metrus gara iela Torņakalna apkaimē. Tā sākas krustojumā ar Mūkusalas ielu un virzās dienvidrietumu virzienā. Posmā no Mūkusalas ielas līdz Valguma ielai, ielas nepārnumuru pusē atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka ("Gaismas pils", Mūkusalas ielā 3). Pretējā kvartālā atrodas ēka, kas nodrošina šīs augstceltnes funkcijas. Ielai virzoties tālāk, tā veido savienojumu ar Jelgavas ielu. Iepretī Jelgavas ielai atrodas ugunsdzēsēju depo (VUGD nodaļa). Tālākajā daļā iela kļūst šaurāka, vietām ar bruģa segumu un maz tiek izmantota satiksmei. Šajā posmā Akmeņu iela iet garām noliktavām un cauri rūpnieciskajai apbūvei "Latvijas Dzelzceļa" teritorijā, ielas kreisajā pusē atrodas arī garāžas. Akmeņu iela beidzas pie Torņakalna dzelzceļa stacijas noliktavām. Tajā Akmeņu ielas daļā, kur nav izvietota saimnieciska rakstura apbūve, pārsvarā atrodas vairākstāvu īres nami.
lv.wikipedia.org


Akmeņu iela ir savienota ar šādām ielām:

  • Mūkusalas iela (T veida krustojums)
  • Valguma iela (T veida krustojums)
  • Jelgavas iela (T veida krustojums)

Vēsture
Akmeņu iela ir izveidota pēc Plosta tilta, kurš savienoja Klīversalu ar Daugavas labo krastu, ierīkošanas 1714. gadā un uzreiz jau nosaukta pašreizējā nosaukumā (Каменная ул.). Iela tika ierīkota Plosta tilta galā jau agrāk pastāvējuša satiksmes ceļa vietā. Tā kļuva par svarīgu posmu Rīgas—Jelgavas un Rīgas—Bauskas tirdzniecības ceļā. Pa Akmeņu ielu un Elefantu tiltu (līdz mūsdienām nav saglabājies) pāri grāvim varēja nokļūt uz 1764. gadā ierīkoto Jelgavas lielceļu (tagadējo Vienības gatvi). Savas nozīmes dēļ tolaik Akmeņu iela tika saukta arī par Lielo jeb Galveno ielu.

Uz Akmeņu ielas nodibināta pirmā aptieka Pārdaugavā, tas notika 1809. gadā. 1868. gadā Akmeņu ielas galā uzbūvēja Rīgas—Jelgavas dzelzceļa pasažieru staciju (daļēji saglabājusies arī mūsdienās kā dzīvojamā ēka Akmeņu ielā 19). 19. gadsimta vidū Akmeņu ielā bijusi ari ebreju sinagoga, kas nodegusi 1880. gadā un vēlāk nav tikusi atjaunota. Pastāv viedoklis, ka ielas nosaukums cēlies no tā, ka šī iela esot bijusi pirmā bruģētā iela Pārdaugavā.

1920. gadu beigās un 1930. gadu sākumā, paplašinot Torņakalna preču staciju un izbūvējot jaunus dzelzceļa atzarojumus, tika likvidēta Akmeņu ielas izeja uz Lielo Altonavas ielu (tagadējo Ojāra Vācieša ielu). Daļa Akmeņu ielas apbūves (galvenokārt, kvartāli Daugavas tuvumā) nopostīta Pirmā pasaules kara un Bermontiādes laikā, kā arī nojaukta pēc Otrā pasaules kara.


Ievērojamas ēkas

  • Mūkusalas ielā 3 atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka ("Gaismas pils").
  • Akmeņu ielā 17 atrodas ugunsdzēsēju depo, celts 1886. gadā, arhitekts - Reinholds Georgs Šmēlings. Pēc Otrā pasaules kara ēkā atradās Ļeņina rajona ugunsdzēsības daļa, mūsdienās - Zemgales priekšpilsētas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta nodaļa.
  • Akmeņu ielā 19 (agrākā adrese — Akmeņu iela 38) atrodas dzīvojamā ēka, kādreizējās Rīgas—Jelgavas dzelzceļa pasažieru stacijas ēkas vidusdaļa.

lv.wikipedia.org


Akmeņu iela izveidojusies jau 1714. gadā (Каменная ул.) ar savu tagadējo nosaukumu, kas oficiāli tā arī nav mainījies 3 gadsimtu gaitā. Iela izveidota pēc Plosta tilta ierīkošanas. Pa Akmeņu ielu un Elefantu tiltu pāri grāvim varēja nokļūt uz 1764. gadā ierīkoto Jelgavas lielceļu. 18.gs. iela paralēli vēl tika saukta par Lielo ielu un Galveno ielu. Uz Akmeņu ielas 1809. gadā nodibināta pirmā aptieka Pārdaugavā. 1868. gadā uzbūvēja Rīgas—Jelgavas dzelzceļa pasažieru staciju. Izteikta hipotēze par ielas nosaukuma izcelsmi, Akmeņu iela bijusi pirmā bruģētā iela Pārdaugavā. Ielas garums 360 metri.
citariga.lv

Rīga, Akmeņu iela

Kods: R-178-14
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2014. gada 06. septembrī
S 2000 x 1333 px
1.97 MB
M 3000 x 2000 px
25.4 x 16.93 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
6.14 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām!

Turpināt lejuplādēt

Ja vēlaties atbalstīt portālu ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866