0
info@redzet.eu

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Ceļra rādītājsAtbrīvošanas aleja, Rēzekne
Lasīt aprakstu
Rēzekne II dzelzceļa stacija, Dzelzceļa stacijas, Dzelzceļa sliedes, Rēzekne

Rēzekne II dzelzceļa stacija

Kods: V-725-12
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 18. jūnijā, Rēzeknē
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
229 KB
L 3662 x 2441 px
31 x 20.67 cm / 300 dpi
8.31 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Dzelzceļa stacija ir dzelzceļa sadales punkts ar ceļu izvērsi, kur notiek ne tikai vilcienu izmaiņa un apdzīšana, bet arī kravu pieņemšana un nosūtīšana, pasažieru pārvadājumu apkalpošana; lielākās stacijās - arī vilcienu sastāvu formēšana un sagatavošana aizlaišanai. Stacijas ir galvenās dzelzceļa ražojošās un saimnieciskās vienības uz līnijām. Stacijās notiek arī garāmejošo vilcienu apskate, vagonu padošana uz izkraušanas punktiem un kravu izsniegšana saņēmējiem, ritošā sastāva remonts un tehniskā apkope.

Ikdienā par stacijām mēdz dēvēt arī pasažieru pieturas punktus.

Kravas stacijas.
 Kravas stacijas jeb preču stacijas galvenokārt paredzētas kravu operācijām - kravu pieņemšanai, nosūtīšanai, iekraušanai, izkraušanai, šķirošanai, izsniegšanai saņēmējiem. Tajās notiek kravu sastāvu formēšana un izformēšana. Kravas stacijās ir kravu operācijām atbilstošs sliežu ceļu izveidojums un nepieciešamais aprīkojums - noliktavas, kravu platformas, iekraušanas un izkraušanas laukumi un mehānismi, vagonu svari. Ir specializētas kravas stacijas, kas paredzētas noteiktu kravu (piemēram, akmeņogļu vai kokmateriālu) apkalpošanai. Pie kravas stacijām pieder arī ostu stacijas, ko ierīko ostu tuvumā, ja ir liela kravu plūsma no dzelzceļa uz ūdens transportu vai otrādi.
 
Šķirošanas stacijas.
Šķirošanas stacijas ierīko vietās, kur rodas, izbeidzas vai sazarojas lielas kravu plūsmas. Tās paredzētas vilcienu sastāvu formēšanai un izformēšanai.

Iecirkņa stacijas.
Iecirkņa stacijas ir sadales punkti, kas paredzēti tranzītvilcienu (kravas un pasažieru) apstrādāšanai, pievedceļu apkalpošanai, manevru operāciju veikšanai. Iecirkņa stacijās notiek lokomotīvju un vilcienu brigāžu nomaiņa.

Pasažieru stacijas.
 Pasažieru staciju pamatuzdevums ir pasažieru pārvadājumu apkalpošana un tās ierīko apdzīvotās vietās vai to tuvumā, kur ir pietiekami liela pasažieru plūsma. Pasažieru stacijās tiek pārdotas biļetes, tajās notiek pasažieru iekāpšana un izkāpšana, bagāžas un pasta sūtījumu apkalpošana, lielākās stacijās - pasažieru vilcienu formēšana un ekipēšana un lokomotīvju padošana. Pasažieru stacijās ir pasažieru stacijas ēka ar uzgaidāmajām telpām un pasažieru peroni vai platformas. Piepilsētas iecirkņos mēdz būt īpašas zonu pasažieru stacijas, kur atrodas visu vai dažu piepilsētas pasažieru vilcienu maršrutu galapunkti (piemēram, Dubultu stacija). Tajās ir īpaši pieņemšanas un aizlaišanas ceļi tiem vilcieniem, kas sāk vai beidz savu maršrutu šajā stacijā.

Starpstacijas.
Starpstacijas paredzētas pasažieru, kravu un tehniskajām operācijām nelielos apmēros. To galvenais uzdevums ir nodrošināt savlaicīgu un drošu vilcienu kustību iecirknī. Pie starpstacijām mēdz pieskaitīt arī izmaiņas un apdzīšanas punktus.

Mezgla stacijas.
Mezgla stacijas ir stacijas, kurām piekļaujas vismaz trīs virzienu dzelzceļa līnijas.

Saskares stacijas.
Saskares stacijas ir sadales punkti, kas savieno dažāda rakstura dzelzceļa līnijas (piemēram, līnijas ar dažādiem elektriskās vilces veidiem). Latvijā tipiska saskares stacija ir Gulbenes stacija, kur savienojas Pļaviņu - Gulbenes platsliežu līnija un Gulbenes - Alūksnes šaursliežu līnija.

Rēzekne II dzelzceļa stacija

Kods: V-725-12
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 18. jūnijā, Rēzeknē
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
229 KB
L 3662 x 2441 px
31 x 20.67 cm / 300 dpi
8.31 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866