0
info@redzet.eu

Dažādi » Dažādi

Pilsētas svētki RīgāPilsētas svētki Rīgā
Lasīt aprakstu
Pilsētas svētki Rīgā, Velosipēds, Cilvēki, Rīga (pilsēta)

Pilsētas svētki Rīgā

Kods: Da-094-12
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 18. augustā, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
179 KB
L 2604 x 1736 px
22.05 x 14.7 cm / 300 dpi
3.87 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Pilsētas svētki Rīgā

Kods: Da-094-12
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 18. augustā, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
179 KB
L 2604 x 1736 px
22.05 x 14.7 cm / 300 dpi
3.87 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Bildes fragmenti:

Velosipēds (no franču: vélocipède, no latīņu: velox – ‘ātrs’ un pes – ‘kāja, pēda’) ir ar pedāļiem darbināms transportlīdzeklis. Ir dažādu veidu velosipēdi, pazīstamākie ir velosipēdi ar diviem riteņiem (divritenis), starp bērniem paredzētajiem velosipēdiem populāri ir arī varianti ar trīs riteņiem (trīsritenis).

Velosipēds ir radies 19. gadsimta Eiropā. Šodien pasaulē ir aptuveni miljards velosipēdu, kas pilda transporta funkcijas vairākos reģionos, īpaši Ķīnā un Nīderlandē. Tie tiek izmantoti kā aktīvās atpūtas inventārs un ir atraduši pielietojumu kā bērnu rotaļlietas, pieaugušo treniņu, militārais, policijas, sporta un kurjeru inventārs.

Tipiska velosipēda forma un komplektācija nav īpaši mainījusies, kopš tika radīts pirmais velosipēds, kuram pedāļus ar riteņiem savienoja ķēde. Tomēr daudzas svarīgas detaļas ir uzlabotas, īpaši ar moderno materiālu un datorizētās projektēšanas parādīšanos. Tas ir ļāvis pielāgot velosipēdu dažādiem velobraukšanas veidiem.
www.lv.wikipedia.org


Velosipēdu veidi

Pilsētas velosipēds.
Piemērots ikdienas braucieniem pilsētā. Dubļu sargi, bagāžnieks, apgaismojums, zvaniņš, vidēja biezuma riepas, ērta sēdpozīcija, kas ļauj pārskatīt satiksmes plūsmu. Daudzās Eiropas pilsētās, piemēram, Kopenhāgenā, ar šādiem velosipēdiem uz darbu brauc pat solīdi kungi uzvalkos.

Tūrisma velosipēds.
Paredzēts braukšanai pa visu veidu segumiem, ceļošanai, atpūtai. Atšķirībā no MTB tam ir lielāki rati, lai veicinātu velosipēda ripošanu.

Šosejas velosipēds.
Paredzēts sportiskai atpūtai vai sacensībām. Velosipēds atšķirībā no MTB tipa velosipēda ir ar zemāku, aerodinamiskāku uzsēdi un lielākiem šaurākiem ratiem, lai labāk ripotu.

Pludmales velosipēds.
Paredzēts braukšanai pa pilsētu, smiltīm. Velosipēda ģeometrija ir radīta tā, lai braucējs nenogurtu, lai pārvietošanās ar šo velosipēdu būtu komforts un prieks.

Kalnu divritenis (MTB).
Paredzēts atpūtai un sportam, pārvietojoties pa kalniem. Velosipēds aprīkots ar ātrumiem, lai varētu pārvietoties pa dažaādu tipu ceļiem, taciņām un kalniem.

BMX tipa velosipēds.
Šim velosipēdam ratu izmērs ir mazāks par kalnu tipa velosipēda ratu izmēru, lai šie rati būtu stiprāki. Velosipēdam nav ātrumu, jo sis velosipēds ir paredzēts lekšanai pa tramplīniem, rampām, triku izpildīšanai uz ielas, kas neprasa attīstīt ātrumu. Lai arī šis velosipēds ir maza izmēra, tas ir paredzēts jebkura vecuma jauniešiem.
Vairāk info: veloriga.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866