0
info@redzet.eu

Citrons

Citrons
Lasīt aprakstu
Mājas citronkoka auglis - citrons, Citronkoks (Citrus limon), Citrons

Mājas citronkoka auglis - citrons

Kods: A-346-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 1. jūnijā
S 2000 x 1333 px
1.38 MB
M 3000 x 2000 px
25.4 x 16.93 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.3 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Citrons ir citrusa auglis, ko iegūst no citronkoka. Citronkoki aug tropu un subtropu apgabalos, taču mūsdienās citronkokus audzē ne tikai šajās zonās. Citronu brīvā dabā iespējams atrast Āzijā, piemēram, Indijā, taču arī citās valstīs, kur ir atbilstošs klimats, piemēram, Itālijā, Spānijā, Brazīlijā un citur. Citroniem ir dažādas šķirnes, taču izskats un garša lielākoties ir nemainīga. Gatavam citronam ir dzeltena, poraina miziņa, tā forma ir ovāla, nedaudz ieapaļa. Citrona garša ir skāba, jo satur citronskābi, arī tā smarža ir skābena. Šiem augļiem ir daudzveidīgs pielietojums. Visplašāk citronu izmanto kulinārijā, taču tam piemīt arī ārstnieciskas īpašības.

Uzturā iespējams lietot ne tikai citrona mīksto daļu, bet arī mizu un sēklas. Kulinārijā lielākoties tiek izmantota citronu sula, kas ēdienam piešķir skābenu piegaršu. Atšķaidot citronu sulu ar ūdeni, iespējams pagatavot atspirdzinošu dzērienu. Citrona mīkstumu un mizu pārsvarā pievieno ēdienam, kā garšas bagātinātāju. Citronu lieto arī dažādu ēdienu pagatavošanā, piemēram, kūku cepšanā, dažādos desertos vai salātos, kā arī, izmantojot citronu mizu vai sēklas, iespējams radīt tādas garšvielas kā citronpipari. Tā skābās garšas un aromātiskās smaržas dēļ, augļa sulu izmanto dažādu marināžu pagatavošanai, kā arī mērcēs. Citrons ēdienam piedod pikantu garšu. Šis auglis izmantojams arī kā palīglīdzeklis virtuvē, jo, nedaudz uzsmidzinot citronu sulu citiem augļiem, tie pēc laika nepaliks brūni.

Aukstā laikā citronu bieži vien pievieno tējai, jo citrons ir bagātīgs C vitamīna avots, kas palīdz pret saaukstēšanos. Pateicoties tā vērtīgajām vielām, citrons plaši tiek izmantots medicīnā, kā ārstniecības līdzeklis pret dažādām slimībām. Tā ārstnieciskās spējas uzlabo dažādu iekšējo orgānu darbību. Citronam piemīt profilaktiskas īpašības, tāpēc to ieteicams lietot pēc onkoloģiskām saslimšanām. Silts citronūdens tiek lietots arī, lai novērstu stresu, uzlabotu imūnsistēmu, izvadītu liekos toksīnus, kas uzglabājušies organismā. To vislabāk dzert ir tieši no rītiem. Vājas koncentrācijas citronu sula noder arī kā dezinfekcijas līdzeklis nelielām brūcēm.
rozkalni.lv

Citronu lieto pie daudziem ēdieniem, no tā sulas pagatavo dažādus atspirdzinošus dzērienus un smaržīgu eļļu. Ārstniecībā lieto gan citronu sulu, gan mizu un sēklas.

Citrona sula savelk, kairina, atspirdzina, dzesina slāpes, tīra asinis, dzen sviedrus un pūšļa un nieru akmeņus un smiltis. Tā uzlabo žulti, gremošanu, asinscirkulāciju un ēstgribu. Tā palīdz pret cingu un dzelteno kaiti, histēriju, galvas sāpēm, vemšanu, neregulārām mēnešreizēm, reimatismu, iesnām un dažādiem iekaisumiem. Ar to izdzen cērmes un lenteņus, noņem izsitumus, blaugznas, kārpas un varžacis.

Ūdenī atšķaidīta citrona sula ir labs skalošanas un apmazgāšanas līdzeklis brūcēm un neveselai ādai. Tā palīdz pret drudzi, galvassāpēm, klepu un aizsmakumu, kā arī attīra organismu no kaitīgām vielām, noēd zobakmeni, sadziedē jēlumus un noberzumus. Ar atšķaidītu citronu sulu var iznīcināt izsitumus un vasaras raibumus, iegūstot mīkstu un skaistu ādu.

No citrona mizas gatavo citroneļļu, ko lieto pie acu slimībām un dažādos ādas kremos. Savukārt citrona sēklas palīdz pret cērmēm.
www.irlaiks.lv

Mājas citronkoka auglis - citrons

Kods: A-346-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 1. jūnijā
S 2000 x 1333 px
1.38 MB
M 3000 x 2000 px
25.4 x 16.93 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.3 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām!

Turpināt lejuplādēt

Ja vēlaties atbalstīt portālu ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866