0
info@redzet.eu

Ūdens » Citi ūdeņi » Avoti

Lielmātes avotiņš Vilces dabas parkāKRC "Jaunķemeri" dzeramā minerālūdens avots
Lasīt aprakstu
KRC "Jaunķemeri" dzeramā minerālūdens avots, Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri, Dzeramais minerālūdens Jaunķemeri, Jaunķemeri, Jūrmala (pilsēta), Ķemeru nacionālais parks

KRC "Jaunķemeri" dzeramā minerālūdens avots

Kods: V-013-19-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
283 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.1 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

1967. gadā Jūrmalas kūrortā tika dibināts KRC "Jaunķemeri" - klimata un balneoterapijas centrs, kas ieguvusi savu labo slavu ar dabīgo ārstēšanas līdzekļu izmantošanu – sērūdeņradi, broma minerālūdeni, dabīgām kūdras dūņām un augsti profesionālu multidisciplināru rehabilitācijas komandu. 

Šodien itin bieži uz  kūrorta rehabilitācijas centru „Jaunķemeri”  dodas sāpju un ciešanu nomocīti cilvēki  - viņiem tas ir kā cerību saliņa situācijā, kad  ar  mediķu palīdzību vairs nav pamata rēķināties. Ir atlicis pēdējais – paļauties uz šī  rehabilitācijas centra darbinieku  pieredzi, iejūtību un atsaucību.  Starp citu, cilvēku kaišu ārstēšanā šeit piedalās ne tikai profesionāļi. Pati daba ir iesaistījusies  dziedēšanas  norisē. Brīnumains klusums, jūras tuvums, vareno priežu šalkoņa, smilšainā pludmale, un vēl minerālūdeņi un unikālas dūņas. Šī brīnišķīgā  vieta atrodas Jūrmalā, 35 kilometru attālumā no Rīgas.

Ir grūti iedomāties, kāda reiz bijusi  šī vieta. Pilnīgi neapdzīvots gandrīz mežonīgās dabas stūrītis, pa kuru, uzvilcis kājās stulmaiņus, enerģiski  brida   nākamais  rehabilitācijas centra galvenais ārsts Mihails Malkiels. Viņu dzina uz priekšu ideja atrast vietu topošajai  dziednīcai. Viņš zināja, kādas ir to cilvēku ciešanas , kam bija traumētas locītavas, lauzti mugurkauli,  artrīta sakropļoti pirksti un vēl daudzas citas  sirds, aknu, nieru,  ginekoloģisko saslimšanu sekas. Par tādiem cilvēkiem kā Malkiels saka –ārsts ar Dieva ziņu. Viņš vienmēr ir spējis ne tikai ārstēt, bet  arī būvēt. Tieši tā arī tapa rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri”. Pēc ilgas meklēšanas Mihailam Malkielam izdevās atrast, ko bija meklējis. Tā bija vieta, kurā apvienojās  viss – jūra, klusums,  priedes, minerālūdeņu avoti un  daudz  kas cits. Un jau tolaik  jaunais ārsts domāja par dabas saglabāšanu.  Plānojot celtniecību, viņš īpaši uzraudzīja,  lai tiktu  saudzētas unikālās priedes, lai tās nebūtu jāizcērt. Īsta ārsta sirds nespēja nodarīt sāpes arī dabai.

Pirmie pacienti centrā „Jaunķemeri” ieradās 1967. gadā. Sākumā nokļūt  šeit  nebija viegli. Kaut gan Latvijā tolaik  darbojās arī  citas sanatorijas, profilaktoriji un dažādas dziedinātavas, „Jaunķemeri” allaž izcēlās pārējo vidū. Ar to, ka šeit viss ir  izdomāts līdz pēdējam sīkumam, lai būtu nodrošināta veselības aprūpes pakalpojumu un vides pieejamība, lai cilvēkiem ar kustību traucējumiem nenāktos veikt garākus attālumus līdz procedūru vietām, ēdnīcai, atpūtas vakara vietai un savam numuram. Par  viesiem, kas uzturējušies šajā  rehabilitācijas centrā, varētu uzrakstīt  veselu enciklopēdiju. Slaveni aktieri, mākslinieki, zinātnieki, mūziķi, rakstnieki, kosmonauti. Kas  tik nav šeit bijiuši? Un daudzi no viņiem joprojām ar sirsnīgu pateicību atceras doktoru Malkielu, uzskatīdami viņu par savu personisko draugu.

Laikam ritot,  mainās ne tikai cilvēki, bet arī lietas, kas  kļūst vecas un sabrūk. Taču uz „Jaunķemeriem” tas neattiecas, jo tos nav iespējams  uzskatīt par kaut ko nedzīvu. Visus 46 gadus, kamēr tas sagaida savus apmeklētājus,  centru ir piepildījuši tajā strādājošo gādīgo mediķu sirdspuksti, viņu līdzcietība  un mīlestība pret cilvēkiem. Apbrīnas vērts ir tas, ka pat neskaidrajos pārmaiņu un krīzes gados šis baltais cerību kuģis ir ne vien noturējies, bet arī  saglabājies tāds, kāds bija. Gluži kā Noasa šķirsts tas nes cietējus un vārgos pretim veselīgas, priecīgas dzīves krastam.

Tagad, kad viss tiek privatizēts un iztirgots, līdzīgi kā daudz cietusī  unikālā sanatorija „Ķemeri”, tās jaunākais brālis, rehabilitācijas centrs, turpina  apliecināt savu dzīvotspēju. 2009. gada vasarā šeit tika atvērta  kūrorta poliklīnika, kurā ir gan visjaunākās iekārtas, visaugstākās kvalifikācijas speciālisti, speciālas apsekošanas un rehabilitācijas medicīniskās  programmas. Ikviens bez rindām un nevajadzīgiem stresiem var uzzināt, kāds ir viņa veselības stāvoklis, izārstēt zobus, pārbaudīt redzi, konsultēties ar psihologu, dietologu, iesaistīties sulu terapijas programmā  u. tml.

Īsti brīnumi šeit notiek pasaulē pazīstamajos un atzītajos  reitterapijas  kursos, kurus „Jaunķemeri” piedāvā saviem viesiem. Izrādās  -  kustību orgānu darbības traucējumu, pēcinsulta simptomu, daļējas paralīzes ārstēšana ir iespējama ar izjādēm. Zirgs ir neparasts dzīvnieks, tā kustības trīsdaļīgais ritms pilnībā sakrīt ar cilvēka kustību. Un tad sākas nevis vienkārša rehabilitācija, bet arī  prieka pilna, pozitīvu psiholoģisku noskaņojumu radoša saskarsme ar lielisku dzīvnieku.

Savukārt no procedūrām brīvajos brīžos, kad arī mobilais tālrunis ir izslēgts, var nodarboties ar to, kas jums ir sevišķi tuvs: pamakšķerēt zivis tuvākajā  ezerā, aiziet uz fitnesa zāli patrenēties, iegremdēties baseinā ar kaskādi, vērot saulrietu jūras krastā. Un  dvēseles pārdzīvojumu savaldīšanai, kā arī bronhu, plaušu, trauslo asinsvadu problēmu mazināšanai  ļoti piemērota būs došanās uz sāls alu. Tajā, gluži kā pasakā par Alibabu, paslēptas  īstas bagātības. Taču tās nav nedz zelta , nedz sudraba, bet gan vārāmā sāls krātuves, kam ir milzīgs ārstējošs spēks. Pamēģiniet, vilties nenāksies! Savukārt tiem, kam patīk aktīvāka atpūta , būs piemērots Eiropā  populārais  Nordic Walking (nūjošana).

Ļoti no svara ir tas, ka KRC „Jaunķemeri” strādā visu gadu. Ārstēšana notiek kompleksi un katru dienu , arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās, -  tas var saīsināt ārstēšanās kursa laiku.
www.jaunkemeri.lv

KRC "Jaunķemeri" dzeramā minerālūdens avots

Kods: V-013-19-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. februārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
283 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
20.1 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866