0
info@redzet.eu

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Talsu ģerboņa stabs Brīvības un Saules ielas stūrīVentspils puķu dobes
Lasīt aprakstu
Koncertzāle "Latvija", Koncertzāle "Latvija", Lielais laukums (Ventspils), Ventspils

Koncertzāle "Latvija"

Kods: V-634-19
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 4. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 441 px
72 dpi
93 KB
S 2645 x 1165 px
22.4 x 9.87 cm / 300 dpi
MB
M 3753 x 1653 px
31.78 x 14 cm / 300 dpi
L 9082 x 4000 px
76.89 x 33.87 cm / 300 dpi
22.8 MB
XL 2 13171 x 5801 px
111.5 x 49.12 cm / 300 dpi
42.7 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Koncertzāle "Latvija" – Ziemeļkurzemes mūzikas, mākslas un kultūrizglītības centrs – koncertdarbību uzsāka 2019. gada jūlijā. Cienot lokālo un nacionālo kontekstu, jaunas koncertzāles repertuāru veido Latvijas labāko mūziku priekšnesumi, kā arī ekskluzīvi un pirmreizīgi ārvalstu mākslinieku koncerti. Muzikālo piedāvājumu īpašu padara divu pasaules mērogā unikālu mūzikas instrumentu izmantojums. Koncertzālē "Latvija" skan gan Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmuma "Johannes Klais Orgelbau" stabuļu ērģeles, gan pasaulē lielākās latviešu izcelsmes klavierbūvnieka Dāvida Kļaviņa klavieres.

Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola ir ieguvusi 1.vietu IFD AWARD 2019 nominācijā – fasādes (ventilējamās)
www.visitventspils.com

Koncertzāle "Latvija"
Lielais laukums 1, Ventspils
Info tālr. nr.: +371 25773303 (darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00)
Kases tālr. nr.: +371 26608676
E-pasts: kf@ventspils.lv
www.koncertzalelatvija.lv


Koncertzāle “Latvija” – mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika, izmeklēts repertuārs un plašas tehniskās iespējas.

Koncertzāles lepnums ir divi pasaules līmeņa, unikāli mūzikas instrumenti – manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG" Vācijā, un šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, ko radījis latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš.

Mūzikas cienītājiem, apmeklējot koncertzāli “Latvija”, ir iespēja piedzīvot gan labāko Latvijas mūziķu un kolektīvu koncertus, gan ekskluzīvus ārvalstu mākslinieku priekšnesumus. Nozīmīga vieta paredzēta dažādiem starpžanru mākslas notikumiem, pārrobežu sadarbības projektiem un izglītojošiem pasākumiem.
www.koncertzalelatvija.lv

Koncertzāles „Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecības darbi, piesaistot Eiropas Savienības fondu un valsts finansējumu, tika uzsākti 2017. gada februārī un 2019. gada 25. jūlijā notika koncertzāles un Ventspils mūzikas vidusskola atklāšana. Ēkas kopējā platība ir turpat 7 tūkst. m2 – 76% ēkas – skolas vajadzībām, bet 24% – koncertzālei.

Koncertzāles „Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas unikalitāti raksturo gan pārdomātie energoefektivitātes risinājumi, gan daudzfunkcionāls telpu plānojums.

Kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību ir zem 30 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums zem 11 kg CO2/m2 gadā. Kopumā ēkā ir izbūvētas 13 dažādas energoefektivitātes paaugstinošas tehnoloģijas (augstas efektivitātes enerģijas atgūšana ventilācijas sistēmās, decentralizēta ventilācija, hibrīdventilācija, augsts ēkas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskās efektivitātes līmenis, augstas veiktspējas logi, dienas gaisma, inteliģentās kontroles sistēmas, klimata un laika informācijas sistēma, žalūziju vadības sistēma, gaismas vadības sistēma, klimata vadības sistēma, enerģijas uzskaite sistēma, siltumsūkņu sistēma, kas ir tieši saistīta ar pāļu būvniecību, kuros ir iebūvētas ģeotermālās caurules),ievēroti ilgtspējīgas būvniecības principi un izmantoti videi draudzīgi un ilgmūžīgi materiāli, vienlaikus veicinot energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu ēkā, kā arī ēka radīs minimālā apmērā siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas. Savukārt, telpu plānojums un loģistika ļaus zem viena jumta veiksmīgi sadzīvot koncertzāles “Latvija” lielajai un mazajai zālei, Mūzikas vidusskolas klasēm, mūzikas bibliotēkai, skaņu ierakstu studijai, mūzikas instrumentu veikalam un kafejnīcai, turklāt – skaņas izolācijas dēļ – netraucējot vienam otru.

Koncertzāle „Latvija” lepojas ar diviem pasaules mērogā unikāliem mūzikas instrumentiem - Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmuma Johannes Klais Orgelbau stabuļu ērģelēm un latviešu izcelsmes klavierbūvnieka Dāvida Kļaviņa klavieres.

Unikālās stabuļu koncertērģeles pamatā ražotas Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau”, bet vairākas ērģeļu sastāvdaļas izgatavotas arī tepat Latvijā – Ugāles ērģeļbūves darbnīcā. Ērģeles no Vācijas tika piegādātas ar trim autofurgoniem. Kopumā no Vācijas tika piegādātas ap 3500 ērģeļu stabules, sākot no lodīšu pildspalvas izmēra līdz pat 5,5 metru garām stabulēm. Instrumentā apvienots viss, kas uzkrāts ērģeļbūvē gadsimtu garumā, un papildināts ar modernām tehnoloģijām, kas ļauj vēsturiskās iespējas daudz pilnīgāk izmantot.

Koncertzālē uzstādītas šobrīd pasaulē lielākās klavieres, kas tapušas Ungārijā. Unikālo mūzikas instrumentu radījis to izgudrotājs, Latvietis Dāvids Kļaviņš. Klavieru ekskluzivitāti rada lielais rezonators un stīgu garums, kas ietverts metāla rāmī, klavierēm ir pilna 88 taustiņu klaviatūra. Vertikālais stīgu izvietojums klavieru skanējumam dod ļoti tembrālu, dziļu un sulīgu skanējumu. Kopējās klavieru augstums ir 4,70 m un lai sasniegtu klaviatūru, pianistam būs jādodas pa speciāli izbūvētām kāpnēm. Klavieres iespējams arī spēlēt attālināti.

Būtiski, ka koncertzāles “Latvija” akustiskie rādītāji profesionāļu vērtējumā atzīti par izciliem.

Koncertzāles “Latvija” repertuāru veidos Latvijas labāko mūziķu priekšnesumi, kā arī ekskluzīvi un pirmreizīgi ārvalstu mākslinieku koncerti, tajos pēc iespējas izmantojot arī unikālos mūzikas instrumentus.  Repertuārs tiek veidots, cienot lokālo un nacionālo kontekstu un vienlaikus piedāvājot klausītājiem atšķirīgu un daudzveidīgu māksliniecisko programmu, kurā galvenie akcenti tiek likti uz pirmajiem un vienīgajiem ārvalstu mūziķu koncertiem Latvijā un Baltijā, kā arī uz jaundarbu pirmatskaņojumiem. Koncertzāles sniegtās iespējas ļaus iedibināt jaunas tradīcijas reģiona kultūras dzīvē. Ventspils kultūras dzīves organizatoru izaicinājums būs radīt jaunus kultūras “produktus”, kā arī uzņemt pasaules klases māksliniekus un starptautiski nozīmīgas koncertprogrammas, kuras līdz šim Latvijā nav piedzīvotas un, iespējams, nākotnē neatkārtosies.
www.ventspils.lv

Koncertzāle "Latvija"

Kods: V-634-19
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 4. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 441 px
72 dpi
93 KB
S 2645 x 1165 px
22.4 x 9.87 cm / 300 dpi
MB
M 3753 x 1653 px
31.78 x 14 cm / 300 dpi
L 9082 x 4000 px
76.89 x 33.87 cm / 300 dpi
22.8 MB
XL 2 13171 x 5801 px
111.5 x 49.12 cm / 300 dpi
42.7 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Saņem ATLAIDI iegādājoties vairākus foto uzreiz.
Raksti ATLAIDE un izvēlēto FOTO KODUS uz info@redzet.eu
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai
Bildes fragmenti:
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām!

Turpināt lejuplādēt

Ja vēlaties atbalstīt portālu ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866