0
info@redzet.eu

Dzīvnieki » Mājdzīvnieki » Suņi

Krievu toiterjersBīgls tuvplānā
Lasīt aprakstu
Bīgls tuvplānā, Bīgls, Suns (Canis lupus familiaris)

Bīgls tuvplānā

Kods: D-010-23
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2023. gada 5. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
201 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.9 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Bīgls tuvplānā

Kods: D-010-23
Fotogrāfijas autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2023. gada 5. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
201 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.9 MB
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Bīgls

Īpašības

Svars    Tēviņi: 10-11 kg
              Mātītes: 9-10 kg
Augstums skaustā    33 - 41 cm
Apmatojuma veids    blīvs, asspalvains, vidēji garšs
Krāsa    trīskrāsu vai balts kombinācijā ar sarkanbrūnu, dzeltembrūnu, tumši brūnu vai melnu
Metiena lielums    2 - 14 kucēns(-i)
Dzīves ilgums    12—15 gadi


Bīgls ir vidēja lieluma medību suņu šķirne, kas izveidota Anglijā. Bīgls tiek iedalīts dzinējsuņu klasē, un tas ir paredzēts zaķu un trušu medībām. Tam ir izcila oža, un pēdu meklēšanas instinkts, tādēļ to plaši izmanto muitas dienestā, meklējot aizliegto produktu un vielu klātesamību cilvēku bagāžā. Bīgls ir arī ļoti populārs kā mājas mīļdzīvnieks, jo tas ir neliela auguma, ar līdzsvarotu temperamentu un labu veselību. Tas vidēji dzīvo līdz 12,5 gadiem, kas ir raksturīgi šāda izmēra suņiem.

Bīgla tipa suņi pasaulē eksistē jau vairāk kā 2000 gadus, bet bīgls kā šķirne, ko pazīstam mūsdienās, Anglijā tika izveidots 1830. gados, sakrustojot vairākas šķirnes; talbotu, ziemeļbīglu, dienviddzinējsuni un iespējams, ka harjeru. Bīgls vienmēr ir bijis populārs suns, kas ir attēlots gan literatūrā, gan glezniecībā, gan filmās.

Saskaņā ar Oksfordas angļu vārdnīcu pirmo reizi bīgla vārds literatūrā tiek pieminēts 1475. gadā. Nav ziņu par to, kā sunim radies šāds vārds, tomēr ir vairākas versijas; vārds "bīgls" ir cēlies no franču valodas vārda bégueule, kas nozīmē atvērta rīkle jeb plaši atvērta mute; otra versija ir tāda, ka vārds ir cēlies no vecangļu valodas jeb gēlu valodas "beag", un tas nozīmē "mazs"; vēl viena versija vārda bīgls izcelšanos saista ar franču vārdu "beugler", kas nozīmē "apakšā"; pēdējā versija, ka vārds cēlies no vācu valodas "begele" un nozīmē "rāties".

Bīgla šķirnes suņi ir iecienīti Baltijas reģionā un ir izmantoti Igaunijas dzinējsuņa šķirnes izvēdē, kā arī Latvijas dzinējsuņa dzīslās rit bīgla asinis.
lv.wikipedia.orgŠķirnes raksturojums - tas ir drosmīgs, spēcīgs un izturīgs, kvadrātveida formas suns. Bīglam ir pieguļošs, spīdīgs, viegli kopjams apmatojums, kas var būt jebkādā medību suņa krāsā- trīskrāsains, melns ar brūnu, ruds ar baltu, oranžs ar baltu vai dzeltenīgs ar baltu. Kažoks ir ciets, blīvs un vidēji garš. Bīgls līdzinās miniatūram angļu lapsu sunim(Foxhound).Galva ir plata, nedaudz noapaļota, purns ir taisns un kvadrātveida. Ķepas ir apaļas un spēcīgas. Melnajā degungalā ir platas nāsis, lai sunim būtu labāk oža. Garās, platās ausis brīvi nokarājas gar galvu. Brūnajās acīs vienmēr saskatāms raksturīgais lūdzošais skatiens. Aste tiek turēta augstu, bet tā nekad nav savirpināta virs muguras gredzenā. Kad bīgls ir medībās, tas izdod tikai šai šķirnei raksturīgu rējienu, kas līdzinās gaudošanai.

Temperaments - Bīgls ir maigs, mīļš, mundrs un zinātkārs suns, kurš mīl pilnīgi visus un ikvienu. Tas ir mazs, mīļš astes luncinātājs. Komunikabls, drosmīgs un inteliģents, kā arī mierīgs un mīlošs. Lieliski saprotas ar bērniem un citiem suņiem, taču to nebūtu vēlams atstāt vienu kopā ar maziem dzīvniekiem, ja vien tas kopš kucēnu vecuma nav pieradināts pie kaķa vai citiem sīkiem dzīvniekiem. Bīgliem ir savs viedoklis par visu, tie ir apņēmīgi un vērīgi, šiem suņiem nepieciešama stingra un pacietīga audzināšana. Tiem nepatīk laiku pavadīt vieniem, tādēļ ja mājās esat reti- padomājiet par divu bīglu iegādāšanos, lai sunim nebūtu garlaicīgi. Bīgliem piemīt skaļš gaudojošs rējiens, kas lieliski noder medībās, taču iespējams traucēs jums un jūsu kaimiņiem. Tie vienmēr paļaujas uz savu degunu, tādēļ suns var doties klejojumos, ja sēta, kurā viņš dzīvo, nebūs pietiekoši nostiprināta.


Veselības problēmas - dažas šķirnes līnijas var būt predisponētas saslimšanām ar sirds slimībām, acu un muguras problēmām un epilepsiju. Bīgliem piemīt tendence slimot ar pundurainību, hondroplāziju.

Turēšanas apstākļi - Bīgli var dzīvot dzīvoklī, ja vien tiem nodrošina pietiekošas fiziskās aktivitātes ārpus mājas. Tie ir aktīvi iekštelpās un suņiem pietiks ar mazu piemājas dārzu, kur ikdienā izskraidīties.

Treniņi - enerģisks un neiedomājami izturīgs suns, kam vajadzīgas regulāras fiziskās aktivitātes. Pastaigu laikā vienmēr suni turiet pie pavadas, citādi jūs riskējat suni pazaudēt, kad tas uzies pēdas un aizjoņos pēc kāda, sev vien zināma „medījuma”.


Kopšana - Bīgla īso un mīksto apmatojumu ir ļoti viegli kopt. Regulāri izsukājiet suni ar matu birsti un mazgājiet tikai tad, kad nepieciešams, kā arī pārbaudiet garās ausis, vai nav sācies iekaisums un regulāri apgriežat nagus.
dinozoo.lv


1890. gadā Lielbritānijā tika atvērts bīglu mīļotāju klubs, lai veicinātu šīs šķirnes izplatību sportiskiem uz izstāžu nolūkiem. Kopš tā laika bīgli kļuva populāri daudzās valstīs. Šo šķirni var sastapt Francijā, Beļģijā, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Ceilonā un Jaunzēlandē. Par otru bīglu- mazo dzinējsuņu- dzimteni var uzskatīt Amerikas Savienotās Valstis, kur piecdesmitajos gados tā bija visizplatītākā suņu šķirne.

Krievijā pirmie bīgli parādījās 1740.gadā. Krievijas sūtnis Anglijā kņazs Ivans Ščerbatovs nopirka 63 mazo dzinējsuņu pārus. Starp citu, par godu šai šķirnei tika nosaukts kuģis- „Beagle”, ar kuru Čārlzs Darvins apceļoja apkārt pasaulei un pēc tam sarakstīja savus darbus „Piezīmes par pētījumiem ceļojumā ar kuģi „Beagle”” un „Sugu izcelšanās dabiskās atlases ceļā jeb pielāgotāko formu saglabāšanās cīņā par dzīvību”.
beagles.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aivars Gulbis
Konts: LT503250065545151024
REVOLT21