0
info@redzet.eu

Ūdens » Ezeri » Ezeri, dīķi

Aklais ezers, Beltes ezersJaunpils dzirnavezers
Lasīt aprakstu
Aklais ezers, Jūrmala, Aklais ezers, Beltes ezers, Ķemeru nacionālais parks

Aklais ezers, Jūrmala

Kods: U-046-23-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2023. gada 8. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
158 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Aklais ezers, Jūrmala

Kods: U-046-23-AM
Fotogrāfijas autors: Ausma Melluma
Bildēts 2023. gada 8. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
158 KB
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
REDZĒT licence
Bezmaksas komerciālai lietošanai
Ja vēlaties atbalstīt portālu www.redzet.eu
ar savu brīvprātīgo ziedojumu tā attīstībai

Aklais ezers (arī Beltes ezers) ir relikts lagūnas tipa brūnūdens ezers Jūrmalas pilsētas teritorijā Slokas purvā starp Sloku un Ķemeriem. Ietilpst Ķemeru nacionālā parka teritorijā dabas lieguma zonā. Krasti zemi, grūti pieejami. Dibens akmeņains (dolomīts), dūņains. Ietek vairāki grāvji, iztek 200 m gara caurteka uz Slokas ezeru. Mīt līdakas, plauži, raudas, līņi, karūsas, sudrabkarūsas, vīķes, auslejas, asari.
lv.wikipedia.org

Aklais ezers atrodas Vecajā purvā, 0.2 km uz dienvidaustrumiem no Slokas ezera. (Slokas purvs ir rietumos Vecajam purvam.) Līdz Slokai no ezera ir apm. 3 km un līdz Ventspils šosejai A10 apm. 0.7 km. Ezera spoguļa laukuma platība ir 42.0 hektāri. Vidējais dziļums ir 0.5 m, maksimālais – 0.7 m. Tas ir sekls piekrastes ezers ar stipri kaļķainu ūdeni, mieturaļģu, niedru, vilkvālīšu un meldru audzēm. Tur aug arī vairākas retas ūdensaugu sugas – jūras najāda, purva diedzene, dižā aslape un pusgrimusī raglape1Par Beltes ezeru vietējie to sauc pēc tuvējo māju vārda.
Ezera dienvidu galā ir pļava, no kuras uz to paveras skaists skats. Uz šo pļavu ved kvadraciklu iebraukta taka, kas mitrajās sezonās var nebūt izejama. BalticMaps rāda, ka ezera rietumu malā ir taka, pa kuru var nokļūt līdz Slokas ezera dienvidaustrumu galam. Ja uz to vēlas nokļūt no ezeram dienvidos esošās pļavas, tad jāiet cauri mitram mežam un jāškērso daži grāvji. Kad pavasara ūdeņi nožuvuši, tas ir iespējams. Ejot pa šo taku, ezers redzams caur kokiem. Lai tiktu pie tā, jāiziet cauri nelielai meža joslai. Krasti tur staignaini un jālaipo pa zāles ciņiem, lai tiktu līdz ūdenim. Bet tas ir to vērts, jo ezera ainava ir mainīga un interesanta. Seklākajās vietās izveidojušās sīkas saliņas. Sausās vasarās, kad ezeram ir zems ūdens līmenis, var izdoties pat ieraudzīt atsegtu tā dolomīta grunti. Diemžēl pusceļā taka izzūd, un tās vietā ir dažus metrus plata pārpurvojusies un ar sfagnu sūnām un dzērvenājiem aizaugusi ieplaka. Iet pa to nav ne ērti, ne sausi, ne droši. Tādēļ jāmeklē ceļš tālak no ezera, kur ir sauss mežs ar mellenājiem, vai arī jālīkumo pa augstakām vietām līdzās ieplakai. Kad caur kokiem jau sāk vīdēt debesis, jo tuvojas Slokas ezers, tad var uziet uz šauras meža takas un ērti aiziet līdz Slokas ezeram. Ejot tālāk pa labi, iespējams, var nokļūt līdz Aklā ezera caurtekai Slokas ezerā. Pa kreisi gar Slokas ezeru jau ir platāks meža ceļš un vēlāk, vēl pa kreisi ir ceļš uz Akača ezeru.
BalticMaps kartē redzams, ka no Kurzemes ielas Slokā arī ved taka uz Aklā ezera dienvidaustrumu galu.
Aklais ezers ir skaists, bet tā grūtās pieejamības dēļ, ērtas takas uz to nav izveidotas.

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu
Priecājamies dalīties ar savām fotogrāfijām! (Par mums)

Turpināt lejuplādēt

Portāla darbību varat atbalstīt, nopērkot kādu no fotogrāfijām augstākā kvalitātē vai ar brīvprātīgo ziedojumu:
PayPal:
vai
Bankas pārskaitījums:
Aija Pastare
Konts: LV13HABA0551043352866