0
info@redzet.eu
Aicinām uzņēmējus, individuālos ražotājus, organizācijas, pašvaldības, tūrisma centrus u.c izmantot iespēju celt savu atpazīstamību un sūtīt savu informāciju un fotomateriālus, kā arī papildinājumus vai labojumus jau ievietotajai informācijai uz epastu info@redzet.lv.
Ventspils

Promenādes, laukumi

Ventspils Dienvidu mols

Ventspils Dienvidu mols

Uz Dienvidu mola var nokļūt braucot pa Medņu ielu. Iela aizved līdz plašam stāvlaukumam no kura arī sākas labiekārtota Dienvidu mola promenāde. Stāvlaukumā uz paaugstinājuma ir novietots apskates objekts - 25 m garš un 85 t smags 1967. gada zvejas kuģis „Azova”, kā klājs ir pieejams apskatei. Blakus kuģim atrodas no milzu enkuru ķēžu posmiem izveidots 4 m augsts krēsls. Blakus stāvlaukumam uz pakalniņa atrodas 19 m augsts skatu tornis no kura ar speciālu tālskati var apskatīt jūru, ostu un pilsētu.

 

No stāvlaukuma ejot pa Dienvidu mola promenādi, atrodas viens no interesantākajiem pilsētas vides mākslas objektiem - Govs Matrozis (augstums – 4 m). Skulptūra atklāta 2006. gadā. Promenāde aizved līdz skatu platformu pie pašas bākas. No promenādes var vērot saules rietu, vareno jūras viļņošanos vētras laikā, kā arī lielo kuģu ienākšanu vai iziešanu no ostas.

 

Promenādes garums ir apmēram 1000 m (no stāvlaukuma līdz skatu platformai)

Ventspils Dienvidu mols

Mola vēsture

Uzplaukumu Ventspils osta piedzīvoja hercoga Jēkaba valdīšanas laikā (1642–1682), kad Packules upes grīvā, 7 kilometrus no jūras, tika izveidota kuģu būvētava, kurā uzbūvēja 44 kara kuģus, 60 tirdzniecības un daudzus mazāka izmēra kuģus.
 
Hercogs Jēkabs rūpējās arī par to, lai Ventspils ostā būtu droša kuģošana. Tādēļ viņš nostiprināja ziemeļu krastu Ventas grīvā un uzbūvēja Ziemeļu molu, kas nodrošināja kuģu ienākšanu, cīnoties ar spēcīgajiem ziemeļu vējiem.
 
Vēlāk, tajā pašā 17. gadsimtā, tika nostiprināts dienvidu krasts un uzbūvēts Dienvidu mols aptuveni 250 metru garumā. Molu konstrukcija sastāvēja no koka pāļu rindas un pakšu kastēm, kas bija pildītas ar fašīnām un akmeņiem.
 
Pēc Kurzemes pievienošanas Krievijas impērijai (1795) Ventspils osta ilgu laiku palika bez uzmanības no varas puses, hidrotehnisko būvju stāvoklis pasliktinājās. Nepietiekamo remontu dēļ Dienvidu molu pilnībā izjauca vētras; to atjaunoja tikai 19. gadsimta vidū.
 
Ventspils ostas un tās hidrotehnisko būvju attīstības un uzplaukuma jauns posms aizsākās 20. gadsimta sākumā, kad tika izbūvēts dzelzceļš, savienojot Ventspili un Maskavu. Būvniecības darbu laikā abi moli tika atjaunoti un izvirzīti jūrā, sasniedzot dabīgo dziļumu 8–8,5 metri.
 
Pēc inženiera M. Šistovska projekta Dienvidu mols tika pagarināts līdz 1490 m, Ziemeļu – līdz 2059 m. Jūras vārtu platums bija 250 m, kuģošanas kanāla platums – 150 m. Molu galus Šistovskis projektēja kā pagaidu konstrukcijas, pieļaujot, ka nākotnē molu garums varētu vēl pieaugt.
 
Pirmā pasaules kara laikā osta un tās hidrotehniskās būves būtiski cieta: visu, kas bija dedzināms, nodedzināja krievu armija, kas atkāpās, pārējais tika uzspridzināts. Pakāpeniska ostas un tās būvju atjaunošana aizsākās pēc Latvijas Republikas izveidošanas 1918. gadā. 1937. gadā Ziemeļu mols tika atjaunots 154 metru garumā, Dienvidu mols – 208 metru garumā.
 
Ventspils ostas vērienīga atjaunošana un attīstība turpinājās plānotās ekonomikas padomju gados, kā arī pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas. Šobrīd Dienvidu mols, izveidojot tā visā garumā promenādi (aptuveni 900 metri), tiek izmantots kā tūrisma objekts un ir viena no populārākajām atpūtas vietām mūsu pilsētā.
(Izmantota informācija no N. Bērziņa Pārskata par ūdensceļu izbūvi un uzturēšanu līdz 1937. gada 1. aprīlim.)


Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Medņu ielas promenāde

Medņu ielas promenāde

Medņu iela ir viena no skaistākajām Ventspilī. Kā pilsētas promenāde uz jūru tā stiepjas no Vasarnīcu ielas līdz Zilā karoga pludmalei, Jahtu ostai un Dienvidu molam, kur izvietoti vairāki interesanti  apskates objekti: zvejas kuģis ”Azova”, milzu ķēžu krēsls, 4m augstā „Govs- Matrozis”  un skatu tornis ar tālskati.

Par Medņu ielas labiekārtojumu arhitektu birojs Legzdiņš un partneri 2000. gada Latvijas arhitektūras labāko darbu skatē saņēma augstāko novērtējumu kategorijā Ainavu arhitektūra.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Vecpilsētas laukums

Vecpilsētas laukums

Pašreizējo izskstu ieguvis pēc Ventspils Galvenās bibliotēkas rekonstrukcijas. Lai arī laukuma teritorija, salīdzinot ar vēsturisko, samazinājusies, pieaugusi tā atpazīstamība.

Vietas nosaukums apstiprināts 1995.gadā, lai analogi Jaunpilsētas laukumam dotu vēsturisku norādi par vecpilsētas teritorijas robežām. Vēsturiski šī bijusi apbūvēta teritorija, bet 20. gs. 30. gados koka ēkas tiek nojauktas, un 1937. gadā izveidots Rožu laukums.

1954. gadā laukumā uzstāda pieminekli Jānim Fabriciusam – leģendāram padomju Sarkanās armijas latviešu strēlnieku divīziju komandierim, kurš dzimis Ventspils novada Zlēku pagastā (tēlnieks J. Zariņš, arhitekte V. Ramane).
www.visitventspils.com

Tirgus laukums

Tirgus laukums

Vēsturiskais Tirgus laukums Ventspilī izveidojies 17. gadsimtā. Sākumā tas bija rātslaukums, kura malā līdz 1850. gadam atradās Ventspils rātsnams. Aptuvenā rātsnama vieta ar savulaik iecerēto, bet tā arī neierīkoto torņa pulksteni šodien simboliski iemūžināta zvanu tornī. Pie laukuma 17.- 18. gadsimtā celtas turīgāko un ievērojamāko pilsoņu dzīvojamās mājas. Divus gadsimtus tā ir bijusi vieta, kur Ventspils pilsoņi pulcējušies noklausīties rātes lēmumus, un jau piekto gadsimtu šeit darbojas tirgus. šodien Tirgus laukums ar savu seno apveidu, plaši saglabāto 17.-18. gadsimta apbūvi, ar joprojām dzīvo misiju - būt par ļaužu pulcēšanās un iepirkšanās vietu - ieņem būtisku vietu Ventspils Vecpilsētā.

 

Tirgus laukums rekonstruēts (2009, arh. Ēriks Cērpiņš) izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu. Rekonstrukcijas rezultātā radīts jauns, pievilcīgs tūrisma objekts pilsētā ar Kariljonu pulksteni, vienlaikus saglabājot laukuma sākotnējo tirgus funkciju.

Pēc rekonstrukcijas laukums ir ieguvis jaunu bruģakmens segumu, ar kuru ir iezīmēta vēsturiskā 18. gs. tirgus saimniecisko būvju atrašanās vieta un pamatu kontūras, kas ļauj iepazīties ar vēsturisko Tirgus laukuma būvju izvietojumu. Tāpat uzbūvēta īpaša „Tirgus aka" ar pilsētas ģerboņiem, radot iespēju apmeklētājiem ūdeni lietot ne tikai dzeršanai, bet arī lai nomazgātu tirgū iegādātos augļus un dārzeņus. Saulainā laikā aka darbojas arī kā saules pulkstenis, savukārt no tās pamatnes laukuma iesegumā izvērstas četras līnijas, kas norāda uz četrām debess pusēm.

Kā centrālais rekonstruētā laukuma objekts uzstādīts zvanu tornis ar Kariljonu pulksteni, kas simbolizē kādreiz rātskungu nerealizēto ieceri Rātsnama tornī uzstādīt pilsētas centrālo laikrādi.

Zvanu torņa ēkā atrodas arī atraktīvs elements – lieli skaitāmie kauliņi, kā arī tēlnieka G.
Panteļejeva veidota svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Ostas ielas promenāde

Ventspils Ostas ielas promenāde

Ventspils Ostas ielas promenāde jeb Ventmala


Iemīļota ventspilnieku un pilsētas viesu pastaigu vieta, ko, no vienas puses, ieskauj Venta un Ventspils ostas uzņēmumi, no otras, – pilsētas vēsturiskā apbūve un tūrisma objekti. Ostas iela vienlaikus ir arī centrālo pasākumu – Pilsētas svētku, Jūras svētku u.c. pasākumu – norises vieta.

Līdz 20.gs. vidum šeit atradās ostas noliktavas jeb tā saucamie „spīķeri”.

Šeit izveidota Ostas ielas promenāde jeb Ventmala ar vairākiem ievērojamiem tūrisma objektiem – Livonijas ordeņa pili, ekskursiju kuģīti „Hercogs Jēkabs”, pieminekli Kr.Valdemāram, figurālo puķu dobi „Mārītes”, strūklaku "Kuģu vērotājs", skulptūra "Ceļojošā govs" u.c.
www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils rātslaukums

Ventspils rātslaukums

Ventspils rātslaukums ir Vecpilsētas vēsturiskais centrs un Vecpilsētas sirds.

 

Rātslaukuma rietumu malā atrodas Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja, kas ierīkota 18. gs. dzīvojamā ēkā ar baroka un klasicisma iezīmēm (19. gs. vidū te atradās pilsētas Rātsnams), austrumu malā – vēlīnā klasicisma stilā celtā evaņģēliski luteriskā Nikolaja baznīca. Iepretim baznīcai atrodas modernā stilā pārbūvētā Ventspils Galvenā bibliotēka un Digitālais centrs, kas ierīkots greznā 19. gs. savrupmājā.

 

Netālu no Tirgus laukuma, Skolas ielā atrodas jaunākais pilsētas tūrisma objekts - 2007.gada augustā atklātā Ventspils Amatu māja ar darbnīcām keramiķiem, audējiem un kalējiem, kas atvērtas apskatei. Šeit ierīkota arī 19.gs. mācību klase, kur atraktīvā ekskursijā ir iespēja iejusties tā laika mācību stundas atmosfērā.

Rātslaukumā aug 1936.gadā par godu arhibīskapam Teodoram Grīnbergam iestādīte ozoli, kam līdzās atrodas senais un ar lielu rūpību koptais Ventspils Nikolaja ev.luteriskās baznīcas dārzs.
www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Siena tirgus laukums

Siena tirgus laukums

Siena tirgus laukums ilgi kalpoja kā siena un malkas tirgus, vēl 20. gs. 30. gados te pasažierus gaidīja ormaņi ar zirgu pajūgiem.
www.ventspils.lv

Kuldīgas iela ir viena no senākajām ielām Ventspilī. Iela savu nosaukumu ieguvusi no vecā Kuldīgas ceļa, kas ienāk pilsētā. Siena tirgus laukums ar publisko aku. Kuldīgas ielas kreisās puses redzamā apbūve un publiskā aka līdz mūsdienām nav saglabājusies.
www.zudusilatvija.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Strūklakas

Strūklaka "Fregate "Valzivs""

Strūklaka "Fregate "Valzivs""

2016. gada 5. augustā Ventspilī tika atklāts jauns un unikāls pilsētvides dizaina objekts -strūklaka „FREGATE „VALZIVS””.

Diennakts gaišajā laikā strūklaka, kas no katra skatu punkta paveras atšķirīgi un daudzveidīgi, papildina Lielā laukuma krāšņos un mūsdienīgos vaibstus, bet satumstot tā izgaismota rada īpašu noskaņu Lielā laukuma apmeklētājiem un garāmgājējiem.

Strūklakas kompozicionālais risinājums veidots pamatojoties uz vēsturiskajos vizuālajos materiālos atrodamo materiālu par hercoga Jēkaba flotes sastāvā esošā burinieka “Valzivs” ārējo veidolu – burinieka parametriem, tai skaitā mastu skaitu, augstumu, kuģa kopējo garumu un konfigurāciju. Strūklaku kopā veido 20 masti, 8 rājas, kā arī karoga masts, kas aprīkoti ar apgaismojuma un miglas efektu.

"Fregate" tika uzbūvēta pēc vācu arhitekta Deivida Kuka (David Cook) projekta sadarbībā ar būvprojekta vadītāju Juri Pogu un strūklakas tehnoloģiju izstrādes vadītāju Gintu Jaudzemu, kā arī apzaļumošanas koncepcijas autorēm — Lindu Zāli, Ilzi Rukšāni un Madaru Lezdiņu.
www.visitventspils.com

Strūklaka “Dzirnakmens”

 Strūklaka “Dzirnakmens”

Dzirnavu laukumā veidotā strūklaka no pieciem īstiem dzirnakmeņiem ir ne tikai savdabīgs vides mākslas objekts, bet arī liecība par laukuma kādreizējo lomu, kad šeit atradās vējdzirnavas.

Strūklaka laukumu rotā no 1993. gada, bet tās pārbūve un modernizācija noritēja 2008. gadā. Renovētās strūklakas ūdens attēlu veido 33 ūdens strūklas, ar atšķirīgu formu. Strūklaka atrodas pašā pilsētas centrā.

Strūklaka - skulptūra „Kāpu priede”

Strūklaka - skulptūra „Kāpu priede”

Strūklaka - skulptūra „Kāpu priede” atrodas Ventspilī, Pārventā pie Tārgales un Lidotāju ielas krustojuma, pretī Pārventas bibliotēkai. Strūklaka izveidota 2005. gadā, saņēmusi balvu „Labākais 2005.g. arhitektūras darbs Ventspilī”. Strūklakas autors Gunārs Platpīrs.
 
Strūklakas parametri:
diametrs - 9m;
augstums - 5m;
kopumā tā aizņem 20 m2 teritoriju.
 
Īss apraksts: veidota kā interesanta stilizācija Ventspilij par jūras, kāpu un pašas pilsētas tēmu.
Projekta realizācijā izmantota sarežģīta ūdens un gaismas kombinācija, kurā apvienota ūdens radīto efektu dažādība ar gaismas ķermeņu algoritmu.

Strūklakas pamatā ir stilizēts koks no ūdens sprauslām, no kurām līst dažāda veida ūdens strūklas, kas savieno koka stumbru ar zemi.
 
Ūdens kompozīcija: veidota ar trīs ūdens efektu palīdzību:
ūdenskrituma efekts -16 ūdens sprauslas ar visintensīvāko ūdens tecējumu;
miglas efekts - 24 speciālās ūdens sprauslas;
lietus efekts - 270 mazās ūdens sprauslas.

Gaismas kompozīcija: radīta no 12 gaismas ķermeņiem, darbojas pēc algoritma, kas nodrošina objekta vizuālo pievilcību ne tikai visu diennakti, bet arī - visu gadu, ieskaitot auksto periodu, kad ūdens padeve ir atslēgta.

platpirs.lv

Vidumupītes strūklaka

Vidumupītes strūklaka

Peldošā strūklaka-plosts "Luīze Šarlote"

Strūklaka atrodas Vidumupītē pie Lielā prospekta, blakus tirdzniecības centram „Tobago”.

Īss apraksts: Peldošās strūklakas izveidošanai izmatotas Vācijas rūpnīcas OASE strūklaku tehnoloģijas.

Strūklas: Ūdens attēlu veido 19 strūklaku sprauslas, kas tiek darbinātas ar diviem sūkņiem (kopējā jauda 8kW). Centrālā strūkla darbojas 7m augstumā, pārējās strūklas darbojas 3-5 metru augstumā.

Sūkņi: Strūklaku darbina divi Grundfos dziļurbuma sūkņi SP 46-3-C, ar kopējo jaudu 8kW.
platpirs.lv

Strūklaka "Fridrihs Kazimirs"

Strūklaka "Fridrihs Kazimirs"

2006.gada 28. jūnijā Ventspilī tika atklāta strūklaka Reņķa dārza dīķi. Strūklaka izvietota uz plosta un 13 atsevišķas strūklas ar ūdeni nodrošina trīs jaudīgi sūkņi, kas darbojas ne tikai atkarībā no iestādītās programmas, bet arī vadoties pēc vēja ātruma. - palielinoties vēja ātrumam strūklakas centrālā strūklas augstums samazinās. Strūklakas centrālā strūkla ir 14 metrus augsta, 3 perimetra strūklas - 5 metrus augstas un 9 "fona" strūklas - 2,5 metrus augstas. Vienlaicīgi cirkulējošā ūdens daudzumu- 3000 l/min (180m3/h) nodrošina sūkņi ar kopējo jaudu 26,5kW. Tumšajās diennakts stundās strūklaka ir izgaismota.

 

Peldošās strūklakas izveidošanai izmatotas Vācijas rūpnīcas OASE strūklaku tehnoloģijas. Ūdens attēla dizainu (strūklu veidu un virziena izkārtojumu) izstrādāja Akvedukts inženieris Gints Jaudzems, strūklakas projekts izstrādāts kompānijā Akvedukts, iekārtas izgatavošana tika uzticēta metālapstrādes firmai Platpirs. Strūklakas uzstādīšanai nepieciešamos elektrotehniskos darbus izpildīja firma Elektriķis.

 

Vidumgrāvī uzstādītajai strūklakai tika dots nosaukums "Luīze Šarlote" par godu Hercoga Jēkaba sievai. Turpinot tradīciju Reņķa dārza dīķī uzstādītajai strūklaku nosauca Luīzes Šarlotes un Hercoga Jēkaba dēla vārdā - Fridrihs Kazimirs.

akvedukts.lv

Strūklaka “Saules laiviņas”

 Strūklaka “Saules laiviņas”

Strūklaka “Saules laiviņas” atrodas Jaunpilsētas laukumā pašā pilsētas centrā. Baseina laukums 250 m².

Strūklaka ūdeni izsmidzina smalku pilienu veidā, tā, ka saulainās dienās apmeklētāji var vērot varavīksni ap septiņām slīpēta akmens peldošām laiviņām.

Strūklakas “Saules laiviņas” izbūvētas Ventspilī, Jaunpilsētas laukumā. Strūklakas baseins - simboliska jūra, skvēra centrā projektēts lēcas formā ar septiņiem tēlniecības objektiem - akmens laivām, kuras ved mājās - jūras krastā, sauli (nerūsošā tērauda “laivu muguriņas”), kurā iestrādātas strūklakas sprauslas. Ūdens kinētika projektēta miglas veidā, radot efektu, ka laivas ierodas krastā nelielā miglā.

Arhitekti: A.Kronbergs, M.Lejnieks
Tēlniece: I.Berga
Metālmākslinieks: J.Gagainis
www.arhis.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Strūklaka "Kuģu vērotājs"

Strūklaka "Kuģu vērotājs"

Viens no veiksmīgākajiem pilsētvides objektiem, kas lieliski sasaucas ar Ventas otrā krastā redzamo “Kālija parka” industriālo ainavu.
(Arhitektūra: Ruta Dobičina. Tēlnieks: Igors Dobičins).

Strūklaka ir 2,8 m augsta un 15t smaga. Strūklakas izgatavošanai 2002. gadā no Zviedrijas tika atvests 38t smags akmens bluķis. Izveidota kā liela „galva” ar izspūrušiem „matiem” – ūdens strūklām.

 

Strūklaka „Kuģu vērotājs” Ventspilī 2002. gadā ieguva Latvijas arhitektūras gada balvu nominācijā „Pilsētvides dizaina risinājumi”.
www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Strūklaka "Lāses"

Strūklaka atrodas Ventspils Augstskolas pagalma slīpumā, pa kura ieliekto virsmu plūst ūdens apskalojot trīs elegantas milzu lāses un ietekot ūdens baseinā. Pāri baseinam atrodas gājēju tiltiņš no kura var vērot ūdens plūsmu. Strūklakas lielās dekoratīvās lāses tautas valodā ieguvušas nosaukumu "Studentu asaras" (tēlnieks G.Panteļejevs, arhitekts A.Veidemanis)

pantelejev.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Piedzīvojumu parka strūklaka

Ventspils Piedzīvojumu parka strūklaka

Ventspils Piedzīvojumu parkā 2013. gadā tika uzstādītas jaunas strūklakas kas ražotas Vācijā, firmā „Oase”, kas ir pasaules līderis šādu strūklaku izveidē. šī ir pirmā strūklaka Baltijas valstīs, kurā izmantotas šobrīd modernākās strūklaku tehnoloģijas - ar DMX/RDM signālu vadāmi un kontrolējami elektroniski sūkņi, prožektori un lēkājošās strūklas JumpingJet.

Pie strūklakām izveidota atpūtas zona ar soliņiem.

Strūklakas centrālajā daļā izvietotas 36 vertikālas strūklas ar regulāru izkārtojumu 6 x 6 (no tā arī nosaukums Matrix, jeb matrica).

Strūklakas abās pusēs izvietotas lēkājošās strūklas, kas darbināmas ar diviem pēdas sensoriem. Viens sensors darbina vienu lēkājošo strūklu rindu (6 strūklas), otrs sensors - otru rindu (4 strūklas). Strūklakas baseins, izmantojot speciālus pjedestālus, segts ar granīta plāksnēm, kas nodrošina drošu un stabilu vidi bērnu rotaļām ar ūdens strūklām.

Strūklakas ikdienas darbība sastāv no atsevišķu programmu secīgas nomaiņas. Programmu darbības ilgums no 2-9 minūtēm, pēc tam tās mainās. Periodiski ieslēdzas programmas „Rotaļu laukums” un „Labirints”. Programmas „Rotaļu laukums” laikā ar zaļas krāsas prožektoriem tiek izgaismoti strūklakas laukumi, kur netiks padotas ūdens strūklas, izveidojot „drošības saliņas”, kurās nostāties, kad apkārtējās strūklas paceļas pilnā augstumā. Programma „Labirints” norāda ceļu, kas jāveic, lai šķērsotu strūklakas laukumu, pēc iespējas mazāk saslapinoties. Strūklakas darbības laikā ar diviem pēdas sensoriem (nospiež ar kāju), var ieslēgt lēkājošo strūklu grupas abās laukuma pusēs.

Strūklakas darbību nodrošina nopietns tehnoloģiskā aprīkojuma apvienojums, kas slēpts apmeklētāju acīm - katru ūdens strūklu darbina atsevišķs sūknis, baseina ūdens tiek attīrīts mehāniski un ķīmiski, sistēmas darbību nodrošina speciāla vadības un kontroles programma, kas pārbauda gan ūdens līmeni baseinā, gan vēja ātrumu apkārtnē.
www.ventspils.lv
www.akvedukts.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Vides objekti, skulptūras, pieminekļi

Ventspils dienvidu mola bāka

Ventspils dienvidu mola bāka

Ventspils dienvidu mola bāka jeb ugunszīme atrodas mola pašā galā - 11 m augsts balts betona tornis ar zaļu laternu. Divi zaļas krāsas zibšņi ik pēc 3 sekundēm, stara redzamība 3 jūras jūdzes.

Celta 1901. gadā, pārbūvēta 1938. gadā. 

Ventspils skatu tornis

Ventspils skatu tornis

Ventspils skatu tornis ir izveidots uz Padomju armijas bijušā lokatora torņa pamatiem, piemērojot to apmeklētājiem. Paša torņa augstums ir 12 metri, bet tā pamati atrodas uz apmēram septiņus metrus augstas kāpas, tā ka torņa kopējais augstums ir aptuveni 19 metri virs jūras līmeņa. Tornis atrodas pie Ventspils Dienvidu mola (Medņu iela). No tā labi pārskatāma ostas teritorija ar jūras vārtiem Ventas lejtecē un pilsētas pludmale. Torņa skatu platformā atrodas tālskatis.

Piemineklis komunistiskā terora upuriem

Piemineklis komunistiskā terora upuriem, atklāts 1997. gada jūnijā, atrodas Tilta dārzā. Ideja Ventspilī uzcelt pieminekli komunistiskā terora upuriem radās 1991. gadā politiski represēto vidū un to atbalstīja toreizējie tautas deputāti.

Pelēcīgā, skarbi šķautņainā granīta viena plakne vērsta uz austrumiem un ar iedobtu krustu un uzrakstu atgādina par tiem, kurus pa netālo sliežu ceļu aizveda uz Sibīrijas nāves nometnēm. Tikpat traģiski vienkārša ir arī pretējā šķautne, kuru iešķeļ vertikāla līnija un sāpina ērkšķu vainaga padziļinājums, simbolizējot to tautas daļu, kas bija spiesta no šejienes doties pāri jūrai briesmu un pazemojumu pilnajās bēgļu gaitās. Nelīdzeniem akmeņiem apkārt uzkalniņam izlikta Golgātas ceļu simbolizējošā taka. Pieminekļa autors ir cēsnieks Andrejs Jansons, arhitekte - ventspilniece Daiga Kušķe. 

Avota aka (Ventspils)

Avota aka Ventspilī atrodas laukumā pie Krišjāņa Valdemāra, Avotu un Vasarnīču ielas krustojuma. No Avota akas laukuma virzienā uz jūras pusi iesākas Ostgals. Ostgals sācis veidoties pēc 1836. gadā Krievijas valdības izteiktā uzaicinājuma un izsludinātajām priekšrocībām apkārtnes zemniekiem apmesties uz dzīvi kāpu joslā, lai novērstu pilsētas aizputināšanu ar smiltīm.

 

Avota aka kā dzeramā ūdens ņemšanas vieta ir pazīstama jau ļoti sen. To izmantojuši gan vietējie iedzīvotāji, gan jūrnieki. Par avota esamību liecina arī blakus esošās Avotu ielas nosaukums.

Zvejas kuģis „Azova”

 Zvejas kuģis „Azova”

Uz Ventspils Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas.

 

Pie Dienvidu mola uz paaugstinājuma ir novietots apskates objekts - 25 m garš un 85 t smags 1967. gada zvejas kuģis „Azova”, kā klājs ir pieejams apskatei. Naktī kuģis un tā kajītes ir apgaismotas.

Enkuru ķēžu krēsls

Enkuru ķēžu krēsls

Uz Dienvidu mola var nokļūt braucot pa Medņu ielu. Iela aizved līdz plašam stāvlaukumam no kura arī sākas labiekārtota Dienvidu mola promenāde. Stāvlaukumā uz paaugstinājuma ir novietots apskates objekts - 25 m garš un 85 t smags 1967. gada zvejas kuģis „Azova”, kā klājs ir pieejams apskatei. Blakus kuģim atrodas no milzu enkuru ķēžu posmiem izveidots 4 m augsts krēsls. Blakus stāvlaukumam uz pakalniņa atrodas 19 m augsts skatu tornis no kura ar speciālu tālskati var apskatīt jūru, ostu un pilsētu.

Staltbrieža skulptūra (Staltbriežiem Kurzemē – 100)

Staltbrieža skulptūra (Staltbriežiem Kurzemē – 100)

2011. gada 5. augustā Ventspils Pilsētas svētku laikā Ventspils mākslīgi uzbērtajā slēpošanas kalna “Lemberga hūte” virsotnē tika atklāta skulptūru „Staltbriežiem Kurzemē – 100”.


Laikā, kad slēpošanas kalns tika paaugstināts, skulptūra atrodās kalna pakājē pie ēkas Saules ielā 141/143, pēc kalna paaugstināšanas skulptūra atkal novietota virsotnē.

Skulptūras autors ir mākslinieks Gļebs Panteļejevs, brieža skulptūra veidota no bronzas dabīgā lielumā, kopā ar ragiem tā augstums pārsniedz divus metrus.

Skulptūra veltīta staltbriežu (Cervus elaphus) savvaļaspopulācijas mērķtiecīgas atjaunošanas Latvijas teritorijā simtgadei. Līdz ar to Ventspils ir pievienojusies daudzajām Eiropas pilsētām, kurās šādi tēlniecības objekti bronzā ir neatņemama pilsētvides daļa un rada pievilcīgu iespaidu.

Iniciatīva un ideja par šādas skulptūras izveidi nāk no Ventspils medniekiem un medību veterāniem, jo tieši Kurzemi var uzskatīt par vietu, kur pirms simts gadiem sākusies mērķtiecīga šīs mūsdienas ierastā meža rotas atjaunošana.

Staltbriedis – viens no lielākajiem Latvijas mežu iemītniekiem – tagadējās Latvijas teritorijā ieceļo apmēram pirms 9000 gadiem, vislielāko izplatību sasniedzot pirms 5000 – 6000 gadiem. Vēlākā laikā klimata un augu valsts izmaiņu rezultātā to skaits strauji samazinājās, un mūsu ēras pirmā gadu tūkstoša gaitā staltbrieži kā suga Latvijas teritorijā pakāpeniski izzuda.

Jau kopš 17.gs. vācbaltu muižniekimēģināja atjaunot staltbriežu populāciju, ierīkojot iršu dārzus (briežu aplokus).  Līdz 20.gs. sākumam Latvijas teritorijā pastāvēja vismaz 13 iršu dārzi, lielākoties Kurzemē un Zemgalē.

Latvijas mūsdienu staltbriežu savvaļas populācijas atjaunošana un nepārtraukta attīstība saistāma ar Ventspils apkārtni. Tieši šeit, Gārzdes, Tārgales un Zūru mežos 1911. gada janvārī vietējo muižu īpašnieki Freds fon Buhholcs, Verners fon Buhholcs un Vilhelms fon Koskulls no Spalas Ķeizariskā medību iecirkņa (Polija, Lodzas vojevodistē) ieveda pirmos staltbriežus izmitināšanai ārpus briežu dārziem. Pirmās 12 briežu mātītes un 4 buļļi labi iedzīvojās ap 10 000 ha plašajos muižu mežos, un jau 1913.-1914.g. to skaits bija ievērojami pieaudzis.

Šobrīd Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mīt ap 63 000 staltbriežu, no tiem gandrīz 40 000 – Latvijas mežos.
www.ventspils.lv

Skulptūra „Paradīzes ābele”

No granīta un metāla veidotais vides mākslas objekts novietots Raiņa ielā 10 pie Ventspils Dzimtsarakstu nodaļas. Skulptūras augstums ir ap trīs metri.

Skursteņslauķa un kaķa skulptūra uz ēkas sienas

Ventspilī, Pārventā uz piecstāvu mājas mājas gala sienas pie Lidotāju un Ozolu ielas krustojuma ir izveidota kompozīcija: kāpnes kuru aukšdaļā sēž skursteņslauķis ar pīpi rokās un kāpņu apakšpusē ir kaķa skulptūra.

Skulptūra - Allo

Reņķa dārzā uzstādītas arī tēlnieka Ulda Kurzemnieka veidotās skulptūras "Zirneklis" un "Muša", Līgas Knēziņas darbs "Allo", kas veidots kā citplanētietis, ar kuru bērni var sazināties, ierunājot telefona klausulē, kā arī Viktora Suškēviča veidota skulptūra "Bruņurupucis", Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabi un Kamolu.

Skulptūra - Krabju krabis

Reņķa dārzā uzstādītas arī tēlnieka Ulda Kurzemnieka veidotās skulptūras "Zirneklis" un "Muša", Līgas Knēziņas darbs "Allo", kas veidots kā citplanētietis, ar kuru bērni var sazināties, ierunājot telefona klausulē, kā arī Viktora Suškēviča veidota skulptūra "Bruņurupucis", Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabi un Kamolu.

Skulptūra - Bruņurupucis

Reņķa dārzā uzstādītas arī tēlnieka Ulda Kurzemnieka veidotās skulptūras "Zirneklis" un "Muša", Līgas Knēziņas darbs "Allo", kas veidots kā citplanētietis, ar kuru bērni var sazināties, ierunājot telefona klausulē, kā arī Viktora Suškēviča veidota skulptūra "Bruņurupucis", Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabi un Kamolu.

Skulptūras - Mākoņaitiņas

Reņķa dārzā ir izvietoti arī vairāki savdabīgi vides objekti. Uzstādītas akmens skulptūru grupa ar nosaukumu "Mākoņaitiņas". Pavisam parkā draiskojas 13 tēlnieka Ģirta Burvja veidotie auni, aitiņas un jēriņi.

Mājdzīvnieku skulptūras Reņķa dārzā

Atpūtu Reņķa dārzā ar tā vieglumu un gaišumu, kas pārņem, ieejot parkā ir iecienījuši gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi. Pastaigu laikā var aplūkot amizantas pasaku tēlu un mājdzīvnieku skulptūras, bet dzirkstošo strūklaku un pīļu ģimeņu rosību var nesteidzīgi vērot no dārzā izvietotajiem soliņiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem pieejami brīvdabas trenažieri, bet mazajiem apmeklētājiem - rotaļu iekārtas Sienāzis un Mārīte.

Skulptūras par Lutauša tēmu

Skulptūru grupā par Lutauša tēmu Reņķa dārzā atrodas: Skulptūra - Lutauša cepure, skulptūra - Lutauša zābaks, skulptūra - Lutauša diega kamols, skulptūra - Lutauša atslēgas, skulptūras - Lutauša pogas, velosipēdu novietne Reņķa dārzā. Skulptūru autore ir Inta Berga.

Piemineklis Krišjānim Valdemāram

Piemineklis Krišjānim Valdemāram

Piemineklis latviešu jūrniecības pamatlicējam Krišjānim Valdemāram (1825-1891)

Krišjānis Valdemārs - jaunlatviešu kustības aizsācējs, publicists un politiķis, kā arī pirmās Latvijas jūrskolas dibinātājs.

 

Piemineklis Krišjānim Valdemāram atrodas Ventspilī Ostas ielas promenādā Ventas krastā, netālu no Livonijas ordeņa pils. Piemineklis atklāts 2000. gadā, tā autors Miervaldis Polis. Skulptūra atlieta bronzā Vācijā. Tā „novēro” Ventspils ostas darbību, kā arī katru kuģi, kas pa jūras vārtiem iepeld Ventspils ostā. Šī ir populāra pilsētas viesu fotografēšanās vieta.

Bronzā veidotais K.Valdemāra tēls veidots dabīgā lielumā un konkrētībā, novietots uz čuguna soliņa Ventspils vecpilsētas daļā upes krastā līdzās Brīvostas pārvaldes ēkai ar skatu uz jūru. Otra vieta uz soliņa atstāta brīva, it kā aicinot steidzīgo garāmgājēju kaut brīdi pasēdēt līdzās un padomāt. Pieminekļa uzrakstā, tāpat kā pirms pusotra gadsimta Tērbatas augstskolā, lakoniski un drosmīgi paziņots: «Krišjānis Valdemārs, latvietis.»

Skulptūra "Ventspilinaris brutalis"

Skulptūra "Ventspilinaris brutalis"

Solveigas Vasiļjevas skulptūra "Ventspilinaris brutalis" blakus Saules ielai pie slēpošanas kalna "Lemberga hūte", Ventspilī.

 

2007. gadā no 21. maijam līdz 1. jūnijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika 4. starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

 

Simpozijā darbojas septiņi tēlnieki, kuri no laukakmeņiem saskaņā ar iepriekš atsūtītām darbu skicēm veido mākslas darbus – akmens tēlus.

Tēlniecības darbnīcā strādā 4 tēlnieki no Latvijas – Solveiga Vasiļjeva, Indulis Ranka, Pauls Jaunzems un Ģirts Burvis, mākslinieks no Čehijas Jans Eduards Spanihels, Aleks Labežofs no Francijas un Vācijas pārstāvis ar mākslinieka vārdu Tobels.

 

Par pirmās vietas ieguvēju kļuva tēlnieks Ģirts Burvis (Latvija) ar darbu "Čukstu akmens", otrā vieta piešķirta Francijas pārstāvja darbam "Laiks izgaist", bet trešā vieta - Vācijas pārstāvim Tobelam ar darbu "Virpulis".

Pārējo dalībnieku darbi - Solveigas Vasiļjevas "Ventspilinaris brutalis", Induļa Rankas "Dievkociņa krūms", Paula Jaunzema "Uzvelkamā cūciņa jeb laika formula" un Jana Eduarda Spanihela "Mīlas auglis" - novērtēti ar līdzīgu punktu skaitu, tādēļ turpmākās vietas žūrija nepiešķīra.

Piemineklis Jānim Fabriciusam

Jānis Fabriciuss (1877. gada 26. jūnijs [v.s. 14. jūnijs —1929. gada 24. augusts) bija latviešu strēlnieks, Sarkanās armijas komisārs. Pirmais komandieris Sarkanajā Armijā, kurš apbalvots ar četriem Sarkanā Karoga ordeņiem.

 

Pieminekli Jānim Fabriciusam Ventspilī uz Pils un Akmeņu ielu stūra atklāja 1954. gadā. 1967. gadā dzimtajās mājās "Vangstreibējos" atklāja J. Fabriciusa muzeju.

Skulptūra "Jūras zieds"

Starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs "Ventspils-2004"

 

2004. gadā no 17 līdz 28. maijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

 

Astoņu tēlnieku konkurencē uzvarēja skulptors Jagi Jošio no Japānas. Par otro labāko darbu žūrija atzina Latvijas tēlnieka Paula Jaunzema darbu, trešo vietu ieguva Kolins Fosters no Ungārijas. Labāko darbu autori saņēma naudas balvas. Pirmo reizi rīkotajā akmens tēlniecības simpozijā piedalījās astoņi savā valstī pazīstami mākslinieki, arī Eke Vali no Igaunijas, Mindaugs Navaks no Lietuvas, Rolands Maiers no Vācijas, Īens Ņjūberijs no Zviedrijas un Aigars Bikše no Latvijas. Mākslinieki Piejūras brīvdabas muzejā skulptūras gatavoja desmit dienu. Darbi uzstādīti Ventspils pilsētas ielās.

Kariljonu pulkstenis

Kariljonu pulkstenis

Kariljonu pulksteņu tornis ar zvaniem

Pulksteņa tornis atrodas Ventspils tirgus laukumā aptuvenā senā rātsnama vietā. Līdz XIX gadsimta vidum rātsnams atradās Tirgus laukuma dienvidu malā, bet ap 1850. gadu ēkas stāvoklis bija tik slikts, ka to kā neremontējamu nojauca. Rātsnams bija vienstāva koka ēka ar tornīti, kurā pilsētas rāte visu laiku gatavojās uzstādīt pulksteni, bet tā arī šo ieceri nerealizēja.

Pulkstenī apvienota laika un skaņu saspēle izmantojot īpaši atlasītus zvanus. Trīs pulksteņu ciparnīcas katra sniedz atšķirīgu informāciju – Latvijas laiku, Mēness fāzi un attiecīgo nedēļas dienu. Apaļās stundās pulkstenis atskaņo dziesmas „Pie dzintara jūras" melodiju, bet plkst. 12:33 un 00:33 ar U.Marhilēviča dziesmas „Uz priekšu, Kurzeme" piedziedājumu ieskandē īpašo Ventspils laiku.

Zvanu torņa ēkā atrodas arī atraktīvs elements – lieli skaitāmie kauliņi, kā arī tēlnieka G.Panteļejeva veidota svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.
www.ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Tirgus laukuma aka

Pēc Tirgus laukuma rekonstrukcijas 2009. gadā tika uzbūvēta īpaša „Tirgus aka" ar pilsētas ģerboņiem, aka atrodas tirgus laukumā pie Tirgus un Skolas ielas krustojuma. Saulainā laikā aka darbojas arī kā saules pulkstenis, savukārt no tās pamatnes laukuma iesegumā izvērstas četras līnijas, kas norāda uz četrām debess pusēm.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija tirgus laukumā

Tirgus laukumā blakus kariljonu pulkstenim atrodas tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidotā svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Skulptūra - Latvijas melnā

Latvijas melnā


Skulpūra atrodas Ostas ielas promenādē aiz Ostas un Zvanu ielas krustojuma.

 

Metafora par Latvijas attīstību – govs pagātnes rēgs, kad bija mazpamatota eiforija par Latviju kā agrāru valsti, bet mūsdienu situācija ir gluži cita.

 

Autors: Kirils Panteļejevs
www.visitventspils.com

Skulptūra - Govs ceļotāja

Skulptūra - Govs ceļotāja

Govs ceļotāja

Skulpūra atrodas Ostas ielas promenādē pie Pils ielas krustojuma

Skulptūra “Ceļojošā govs” ir 4 metrus augsta un 7 metrus gara. Govs atveidota kā vecs, nonēsāts čemodāns, ko rotā uzlīmes no pilsētām, kur notikusi akcija “Govju parāde”.

Autors: Pauls Spridzāns

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Skulptūra "Jūrakmens"

Skulptūra "Jūrakmens"

Skulptūra "Jūrakmens" – piemiņas zīme Ventspils ostas kuģošanas kanāla padziļināšanai līdz Baltijas jūras maksimumam – 17,5 m atzīmei. Veidota 1998. gadā no padziļināšanā atrastiem granīta bluķiem (tēlnieks Pauls Jaunzems, arhitekts J. Poga).

 

Atrodas Tirgoņu dārzā, Ostas ielas promenādes sākumā

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūras “Mārītes”

Krāšņās puķu „Mārītes”, kas Ventas ritējumu vēro Ostas ielas promenādē.

Skulptūras ir 2-2,5 m  garas, 0,75-1,5 m augstas un 1,3-2,0 m platas. Izmantoti ap 1000 puķu stādu. Izveidotas 2004. gadā.
www.visitventspils.com

Rolanda Maiera skulptūra - Nautilus

Rolanda Maiera skulptūra "Nautilus" atrodas skvērā pie akvaparka “Ventspils”.

2005. gadā no 16. maijam līdz 27. maijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika 2. starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

Simpozijs piedalījās septiņi mākslinieki no Latvijas, Turcijas, Kanādas un Vācijas. Žūrija, izvērtējot 15 tēlnieku iesūtītās skulptūru skices, uz simpoziju uzaicināja interesantāko ideju autorus - Igoru Dobičinu, Jāni Karlovu, Paulu Jaunzemu un Ligitu Ulmani-Franckeviču no Latvijas. Tāpat tika uzaicināti Rolands Maiers no Vācijas, Dons Diksons no Kanādas, kā arī Auls Turans Tans no Turcijas.

Darbi māksliniekiem bija jāizgatavo, lai tie būtu piemēroti Piejūras parka zonai iepretī akvaparkam.

Birgita Knappe skulptūra - Notvert nedaudz saules

Birgita Knappe skulptūra - Notvert nedaudz saules

Birgitas Knappes skulptūra "Notvert nedaudz saules" atrodas parkā "Zviedru valnis"

 

2006. gadā no 22. maijam līdz 2. jūnijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

 

Simpozijā darbojās septiņi tēlnieki, kuri no parastiem laukakmeņiem izveidoja mākslas darbus – akmens tēlus – saskaņā ar iepriekš atsūtītām darbu skicēm.

Simpozijā piedalījās tēlnieki no Latvijas – Andris Vārpa, Kārlis Īle un Pauls Jaunzems; pārstāvji no ASV – Hanna Jubran un Jodi Hollnagel. Birgita Knappe no Vācijas un Stefano Grattarola no Itālijas.

Piemineklis jūrniekiem un zvejniekiem

Piemineklis Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme.

Piemineklis jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē atklāts 1938. gadā, celts par Ventspils iedzīvotāju ziedojumiem. Piemiņas vietas idejas autors Ventspils ostas kapteinis V. Ābelnieks. Piemiņas akmens tiek uzskatīts par vecāko pieminekli Ventspilī.

Piemineklis atrodas Piemiņas laukumā Ventas upes krastā.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Rātslaukuma pulkstenis

Pulkstenis ar unikālo dizainu atrodas Ventspils rātslaukumā.


Arhitektūras kompozīcijas augstums 5 m.


Ciparnīcu izmērs 0.8 x 0.8 m.

skulptūra "Ceļojums"

Starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs "Ventspils-2006"

 

2006. gadā no 22. maijam līdz 2. jūnijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

 

Simpozijā darbojās septiņi tēlnieki, kuri no parastiem laukakmeņiem izveidoja mākslas darbus – akmens tēlus – saskaņā ar iepriekš atsūtītām darbu skicēm.

Simpozijā piedalījās tēlnieki no Latvijas – Andris Vārpa, Kārlis Īle un Pauls Jaunzems; pārstāvji no ASV – Hanna Jubran un Jodi Hollnagel. Birgita Knappe no Vācijas un Stefano Grattarola no Itālijas.

Ventspils pilsētas zīme

Ventspils pilsētas zīme atrodas divās vietās uz autoceļa P108: iebraucot Ventspilī no Rīgas puses un no Kuldīgas puses.

 

Uz ventspils zīmes attēlots pilsētas logo, www.ventspils.lv un zīmes vienā pusē (iebraucot Ventspilī) - SVEICINĀTI!, otrā zīmes pusē (izbraucot no Ventspils) - UZ REDZĒŠANOS!

Piemineklis 1905. gada revolucionāriem

Piemineklis atrodas Ventspilī Sarkanmuižas dambja, Raiņa ielas un Lauku ielas krustojumā. Uzcelts 1960. gadā, tēlnieks Jānis Zariņš. Veltīts Ventspils pilsētas 1905. gada revolūcijas dalībniekiem – R. Birznieka, J. Fernesta un Ž. Kārkliņa piemiņai.

Skulptūra "Problēmas risinājums"

Skulptūra "Problēmas risinājums"

Starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs "Ventspils-2008"

 

2008. gadā no 1. jūnija līdz 13. jūnijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā tika radīti 7 jauni mākslas darbi, izmantojot Ventspils rajona teritorijā sameklētus liela izmēra laukakmeņus. Visi darbi ir ļoti interesanti. Žūrijas komisija pilsētas galvenās arhitektes Daigas Dzedones vadībā pēc lielām pārdomām noteica veiksmīgākos autorus.

Par labāko darbu atzina Paula Jaunzema "Integrācija". Aktuāla tēma, svaigs risinājums. Mūsu laukakmenī iestrādāti akmens fragmenti, kas atvesti no dažādām valstīm: Zviedrijas, Ķīnas, Brazīlijas, Zimbabves, Itālijas un Norvēģijas.

Otro vietu ieguva Holandes mākslinieka Krisa Petersona darba "Klusuma meklējums Nr. 2", bet trešā vieta tika piešķirta Somijas tēlniekam Sakari Peltola par darbu "Boulder Holder".

Žūrija pozitīvi novērtēja arī pārējo simpozija dalībnieku darbus – serbu tēlnieka Djorde Cpajaka "Enigma", Lietuvas jaunā tēlnieka Aļģirda Kuzmas "Atslēgtais akmens", Ronalda Jaunzema "Ezīc" un Liepājas tēlnieka Raimonda Gabaliņa "Problēmas risinājums".

Jānis Karlovs, skulptūra "Veļu laiva"

Jānis Karlovs, skulptūra "Veļu laiva"

2005. gadā no 16. maijam līdz 27. maijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika 2. starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.

Simpozijs piedalījās septiņi mākslinieki no Latvijas, Turcijas, Kanādas un Vācijas. Žūrija, izvērtējot 15 tēlnieku iesūtītās skulptūru skices, uz simpoziju uzaicināja interesantāko ideju autorus - Igoru Dobičinu, Jāni Karlovu, Paulu Jaunzemu un Ligitu Ulmani-Franckeviču no Latvijas. Tāpat tika uzaicināti Rolands Maiers no Vācijas, Dons Diksons no Kanādas, kā arī Auls Turans Tans no Turcijas.

Darbi māksliniekiem bija jāizgatavo, lai tie būtu piemēroti Piejūras parka zonai iepretī akvaparkam.

Tēlniecības objekts "Septiņi mentālie meteorīti"

Tēlniecības objekts "Septiņi mentālie meteorīti"

“Septiņi mentālie meteorīti” – tēlnieks Ojārs Feldbergs (1996).

 

Tēlniecības objekts atrodas Ostas ielas promenādē blakus spīķerim starp Lielo un Ūdens ielu.

Ģirts Burvis, skulptūra "Čukstu akmens"

2007. gadā no 21. maijam līdz 1. jūnijam Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notika 4. starptautiskais akmens tēlniecības simpozijs.


Simpozijā darbojas septiņi tēlnieki, kuri no laukakmeņiem saskaņā ar iepriekš atsūtītām darbu skicēm veido mākslas darbus – akmens tēlus.

Tēlniecības darbnīcā strādā 4 tēlnieki no Latvijas – Solveiga Vasiļjeva, Indulis Ranka, Pauls Jaunzems un Ģirts Burvis, mākslinieks no Čehijas Jans Eduards Spanihels, Aleks Labežofs no Francijas un Vācijas pārstāvis ar mākslinieka vārdu Tobels.

 

Par pirmās vietas ieguvēju kļuva tēlnieks Ģirts Burvis (Latvija) ar darbu "Čukstu akmens", otrā vieta piešķirta Francijas pārstāvja darbam "Laiks izgaist", bet trešā vieta - Vācijas pārstāvim Tobelam ar darbu "Virpulis".

Pārējo dalībnieku darbi - Solveigas Vasiļjevas "Ventspilinaris brutalis", Induļa Rankas "Dievkociņa krūms", Paula Jaunzema "Uzvelkamā cūciņa jeb laika formula" un Jana Eduarda Spanihela "Mīlas auglis" - novērtēti ar līdzīgu punktu skaitu, tādēļ turpmākās vietas žūrija nepiešķīra.

Puķu govs Sarkanmuižas pļavā

Puķu govs Sarkanmuižas pļavā

Līdzās košajai dobei "Jūras akmentiņi" Sarkanmuižas pļavā, pretī tirdzniecības centram “Tobago”, izveidota 4 metrus augsta un 7 metrus gara puķu skulptūra govs veidolā. Tā atklāta 2012.gadā, gatavojoties Ventspils Govju parādes desmitgades svinībām.

Katru gadu skulptūrā tiek iestādīts ap 10 000 augu.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Skulptūra - Govs Matrozis

Skulpūra atrodas Ventspilī uz Dienvidu mola

 

4 metrus augstā un 7 metrus garā skulptūra “Govs Matrozis”, stāvot uz sava kuģa, laipni sagaida ciemiņus, kas Ventspilī ierodas no jūras puses, kā arī sveicina Dienvidu mola apmeklētājus.

 

Autors: Augusts Vilcāns

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Govs koloss

Govs koloss

Govs koloss (Cowlosus)


"Neatminamos laikos ļaužu uzstādīts piemineklis ar bronzā atlietu govi, kas glorificē cēlo dzīvnieku, ieceļot to pārcilvēciski dievišķā veidolā."

 

Autors Gļebs Panteļejevs

 

Atrodas Ventspilī Lielā prospekta un Brīvības ielas stūrī.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Skulptūra - Akmeņu govs

Skulptūra - Akmeņu govs

Skulpūra atrodas pie Ventspils pludmales

Smalkā un inteliģentā reālisma virtuoze Vija Zariņa gotiņu traktē kā Latvijas un Kurzemes noturīgi monumentālā ieža – akmens – līdzvērtīgu artefaktu, kas sevī sintezē nepārejošu, arhetipisku kvalitāšu kopumu.

Autore: Vija Zariņa
www.visitventspils.com

Skulpūra - Zelta Saules un Sudraba Mēness govs

Skulpūra - Zelta Saules un Sudraba Mēness govs

Zelta Saules un Sudraba Mēness govs


Govs skulptūra atrodas Pārventā, Talsu ielā, bērnu parkā "Fantāzija".

 

Mūžīgā un pārlaicīgā pasaules gara gaismas govs, kas sevī ietver arhetipisku dienas un nakts simbolu zīmju apvienojumu.

Autore: Helēna Heinrihsone

Skulptūra - Gaismas govs

Skulptūra - Gaismas govs

Skulptūra atrodas siena tirgus laukumā, siena tirgus ielā.

Gaismas visdažādākās vizuālās un estētiskās izteiksmes formas, kas sevī ietver gan atmosfēras radītus ziemeļblāzmas atspulgus un zvaigžņu mirdzumu, gan dvēseles un gara gaismas suģestējošo spēku.

Autori: Sarmīte Caune sadarbībā ar Aivaru Lembergu
www.visitventspils.com

Skulptūra - Vienos vārtos

Skulptūra atrodas Ventspils olimpiskajā centrā labajā pusē ieejot pa centrālajiem vārtiem.

Ventspils Futbola kluba fanu govs. Vienīgais, kas fanu dzīves balto vienmuļību spēj padarīt krāsainu, ir Ventspils futbolistu sniegums spēles laukumā.

Autors: Aivars Žukovskis sadarbībā ar Ventspils Futbola klubu
www.visitventspils.com

Skulpūra - Sievišķīgā govs

Skulpūra - Sievišķīgā govs

Skulpūra atrodas Ostas ielas promenādē starp Tirgoņu dārzu un Tirgus ielu, netālu no ekskursiju kuģīša "Hercogs Jēkabs" piestātnes.

 

Gleznieciski mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem radītu mīlestības un sievišķības tēlu kopums uz govs apliecina tās arhetipisko saikni mātišķā un ģimenes pavarda sargātājas dziļi simboliskajā lomā.

Autore: Elita Patmalniece

Skulptūra - Tirkīzs

Skulptūra - Tirkīzs

Skulptūra atrodas pie Ventspils Augstskolas

Veltījums Ventspils Augstskolai. Venēcijas un Ventspils vienojošo faktoru glezniecisks atspoguļojums – jūra, krāsa, dinamika.

Autors: Aleksejs Naumovs sadarbībā ar Ventspils Augstskolu
cowparade.ventspils.lv

Skulptūra - Vētras govs

Skulptūra atrodas Ventspils prāmju termināla (Dārza iela 6) ēkas iekšpusē pie ieejas durvīm.

 

Pāri Baltijas jūras ūdeņiem Ventspils vējainā krasta virzienā nes kaijas Vētras govi…

Autore: Anna Heinrihsone

Skulptūra - Piena ceļš

Skulptūra - Piena ceļš

Tikai skaidrās vasaras naktīs saskatāma organiska saikne starp debesu zvaigznāja izgaismoto Piena Ceļu un Zemes gotiņas cilvēces barotājas misiju.

Skulptūra atrodas pretim Ventspils teātra namam “Jūras Vārti”

Autore: Mārīte Guščika sadarbībā ar M. Čehova Rīgas Krievu teātri
www.visitventspils.com

Skulptūra - Jūras govs

Skulpūra atrodas Ostas ielas promenādē pie livonijas ordeņa pils

Askēte, kurai nav nekā lieka, tikai visnepieciešamākais dzīvei ūdenī. Izskatās slapja, kā tikko no ūdens iznākusi.

Autore: Ieva Maurīte

Skulptūra - Granātu govs

Skulptūra - Granātu govs

Skulptūra atrodas Pārventā laukumā pie Lidotāju un Talsu ielas krustojuma.

 

Granātābols ir viens no universālākajiem Azerbaidžānas simboliem, ko Museibs austrumnieciski krāšņā veidolā dāvā uz latviskās govs tēla.

Autors: Museibs Amirovs (Azerbaidžāna)

Skulptūra - Ventspils Zāļu govs

Skulptūra - Ventspils Zāļu govs

Skulptūra atrodas pie Pārventas bibliotēkas

Ventspils Zāļu govs projekta pamatā ir Latvijā un, protams, arī Ventspils reģionā vēl dzīvā tradīcija audzēt un ievākt ārstniecībā izmantojamus augus.

Autors: Mākslinieku kopa SERDE
www.visitventspils.com

Skulptūra - Ms. Moo-Dunk

Skulptūra - Ms. Moo-Dunk

Skulptūra atrodas pie Olimpiskā centra „Ventspils”.

Basketbola govs, azartiska un pilna sportiskas degsmes.

Autors: Ventspils Basketbola klubs
www.visitventspils.com

Gotiņa “Kārtībai ir jābūt”

Gotiņa “Kārtībai ir jābūt”

Skulpūra atrodas Lauku ielā pie Autoostas

Govs kā policejiska kārtības nodrošinātāja dzīvnieku pasaulē.


Autors Ginters Krumholcs)
cowparade.ventspils.lv

Skulptūra - Dzīve ir skaista

Skulptūra - Dzīve ir skaista

Skulptūra atrodas Lielajā prospektā pie Bērnu pilsētiņas

Tāda tā ir, jo govs ir ļoti raibās un dzīvespriecīgās krāsās.

Autors: Marius Jonutis

Skulptūra - Saimnieka levitācija virs Kurzemes Zilās govs

Skulptūra - Saimnieka levitācija virs Kurzemes Zilās govs

Skulptūra atrodas Parka un Loču ielas stūrī, iepretī enkuram.

 

Leģenda par Kurzemnieku veiksmes un vitalitātes noslēpumu. Katru gadu vasaras saulgriežu naktī cilvēkam jāuzguļas Kurzemes Zilās govs mugurā un jāsakoncentrējas govs un debesu enerģijas uzņemšanai. Ja meditācija izdodas, tad cilvēks uz brīdi paceļas levitācijā virs gotiņas un turpmākais gads tam visos aspektos ir veiksmīgs.

Autors: Aigars Bikše
cowparade.ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Skulptūra - Gotiņa šūpolēs

Skulptūra - Gotiņa šūpolēs

Skulpūra atrodas Ostas ielas promenādē Ostas un Zvanu ielas stūrī.

Kā pa Ventas viļņiem Ostas ielas promenādē šūpojas gotiņa puķainā kleitiņā un aicina ikvienu nofotografēties atmiņai.
www.visitventspils.com

Gotiņa "Pie spoguļa"

Gotiņa "Pie spoguļa"

Skulpūra atrodas pie prāmju pasažieru termināla, Dārza ielā 6.

Cilvēciskas sava skaistuma novērtēšanas tiesības tiek nodotas arī govij, piešķirot tai pašapziņu un pārliecību par savu svarīgumu un nozīmību pasaules elementu kontekstā.


Autors: Jānis Mitrēvics

Ziedu pulkstenis

Ziedu pulkstenis

Ziedu jeb puķu pulkstenis izveidots 2002. gadā un atrodas Ventspilī Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojuma. Pulksteņa diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Pulksteņa pamatnē 9 kvadrātmetru platībā sezonas laikā tiek trīs reizes mainīti puķu stādi, kopā izmantojot ap 3150 stādu, ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums. Ziedu kompozīcijas tiek mainītas un ziedu pulkstenis dažādos laikos izskatās savādāk, piemēram (150 ledus puķes, 250 sedumi, 250 santolīnas, 300 lobēlijas). Puķu pulkstenis zvana katru stundu.
www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūra "Zemūdens pasaule"

Puķu skulptūra "Zemūdens pasaule"

Skvērā pie Pludmales akvaparka izveidoti divi mākslīgi veidoti reljefa paaugstinājumi, kas imitē jūras viļņus. Starp tiem novietotas 2 puķu skulptūras – zivis, trešā zivs izvietota tieši uz viļņa. Puķu skulptūras – zivis ir 2,7–4 m garas, 0,75–1,0 m augstas un 0,6–1,2 m platas. Izmantoti ap 1050 puķu stādu

Skulptūra izveidota 2004. gadā


www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūra „Basketbola bumba”

Puķu skulptūra „Basketbola bumba”

Figurālā puķu skulptūra – „Basketbola bumba” tika atklāta 2012. gada 14. jūlijā Venspilī pie ieejas Olimpiskajā centrā „Ventspils”

 

Ideja par puķu skulptūras veidošanu tapusi sadrabībā ar basketbola klubu "Ventspils". Puķu skulptūras dizainu - grozā krītošu basketbola bumbu – tehniski izstrādāja SIA “AWA”.

 

Skulptūras karkass veidots no metāla konstrukcijām un tajā izmantots ap 1,5 tonnas metāla. Basketbola bumbas kopējais augstums ir 4,5 metri, bet diametrs - 4 metri. Ziedu skulptūras karkass aizpildīts ar 7 kubikmetriem augsnes un tajā zied ap pusotrs tūkstotis samteņu. „Basketbola bumba” ir aprīkota ar automātisko laistīšanas sistēmu.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūras “Zaķu ģimene”

Puķu skulptūras “Zaķu ģimene”

Figurāla puķu skulptūra "Zaķu ģimene" ar četrām zaķu skulptūrām atrodas mazbānīša gala stacijā „Kalns” pie Piedzīvojumu parka un slēpošanas kalna "Lemberga hūte".

2011. gadā, atzīmējot Ziedu dienu un pulcinot 34. Latvijas Puķu draugu saieta dalībniekus, Ventspilī tika atklāta puķu skulptūra ar zaķu tēvu, māti un guļošu mazuli, pēc gada skulptūras kompozīciju papildināja vēl viens zaķis.

Izmēri zaķiem garumā 1,3-2,7 m, paltumā 1,2-2,0 m un augstumā 1,5-3,5 m. Izmantoti ap 4000 viengadīgo puķu stādu.
www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūra - Bobsleja komanda

Puķu skulptūra - Bobsleja komanda

Jaunpilsētas laukuma malā blakus Lielajam prospektam ir mākslīgi veidots reljefa paaugstinājums puķu skulptūru un puķu dobes izvietošanai. Uz paaugstinājuma izvietotas īstas bobsleja kamanas, kuras startā iestumj četri no ziediem veidoti bobslejisti. Kamanas pilsētai dāvinājis novadnieks – bobslejists Sandis Prūsis. Izmantoti ap 400 puķu stādu. Skulptūra izveidota 2004. gadā.
www.visitventspils.com
www.visitventspils.com

 

Blakus uz paaugstinājuma izvietotajām četrinieku bobsleja kamanaām uz bruģa ir novietotas divnieku bobsleja kamanas. Uzstādītās bobsleja kamanas savā laikā tika lietojis leģendārais Latvijas bobslejists un šobrīdējais Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, ar  kura gādību šīs četrinieku un vēlāk arī divnieku kamanas tika sagādātas. Abu kamanu remontu un krāsojuma atjaunošanu 2015. gada pavasarī veica Sanda Prūša vadītās Latvijas bobsleja izlases mehāniķi Viesturs Pērkons un Oskars Berķis gan vizuāli, gan tehniski salabojot to, ko laika zobs un apmeklētāji ir pabojājuši.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūra “Pīļu ģimene"

Ziedu skulptūras "Pīļu ģimene" atrodas Ventspils bērnu pilsētiņā starp Lielo prospektu, Vasarnīču ielu, Jāņa poruka un Pētera ielu.

Pīļu tēvs ar cepuri, pīļu māte ar krellēm un pīļu mazulis ar šalli. Izmēri pīlēm garumā 1,8–3,2 m, platumā 0,8–1,5 m un augstumā 1,5–2,5 m.


www.visitventspils.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Puķu skulptūra “Mārīšu ģimene”

Puķu skulptūra “Mārīšu ģimene”

Puķu skulptūra “Mārīšu ģimene” atrodas Pārventā pie Tārgales un Talsu ielas krustojuma, pretī Pārventas jaunajai bibliotekai. Skulptūrā attēlotas piecas mārītes - divi vecāki un trīs bērni, kas iekārtojušies uz balti dzelteniem margrietiņu ziediem. Mārīšu skulptūra veidota no 3500 sarkanām leduspuķītēm, margrietiņas zieds zem mārītēm - 3500 baltām leduspuķītēm un 500 dzeltenām samtenēm.

Skulptūra atklāta 2012. gadā kā viena no dāvanām ventspilniekiem pilsētas dzimšanas dienā.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils autoostas pulkstenis

Ventspils autoostas pulkstenis

Pulkstenis atrodas pie Ventspils autoostas, autors – Gunārs Platpīrs.


Precizitāti nodrošina sinhronizācija ar GPS sistēmu.


Pilona augstums 7 m, ciparnīcu diametrs 0.8 m.


Uzstādīšanas gads: 2005

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Bērniem

Rotaļu iekārtas Lielajā laukumā

Ventspils bērnu pilsētiņa

Ventspils bērnu pilsētiņa

Ventspils bērnu pilsētiņa atrodas Lielā prospekta un Vasarnīcu ielu ielokā, bērnu pilsētiņa aizņem 4 Hektāru lielu laukumu un tajā uzstādītas vairāk nekā 40 dažāda veida rotaļu iekārtas, kas paredzētas bērniem no mazuļa vecuma līdz pat tīnim. Šeit var pagrozīt 1,5 m lielu globusu, panašķēties bērnu kafejnīcā "Pepija", uzsmaidīt puķu kompozīcijai Pīļu ģimene. Vasarā Bērnu pilsētiņā darbojas arī bērnu velokartu noma un batuti.

Visa gada garumā katru svētdienu 12:00 šeit tiek organizēti atraktīvi pasākumi bērniem.
www.visitventspils.com

Bērnu parks "Fantāzija"

Bērnu parks "Fantāzija"

Bērnu parks "Fantāzija" atrodas Pārventā (Ventspilī), Talsu ielā. Parkā atrodas visdažādākās atrakcijas, kur bērniem rotaļāties. Bērnu parkā atrodas estrāde ar sēdvietām, kurā svētdienās plkst. 15:00 notiek atraktīvi muzikāli pasākumi bērniem. Parkā atrodas arī Zelta Saules un Sudraba Mēness govs skulptūra.

Netālu no Bērnu parka atrodas arī Pārventas Meža taka ar 12 dažādas sarežģītības pakāpes atrakcijām, kas veidotas no tauvu un trošu elementiem.

Bērnu pilsētiņa un parks apmeklējams bez maksas

no 1. aprīļa līdz 30. oktobrim plkst. 8:00 – 22:00;
no 1. novembra līdz 31. martam plkst. 08:00 – 20:00.

Rotaļu iekārtas Reņķa dārzā

Reņķa dārzā uzstādītas tēlnieka Ulda Kurzemnieka veidotās bērnu rotaļu skulptūras "Zirneklis" un "Muša", kas atrodas blakus rotaļu iekārtām Sienāzis un Mārīte.

Atpūtas vietas, muzeji, sports

Ventspils piedzīvojumu parks

Ventspils piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parks ir labs paraugs tam, kā, neatlaidīgi gadu no gada papildinot pakalpojumu klāstu, var izveidot visai ģimenei piemērotu aktīvās atpūtas vietu.

Piedzīvojumu parks ir aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām, gan ģimenēm visa gada garumā. Piedzīvojumu parks ir iecienīta atpūtas un sportošanas vieta gan ventspilnieku, gan pilsētas viesu vidū.

 

Piedzīvojumu parka jaunā atrakciju zona tika atzīta par vienu no trim veiksmīgākajiem jaunajiem tūrisma produktiem 2014. gadā.

Vēsture
Piedzīvojumu parka vēsture sākās ar ideju par slēpošanas kalna izveidi Baltijas jūras – Rietumlatvijas piejūras zemienē. Idejas īstenošanai Ventspils pilsētas nomalē, Saules ielā 141 tika izveidots unikāls kalns, kura pamatā ir būvgruži un nederīgs ielas grunts materiāls, kas iegūti Ventspilī sākot no 2003.gada. Jau 2005.gadā apmeklētājus ziemas prieku baudīšanai gaidīja labiekārtots slēpošanas kalns „Lemberga hūte”. Vasarā mežā blakus kalnam tika ierīkota virvju trase, kas ieguvusi nosaukumu „Kaķa taka”.

Slēpošanas kalna „Lemberga hūte” augstums un nobrauciena garums tiek pagarināts katru gadu. Tāpat tiek papildinātas arī vasaras atrakcijas un kopš 2007. gada apmeklētājiem durvis vērusi arī servisa ēka ar inventāra nomas punktu un mājīgu kafejnīcu. 2012. gada nogalē servisa ēkā tika paplašinātas nomas punkta un kafejnīcas telpas, izbūvēta āra terase. Savukārt, 2013. gadā tika būtiski papildināts atrakciju piedāvājums - jauna atrakciju zona ar mīksto segumu un atrakcijām: bampermašīnas, bamperlaivas, tramplīnlaiva, bērnu autoskola un mākslīgā ledus slidotava. Atrakciju zonas centrā atrodas laminārās strūklakas.

Tevi sagaida
Virvju trase „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”, velonoma un velotaka, peintbola laukumi, katapulta, kameršļūkšanas trase, Trakais rotors, mehāniskei rodeo buļļi , piepūšamā atrakcija „Jautrais namiņš”,skrejriteņi un kalnu dēļi, batuti ar un bez gumijām, elektromobīļi bērniem un velokarti pieaugušajiem, labiekārtotas piknika vietas. Futbola – frisbija laukums un citas atrakcijas.

Ziemā:
prieks par sniegu slēpošanas un snovborda trasēs slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”, gaviles ziemas kameršļūkšanas trase, un, protams, inventāra noma. Vienmēr Priecīgs noskaņojums, Laipna apkalpošana, Garšīgas maltītes un gardi dzērieni kafejnīcā „Stender’s Pica”.

IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS
pa tālr. 28611333 ( zvanīt no plkst. 12:00 - 21:00)
Piedzīvojumu parks atrodas Ventspilī, Saules ielā 141.
E-pasts: info@ocventspils.lv

 

Darba laiks:
maijā, septembrī un oktobrī:

darba dienās – no plkst. 15:00 – 20:00;
sestdienās, svētdienās, svētku dienās – no plkst. 12:00 – 20:00.
 
jūnijā, jūlijā un augustā:
visas dienas – no plkst. 11:00 līdz 22:00.

www.piedzivojumuparks.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Virvju trase „Kaķa taka”

Virvju trase „Kaķa taka”

Ventspils atrakciju parkā blakus slēpošanas kalnam „Lemberga hūte” ir ierīkota virvju trase, kas ieguvusi nosaukumu „Kaķa taka” un bērnu virvju trasē "Lācēns".

 

Virvju trase „Kaķa taka” ir viens no Piedzīvojumu parka vasaras aktīvas atpūtas objektiem. Trasē uz augošiem kokiem dažādā augstumā ir nostiprinātas nostieptas troses, tīkli, dažādu konstrukciju tiltiņi, šūpoles, baļķi, virves un kāpnes, kas kopā veido takas, nenokāpjot uz zemes vairākus simtus metru. Izveidoti šķēršļi sadalīti četrās pēc grūtības pakāpes atšķirīgās trasēs – zaļajā, zilajā, sarkanajā un melnajā trasē. Kaķa takā šosezon pieejama jau astotā – Spēka – trase, kas pēc sarežģītības pakāpes būs visgrūtāk pārvaramā. Lai pārvietotos pa šķēršļiem, parka apmeklētājiem tiek izsniegts speciāls drošības aprīkojums un tiek veikta instruktāža par drošību parkā. Tāpat instruktora klātbūtnē jāveic aplis iesācēju trasē.

 Virvju trases "Kaķa taka" apmeklējumu katram izdevīgā laikā varam garantēt tikai tad, ja būs veikta savlaicīga pieteikšanās pa tālr.: 28611333 (Lūgums zvanīt tikai Piedzīvojumu parka darba laikos). Citādi var gadīties, ka šo atrakciju izmanto jau kāds cits.
 
Lai dotos uz iesācēju un zaļo trasi, jābūt vismaz 110 cm garam, savukārt, lai pārvarētu šķēršļus, veicot zilo, sarkano un melno  trasi, jābūt vismaz 1,4 m garam.


Apmeklētāji Cena aprīlī, maijā, septembrī, oktobrī (EUR) Cena jūnijā, jūlijā, augustā (EUR)
"Kaķa takas" individuālais apmeklējums. Iesācēju, zilās, zaļās, sarkanās un melnās trases individuālais apmeklējums
pieaugušie  10.00 12.80
klātienes studenti  7.10 8.50
skolēni, pensionāri  5.70 7.10
   KAĶA TAKAS individuālais apmēklejums spēka trasē
no 16 gadiem  3.60 3.60
   KAĶA TAKAS grupas apmeklējums (10 un vairāk cilvēku)
pieaugušie  10.00  10.00
klātienes studenti  7.10  7.10
skolēni, pensionāri  5.70  5.70


Piedzīvojuma parka darba laiks
 
maijā, septembrī un oktobrī:
darba dienās – no plkst. 15:00 – 20:00;
sestdienās, svētdienās, svētku dienās – no plkst. 12:00 – 20:00.
 
jūnijā, jūlijā un augustā:
visas dienas – no plkst. 11:00 līdz 22:00.


Kontakti:
Saules iela 141, Ventspils, LV-3601
Tel. : +371 28611333 (Lūgums zvanīt tikai Piedzīvojumu parka darba laikos)    
E-pasts: info@ocventspils.lv
www.piedzivojumuparks.lv

Enkuru taka

Enkuru taka

Enkuru taka atrodas Ventspilī, Jūrmalas parka teritorijā, parka ieeja atrodas Parka un Loču ielas krustojumā. Jūrmalas parkā no lielākajiem Piejūras brīvdabas muzeja enkuriem ir izveidota Enkuru taka. Pie ieejas parkā atrodas vislielākais enkurs, kā smagums ir 23 t un augstums 6 m. Jūrmalas parkā ir ierīkoti arī krāšņi apstādījumi, bērnu rotaļu pils un jaukas atpūtas un piknika vietas. Pa Jūrmalas parku kursē arī Piejūras brīvdabas muzeja „Mazbānītis”.

 

Adrese: Jūrmalas parks, Ventspils
Tālrunis: +371 63622263
E-pasts: tourism@ventspils.lv
www.visitventspils.com


Enkuru tipi, kas redzami Ventspils Piejūras parkā.


Holla enkurs (Hall anchor)

Admiralitātes tips ir senākais enkuru veids no Piejūras parkā apskatāmajiem enkuriem, pavisam 3 enkuri - VZBM 8781 0,9t; VZBM 8974 0,8 t; VZBM 8817 0,6 t.

 

Holla enkurs (Hall anchor)
Vairākums no apskatāmajiem Piejūras parka enkuriem ir Holla tipa, pavisam 22 enkuri, kuru svars no 1,2t - 23t. Pārsvarā tie izcelti no Ventspils reida gultnes laika posmā no 2002. - 2005. gadam.

 

Špekenkurs (Spek anchor)
Piejūras parkā redzams viens ,,špek-enkurs" - VZBM 8970 svars 5,3 t. Izcelts no Ventspils reida gultnes 23 m dziļuma 09.07.2003.

 

Bauersa tipa enkuri (Byers anchor)
Piejūras parkā redzami 3 šāda tipa enkuri -
VZBM 8967 svars 2,6 t, izcelts no Baltijas jūras pie Užavas no 27 m dziļumā nogrimuša 2. pasaules kara laika vraka 2003.g. maijā. Izgatavots 20.gs 30-40 gados.
VZBM 8873, svars 2 t, (enkurs stipri bojāts - nolūzušas ķepas), izcelts no Baltijas jūras 12.09.2002. Izgatavots 20.gs. 30 - 40 gados.
VZBM 9299, svars 1 t, izcelts no Ventspils reida gultnes 2005.g. februārī.

 

Pul enkurs (Pool anchor tupe TW)
Piejūras parkā apskatāmi divi šāda tipa enkuri, abi Pulenkuri ir TW tipa (pasaulē sastopami arī N tipa Pulenkuri) –
VZBM 8971, svars 1,4 t, izcelts no Ventspils reida gultnes 14.07.2003. no 25 m dziļuma.
VZBM 9295, svars 1,3 t, izcelts no Ventspils reida gultnes 2004. gada septembrī.

 

Heisa tipa enkuri (Heuss)
Piejūras parkā apskatāms viens šāda tipa enkurs VZBM 9007, svars 1,4 t.

 

Veie tipa enkurs
Piejūras parkā sastopams viens šāda tipa enkurs – VZBM 8975, svars 1,3 t, izcelts no Baltijas jūras 22 m dziļuma.

 

AC-14
Piejūras parkā izvietoti 2 šī tipa enkuri –
VZBM 9297 4,5 t, izgatavots Vācijā 20.gs. beigās, izcelts no Ventspils reida gultnes 2004. gada oktobrī.
VZBM 8844 9,5 t, izcelts no Baltijas jūras 10.06.2002.

Ventspils mazbānītis

 Ventspils mazbānītis

Mazbānītis kursē līdz 31. oktobrim no trešdienas līdz svētdienai. (Kursēšanas grafiku skatīt www.mazbanitis.ventspils.lv).

Cenas:
Biļetes cena vienam braucienam Kalna līnijā vienā virzienā:
Pieaugušajiem: EUR 2,10 vai EUR 1,90 + 20 venti
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: EUR 1,10 vai EUR 1,00 + 10 venti
Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-5 bērni): EUR 4,20 vai EUR 3,80 + 40 venti

Biļetes cena vienam braucienam Riņķa līnijā:
Pieaugušajiem: EUR 1,40 vai EUR 1,30 + 10 venti
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: EUR 0,70 vai EUR 0,65 + 5 venti
Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-5 bērni): EUR 2,80 vai EUR 2,50 + 30 venti
www.visitventspils.com

Kontakti
Muzeja adrese:
Piejūras Brīvdabas Muzejs, Riņķa iela 2, Ventspils
Tel: +371 63624467
E-mail:  brivdaba@ventspils.gov.lv
andis.dudins@ventspils.gov.lv

Dzelzceļa līnija
Ventspils šaursliežu dzelzceļš sastāv no divām līnijām:
Riņķa līnija – 1,4 km un Kalna līnija – 3,0 km.

Dzelzceļa līnijas Muzejs–Kalns raksturojums
Projekta ietvaros uzbūvētās dzelzceļa līnijas Muzejs-Kalns kopgarums ir 3 kilometri. Jaunā līnija atzarojas no Riņķa līnijas Jūrmalas parkā. Vēl viena 150m gara savienojoša līnija starp jauno Kalna līniju un Riņķa līniju veido trijstūri. Izveidotais dzelzceļa trijstūris atvieglo vilcienu kustību visos virzienos un kalpo tvaika lokomotīvju apgriešanai.

Stacijā Muzejs, kas atrodas PBM teritorijā, tika ierīkoti divi stacijas sliežu ceļi, divi lokomotīvju depo ceļi un viens strupceļš. Kopā tika iebūvētas četras jaunas pārmijas.

Jaunā dzelzceļa līnija līkumojot vijas caur kāpām ieskauto un mežaino apvidu un krusto Vasarnīcu un Aizsaules ielas, kur autotransportam ir ierīkotas pārbrauktuves ar gaismas un skaņas signalizāciju. Dzelzceļa līnija visā savā gareniskajā profilā no Jūrmalas parka līdz stacijai Kalns, šķērsojot ierakumus un uzbērumus, pakāpeniski iet mazā kāpumā. Augstuma starpība, kas jāpārvar vilcienam starp līnijas sākumpunktu Jūrmalas parkā un galapunktu stacijā Kalns ir 10 metru.

Līnijā starp Vasarnīcu un Aizsaules ielām esošajā parkā tika ierīkots pieturas punkts Priedes. Līnijas galapunktā ierīkota stacija Kalns ar diviem stacijas sliežu ceļiem. Tika iebūvētas divas pārmijas un ierīkots lokomotīvju griezulis.

Papildus jaunās līnijas izbūvei atjaunota dzelzceļa klātne dažos riņķa līnijas posmos.
muzejs.ventspils.lv

Ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs”

Ventspilī viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs. No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju, jūras vārtus, kā arī izmantot audiogidu.

Neparedzētu apstākļu, stipra vēja vai miglas dēļ reisi var tik atcelti un grafikā norādītie kuģīša atiešanas laiki izmainīti.

Ekskursiju kuģītis atiet no piestātnes Nr. 18 (Tirgus un Ostas ielu krustojums). Brauciena ilgums ir 45 minūtes. Biļetes iespējams iegādāties kasē, kas atrodas blakus piestātnei.

Ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs” Ventspilī kursē kopš 1995. gada. Vietu skaits uz kuģīša - 150.

  Darba dienās  Brīvdienās un svētku dienās
 Maijā un septembrī  10:00; 11:00; 13:00; 14:00; 15:00; 17:00; 19:00.  10:00; 11:30; 13:00; 14:30; 16:00; 17:30; 19:00.
 Jūnijā, jūlijā un augustā  10:00; 12:00; 14:00; 16:00; 18:00; 19:00.  10:00; 11:30; 13:00; 14:30; 16:00; 17:30; 19:00.
 Oktobrī  11:00; 13:00; 15:00; 17:00; 18:00.  11:00; 13:00; 15:00; 17:00; 18:00.


"Hercogs Jēkabs" biļešu cenas

Pieaugušajiem                                                                   EUR 1,40 (Ls 1,00)
Skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecības)  EUR 0,60 (Ls 0,40)
Pirmsskolas vecuma bērniem                                             bez maksas

Biļešu iegāde un noteikumi
Biļetes var iegādāties tikai uz kārtējo dienu no plkst. 9.00 kasē, kas atrodas blakus piestātnei Tirgus un Ostas ielu krustojumā.
Bērni līdz 10 gadu vecumam uz kuģīša drīkst atrasties tikai pieaugušo pavadībā.

Organizētus braucienus var pieteikt grafiku starplaikos. Maksa par vienu grupas rezervētu braucienu — EUR 106,70 (Ls 75,00) stundā.

Iepriekšējus ekskursiju pieteikumus pieņem tikai no tūrisma firmām ar gidiem pa tālruni + 371 26353344.

Papildu informācija — pa tālruni + 371 26353344, + 371 63622586.
www.portofventspils.lv

Ventspils „Pludmales akvaparks”

Ventspils „Pludmales akvaparks”

Pludmales akvaparks
Medņu iela 19, Ventspils, LV-3601
Теl. +371 26429684
Fakss: +371 636 21977
E-pasts: info@ocventspils.lv
www.pludmalesakvaparks.lv

Cenas


“Pludmales akvaparks” ir atvērts apmeklētājiem no jūnija līdz augusta beigām - katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00.

„Pludmales akvaparks” atrodas blakus Ventspils Zilā karoga pludmalei un ir veidots kā ūdens izklaides parks bez jumta pārseguma, kurā var ne tikai izmantot jautrās ūdens atrakcijas un labi atpūsties, bet arī pabūt svaigā gaisā, iegūt skaistu, dabīgu iedegumu un klausīties jūras šalkās. Akvaparks svinīgi tika atklāts 2002.gada vasarā un sākotnēji tas tika dēvēts par Akvaparku „Ventspils”. Bet 2010.gadā, veicot rekonstrukcijas darbus un atklājot „Ūdens atrakciju parku” pilsētas centrā, šis akvaparks ieguva jaunu nosaukumu „Pludmales akvaparks”. Šo gadu laikā tas kļuvis par vienu no populārākajiem un iecienītākajiem atpūtas objektiem Ventspilī vasaras sezonā.

Aktīvai atpūtai „Pludmales akvaparks” piedāvā 3 dažādus baseinus, kuros ūdens temperatūra tiek uzturēta ap +24° C. Pie baseiniem ierīkoti 8 un 10 m augsti torņi ar dažādiem slīdkalniņiem – standarta, ģimenes, „turbo", kā arī slīdkalniņu, kas sniedz brīvā kritiena izjūtas un nobraucieniem ar piepūšamajiem riņķiem. Mazuļus priecē īpaši viņiem piemērotas atrakcijas - „astoņkājis", „laiva", „varde" un „sēne".

Vēsā laikā pēc peldes baseinos iespējams sasildīties saunās vai burbuļvannās, kurās ūdens temperatūra sasniedz pat +35°C grādus.
www.pludmalesakvaparks.lv

Ventspils ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks
Lauku iela 5, Ventspils, LV-3601
e-pasts: baseins@ocventspils.lv
Telefons:
      Sporta daļa (atlētikas zāle, baseini, aerobikas zāle): 63623974, 26360777.
      Atrakciju daļa (Ūdens atrakcijas un SPA): 25636777.
www.udensparks.lv

Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā lielo un mazo peldbaseinu, atlētikas zāli, aerobikas zāles un Ūdens atrakciju un SPA kompleksu. Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.

Ūdens piedzīvojumu parka atlētikas zāles, mazā baseina darba laiks:
Darba dienās: 08:00 - 22:00
Sestdienās: 09:00 - 19:00
Svētdienās: 09:00 - 19:00
 
Ūdens piedzīvojumu parka lielā baseina darba laiks:
Darba dienās: 06:45 - 22:00
Sestdienās: 09:00 - 19:00
Svētdienās: 09:00 - 19:00
 
Ūdens piedzīvojumu parka Ūdens atrakciju un SPA kompleksa darba laiks:
Darba dienās: 12:00 - 22:00
Sestdienās: 10:00 - 22:00
Svētdienās: 10:00 - 19:00

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs

Riņķa ielā 2, Ventspilī, LV-3601
brivdaba@ventspils.lv
+371 63624467

 

Muzejs dibināts 1954. gadā Ventspilī kā Jūras zvejniecības brīvdabas muzejs. Apmeklētājiem to atvēra 1962. gada 3. jūnijā. Muzeja idejas autors un pirmais direktors Andrejs Šulcs pārved uz topošo muzeju pirmās laivas, zvejnieku dzīvojamās un saimniecības ēkas, kā arī šaursliežu dzelzceļa vilcienu.


Muzeja krājumu veido vairāk nekā 24 000 priekšmetu, kas izvietoti iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā (apmēram 4 ha). Iekštelpu ekspozīcijā muzeja apmeklētāji var iepazīties ar zvejniecības attīstības galvenajiem posmiem, kā tika zvejotas dažādas zivis, kā būvētas laivas.

Piejūras brīvdabas muzejā iemīļota izklaide un reizē izziņas objekts ir mazbānītis, kuram izbūvēta 1,4 km gara Riņķa līnija un 3,0 km gara Kalna līnija. Pirmā pasaules kara laikā šādu satiksmes līdzekli ierīkoja vācu karaspēks, un dzelzceļa līnija savienoja Ventspili ar jūrmalas zvejniekciemiem. Kopš 1964. gada viena no nelielā skaitā Vācijā ražotajām lokomotīvēm ir muzeja īpašums un priecē apmeklētājus, pateicoties ziedotāju atbalstam, t.sk. Latvijas Dzelzceļa "Ritošā sastāva servisa" finansējumam. Brīvdabas ekspozīcijā izvietota arī muzeja enkuru kolekcija (vairāk nekā 140 dažāda tipa enkuru), kuras vecākie eksponāti tapuši 18. gs.

Muzejā tiek aktīvi svinēti gadskārtu ieražu svētki.
muzejs.ventspils.lv

Pārventas Mežaparks

Pārventas Mežaparks

Parks atrodas Ventspilī, Pārventā blakus Talsu ielai.

21,45 ha platībā esošais Mežaparks un tā teritorijā ietilpstošais bērnu parks "Fantāzija" tika plānots un ierīkots 2002.- 2006. gadā, vienlaicīgi ar dzelzceļa mezgla "Jūras parks" izbūvi. Dzīvojamai apbūvei līdzās esošā priežu meža teritorija tika labiekārtota ar grants seguma celiņiem, vietām aktīvai un pasīvai atpūtai un ar apgaismojumu.

Pārventas Mežaparkā 2007. gadā atklāja Meža taku ar 12 dažādas sarežģītības pakāpes atrakcijām. Šķēršļu trase veidota no tauvu un trošu elementiem un ir ap 100 m gara.

Bērnu parkā "Fantāzija" 2013. gadā izvietotas Dienvidkorejā rūpnieciski izgatavotās rotaļu ierīces.

Kopumā parka veidošanas pamatā mežs kā ekosistēma ir saglabāts, eroziju skartās vietās ir ierīkoti videi atbilstoši stādījumi, izmantojot kalnu priedes, kadiķus, mežrozes u.c. augus.
www.visitventspils.com

2014. gadā Pārventas Mežaparkā rekonstruēta Džungļu taka, vairāki jauni rotaļu elementi, kā arī pārveidota un uzlabota trenažieru un vingrošanas rīku zona. Uzstādīts jauns komplekss āra trenažieris.

Jaunais trenažieris uzstādīts vietā, kur jau iepriekš bija izveidots laukums sportošanai ar vairākiem āra trenažieriem. Ja esošie trenažieri ir vairāk piemēroti iedzīvotājiem, kas ar sportu nenodarbojas profesionāli, bet ir aktīvas atpūtas cienītāji, vingro veselības nolūkos, pastaigas laikā vai izstaipa muskuļus pēc velobrauciena, tad jaunais trenažieris ir daudzfunkcionālāks un piemērots arī nopietniem un profesionāliem sportistiem.

Trenažieris ir izgatavots no nerūsējoša tērauda, un ar tā palīdzību ir iespējams veikt vairāk kā 10 dažādus spēka vingrinājumus. Līdzīgs trenažieris pagājušajā gadā tika uzstādīts Ventspils Zilā karoga pludmalē.
www.ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Livonijas ordeņa pils

Ventspils Livonijas ordeņa pils

Ventspils Livonijas ordeņa pils (Ventspils viduslaiku pils) (vācu: Schloß Windau) ir Livonijas ordeņa celta pils Ventas upes kreisajā krastā pirms tās ietekas Baltijas jūrā, kurā viduslaikos atradās Ventspils komtura mītne (ap 1290-1562). Tā ir vienīgā no Livonijas ordeņa pilīm Kurzemē, kas saglabājusies līdz mūsu dienām.

 

Livonijas ordeņa pils
Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601
Tālruņi: 63622031; kase 63626288
muzejs@ventspils.lv

 

Darba laiks
Pirmdiena    slēgts
Otrdiena    10:00 – 18:00
Trešdiena    10:00 – 18:00
Ceturtdiena    10:00 – 18:00
Piektdiena    10:00 – 18:00
Sestdiena    10:00 – 18:00
Svētdiena    10:00 – 18:00

Pirmdien
plkst. 12:00 un plkst. 14:00 iespējama ekskursija pa pili gida pavadībā
Kasi slēdz 30 minūtes pirms darba laika beigām


Livonijas ordeņa pils, kurā kopš 2001. gada septembra izvietots Ventspils muzejs, ir senākā saglabājusies būve Ventspilī, celta 13. gs. otrajā pusē (rakstu avotos pirmoreiz minēta 1290. gadā).

Pils būvēta kā konventa tipa celtne ar iekšējo pagalmu, un to var uzskatīt par vecāko viduslaiku cietoksni Latvijā, kas tikpat kā nemainītā veidā saglabājis savu pirmatnējo apjomu.

Savukārt pils kapela ir vecākā saglabājusies baznīcas telpa Kurzemē. 13.–16. gs. pili izmantoja Livonijas ordeņa brāļi, tur darbojās evaņģēliski luteriskā baznīca (1706–1835), pareizticīgo baznīca (1845–1901), kā arī cietums (1832–1959). Pils tikusi izmantota dažādu administratīvu iestāžu un armijas daļu izvietošanai. Padomju armijas daļas pili atstāja 1983. gadā. 1997. gadā tika restaurētas pils fasādes un labiekārtota teritorija. Izpētes un restaurācijas gaitā zem vairākiem apmetuma slāņiem atklāti unikāli 15.–17. gs. sienu gleznojumu fragmenti, arheoloģiskajos izrakumos iegūtas daudzveidīgas liecības par pili un tās iedzīvotājiem.

2001. gada septembra sākumā pēc restaurācijas darbu pirmās kārtas pabeigšanas atklāta Ventspils muzeja pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei, un digitālā ekspozīcija Dzīvā vēsture. Ekspozīcija izvietota pils tornī (tā 5. stāvā atrodas arī telepanorāma) un pils 1. stāvā, kur skatāms grandiozs manteļskurstenis un mājvietu radis muzeja izglītības centrs ar interaktīvu nodarbību iespējām bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušajiem. 2011. gadā notika pils restaurācijas otrā kārta, kuras laikā atjaunotas 2. stāva telpas – kapela, ordeņa brāļu guļamtelpa un ēdamtelpa, kapitula zāle, virsvārtu telpa -, kur atklāta ekspozīcija Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām.

Muzejā regulāri notiek mākslas un vēstures tēmām veltītas izstādes, koncerti un pilsētas kultūras dzīvi bagātinoši pasākumi.
muzejs.ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils BMX trase

Ventspils BMX trase

2007. gadā Ventspilī tika atklāta viena no labākajām trasēm Eiropā un ar vismodernāko starta mašīnu, kas deva iespēju Ventspilī rīkot starptautiska līmeņa sacensības – Eiropas un pasaules čempionātu posmus.

Ventspils BMX trase ir sadalīta divās daļās. Viena trases daļa ir 320 m gara un paredzēta jaunākiem BMX braucējiem, savukārt otrā   BMX trases daļa paredzēta profesionāliem braucējiem un tā sasniedz 350 m  garumu.   Trase ir viena no labākajām  pasaulē un tajā izveidoti dažādas sarežģītības tramplīni un virāžas. Skatītājiem uz zemes paaugstinājuma uzstādītas tribīnes ar 400 vietām. Trase veidota tā, lai, rīkojot sacensības, varētu pēc iespējas objektīvāk novērtēt pasaules labāko braucēju prasmes.

2015. gada 9. maijā tika atklāta Piedzīvojumu parka atjaunotā BMX trase.

BMX trases rekonstrukcijas laikā par 2,15 m ir paaugstināts starta kalns, sasniedzot 5m augstumu, pagarināta arī ir finiša zona, tādējādi trases kopējais garums ir palielinājies par 10m.  Trasē vienlaicīgi var braukt 8 sportisti.

Rekonstrukcijas darbu ietvaros ir pilnībā uzbērts jauns segums vidēji 20 cm biezumā. Palielinot starta zonu, trase ir palikusi ātrāka un attiecīgi tika koriģēti trasē esošie pakalni, tramplīni aptuveni 40% apjomā. Ir veikti lietus ūdens novadīšanas sistēmas uzlabojumi (trases sākumā ir iebūvēts jauns drenāžas cauruļvads, pieslēdzot esošai sistēmai).Rekonstrukcijas darbu laikā ir maksimāli saglabāta esošā infrastruktūra (nojume, tiesnešu mājiņa, starta barjera un luksoforu sistēma) veicot to minimālu uzlabošanu.
www.visitventspils.com
www.ventspils.lv


Adrese: Saules iela 141
Jānis Šķeperis
Tel. (+371)25965519
e-pasts  skeperits@inbox.lv
Raivo Priede
Tel. (+371)29406261
E-pasts:  rppriede@inbox.lv
www.ventspilsbmx.com

Džungļu taka

Džungļu taka

Ventspils Jūrmalas parkā ir izveidota 240 metrus gara šķēršļu celiņu "Džungļu taka". Džungļu taka tika atklāta 2005.gadā, tā atrodas pie galvenās ieejas Jūrmalas parkā netālu no Parka un Loču ielas krustojuma.

Kā galvenie iemītnieki ir tēlnieku radītie darbi, kas tapuši tradicionālajā starptautiskajā koktēlniecības simpozijā „Papeļu māksla”. Tur uzglūn koka krokodils un ligzdo milzu stārķis. Džungļu taka ir jauka pastaigu vieta visai ģimenei, turklāt, ejot, var iepazīt arī dažādos celiņu segumus — dolomīta plātnes, koka bruģi, šķeldu, mizas, dažāda veida čiekurus u.c. Lai Džungļu takā varētu kāpelēt un ložņāt kā īstos džungļos, šeit izveidotas vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, ierīkots tornītis un trase 1, 5 m augstumā, kas ved no koka uz koku. Došanās takā neprasa lielu sagatavotību, to var paveikt gan lielie, gan mazie.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Olimpiskais centrs „Ventspils”

 Olimpiskais centrs „Ventspils”

Olimpiskais centrs „Ventspils”
Sporta iela 7/9, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: +371 636 22587
Fakss: +371 636 21977
E-pasts: olimps@ocventspils.lv
Kontakti vairāk:
www.ocventspils.lv

 

SIA „Olimpiskais centrs „Ventspils”” ir viens no lielākajiem un modernākajiem sporta kompleksiem Latvijā, kas nodarbojas ar olimpiskās kustības popularizēšanu, augstu profesionālā sporta sasniegumu un masu sporta attīstības veicināšanu. Olimpiskā centra „Ventspils” pārvaldībā ir Basketbola un Ledus halles, Stadions, Viesnīca, Ūdens piedzīvojumu parks, Sporta halle „Pārventa”, Futbola Stadions Katoļu ielā, Sporta nams „Centrs”, skeitparki, „Pludmales akvaparks”, airēšanas bāze „Dampeļi” un „Piedzīvojumu parks”. Olimpiskā centra „Ventspils” pamatkapitāla daļu īpašnieki ir Ventspils pilsētas dome un Biedrība „Latvijas Olimpiskā komiteja”.
 
Ideja par Olimpisko centru veidošanu Latvijā radās 1994.gada beigās, kad tika nodibināti pirmie Olimpiskie centri Ventspilī un Daugavpilī. 2009.gadā kā patstāvīgas sporta organizācijas šādi centri darbojās jau 10 pašvaldībās.
 
Aizvadītajos gados Olimpiskajā centrā norisinājušies liela mēroga kultūras un sporta pasākumi: Latvijas Olimpiādes, Latvijas Jaunatnes Olimpiādes, Pasaules čempionāti hokejā sievietēm un jauniešiem, sacensības vieglatlētikā „Ventspils šķēpi” un olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas kausa izcīņa šķepmešanā, Eiropas čempionāts šorttrekā un orientēšanās sportā, u.c. pasākumi. Par tradīciju kļuvuši arī Eirovīzijas nacionālās atlases un Latvijas dziesmu konkursa „Muzikālā banka” noslēguma koncerti.
 
Olimpiskais centrs „Ventspils” ne tikai nodrošina starptautiskām prasībām atbilstošas treniņu bāzes, bet sniedz arī finansiālu atbalstu talantīgiem un daudzsološiem sportistiem „Augstas klases sportistu un Ventspils perspektīvo sportistu atbalstīšana" programmas ietvaros. Olimpiskā centra „Ventspils” sporta bāzēs ikdienā trenējas vairāk kā 30 pilsētas sporta klubi un savu sportisko meistarību pilnveidot ierodas komandas no visas Latvijas, kā arī ārvalstīm.
www.ocventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Sporta nams "Centrs"

Sporta nams "Centrs"

Brīvības 14, Ventspils, LV-3601

Dežurants: 27817093

 

DARBA LAIKS:
Darba dienās: 12:00 - 22:00
Sestdienās, Svētdienās: 10:00 - 19:00

www.ocventspils.lv


Sporta nama „Centrs” celtniecība tika uzsākta 2007.gada sākumā un jau 2008.gada maijā ēka tika nodota ekspluatācijā. Celtniecības darbus veica SIA "Pilsbūve" par LR Aizsardzības ministrijas un Ventspils pilsētas pašvaldības līdzekļiem.

Sporta namā ar kopējo platību 2360,1 m² ir virkne jauninājumu, kādu līdz šim Ventspilī nav bijis – moderna šautuve ar 8 šaušanas celiņiem un Baltijā lielākā ārējā alpīnistu siena. Tāpat jaunajā sporta bāzē izbūvēta kompleksā sporta zāle un ierīkota smagatlētikas zāle, izbūvēts ārējais sporta spēļu laukums un vieglatlētikas sektori. Pie ēkās iekārtotas ērtas, bezmaksas autostāvvietas.


Sporta namā „Centrs” nodarbības notiek gan Ventspils 1. ģimnāzijas un Centra pamatskolas skolēniem, gan Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un jaunsargiem, kā arī visiem citiem sportot gribētājiem.

Kāpšanas siena
Sporta namā „Centrs” izveidota Baltijā modernākā kāpšanas siena, kas ir 11m plata, 14m augsta un ar pārkari ~6m, kā arī 30 m gara bolderinga siena, kuras lielais garums un maršrutu dažādība ļauj to lieliski izmantot arī nopietniem kāpējiem iesildoties, trenējot izturību, un veicot ilgstošus kāpšanas tehnikas vingrinājumus.

Nodarbības notiek instruktora uzraudzībā pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 17.00 – 20:00 un sestdienās, svētdienās iepriekš piesakoties pa tālruni. Instruktora telefona numurs 28237749 - Kārlis.

Sporta spēļu zāle
Sporta nama „Centrs” sporta spēļu zāle ir 36x20m liela ar stacionārām skatītāju tribīnēm 150 vietām. Zālē iespējams nodarboties gan ar basketbolu, gan volejbolu, gan arī uzspēlēt tenisu.

Šautuve
Sporta nama "Centrs" šautuvē izbūvēti 8 šaušanas celiņi, ar iespējām šaut 50 m, 25 m, 10 m distancēs. Līdz šim šautuvē jau notikušas sacensības Latvijas II un III Olimpiādes laikā, bet ikdienā šaušanas nodarbības iespējams apmeklēt ikvienam interesentam. Šautuvē īpaši gaidīti ir tie, kam nepieciešams piešaut savus ieročus.

Papildus informācija pie instruktora Ulda Jaunsproģa pa tālr.: 26549265
www.ocventspils.lv

Tilti

Ventspils paceļamais tilts

Ventspils paceļamais tilts

Tilts pār Ventu Ventspilī pēc rekonstrukcijas tika nodots ekspluatācijā 2010. gada decembrī. Ventas tilta rekonstrukcija ietvēra jaunu tilta laidumu siju, brauktuves un paceļamās daļas izbūvi, kā arī upes balstu remontu un pastiprināšanu. Tilta būvdarbi izmaksāja aptuveni deviņus miljonus eiro (6,3 miljonus latu), neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

 

Rekonstruētā tilta kopējais garums ir 281.14 metri, platums – 19.2 metri. Līdzšinējo divu braukšanas joslu vietā tagad ir četras – pa divām katrā virzienā, kā arī abās pusēs ietves, no kurām viena apvienota ar veloceliņu.

Vecais Dzelzsbetona deviņu laidumu tilts pār Ventu Ventspilī tika uzbūvēts 1963. gadā. Tilts sastāvēja no astoņi laidumi dzelzsbetona, bet vidējais laidums-pagriežama metāla posma konstrukcijā. Tilta kopgarums 283.8 metri. Tilta vidējā daļa tika būvēta kā paceļama, taču tehnisku problēmu dēļ tiltu tā arī nebija iespējams izmantot kā paceļamo tiltu. Tilta brauktuve sastāvēja no 2 joslām, brauktuves kopējais platums 10.5 m, kā arī divām gājēju joslām, kopējais platums 2,5m. Laika posmā no 1996. līdz 2001. gadam tika veikti vairāki pētījumi, pamatojoties uz kuriem tika pieņemts lēmums veikt Ventas tilta rekonstrukciju.


Svarīgi, ka līdztekus šiem darbiem, tika ar atsevišķu projektu un finansējumu rekonstruēti arī satiksmes rotācijas apļi abos Ventas krastos pie paceļamā tilta. Tie ir veidoti ar apvadiem, kas ļauj veikt labo pagriezienu, neiebraucot rotācijas aplī, tādejādi būtiski palielinot krustojuma caurlaides spēju. Šāds apļu risinājums Latvijā izmantots pirmo reizi.

Tiltam ir deviņi laidumi un desmit balsti – četri krasta balsti un seši upes balsti. malējie laidumi ir veidoti no monolīta dzelzsbetona, visi pārējie, izņemot paceļamo daļu, no tēraudbetona, kas sastāv no tērauda sijas ar dzelzsbetona plātni. Vidējais paceļamais laidums ir tērauda konstrukcija. Pirms paceļamās daļas abās pusēs izveidota speciāli metāla konstrukcija, jeb vadulas, kuru uzdevums ir aizsargāt paceļamās daļas balstus no kuģu uzgrūšanās. Pēc projekta izbūvēta arī jauna kabeļu kanalizācija. tā iet pa tiltu, bet zem paceļamās daļas veidota kā dīķeris 10 metru dziļumā.

Rekonstrukcijas laikā būtībā ir radīts pavisam jauns tilts – no vecās konstrukcijas tika saglabāti tikai upes balsti, tai skaitā arī divi vidējie telpiskie paceļamās daļas balsti, kas tāpat tika daļēji demontēti un papildus pastiprināti ar skrūvpāļiem. Krasta balstiem tika saglabāta tikai pāļu pamatne, visa pārējā konstrukcija veidota pilnībā jauna. Jaunā tilta paceļamas daļas galvenie rotacijas punkti ir novietoti jaunās pozicijās, palielinot paceļamas daļas atveršanas leņķi. Tilta paceļamā daļa divpusēji paceļama pa diviem 15.48+15.48 posmiem, to atvēršanās leņķis 85 grādi un kuģu ceļa platums pie atvērta tilta 31.37 metri.
www.celuprojekts.lv

Ventspils dzelzceļa tilts

Ventspils dzelzceļa tilts

Par dzelzs tiltu sāk runāt jau 1903. gadā, bet ieilgst naudas meklēšana. Beidzot, 1907. gadā, pilsētas galva Pauls Tušs ziņo, ka esot saņēmis solījumu par aizdevumu 700 000 rubļu. Projektē krievu inženieris Gorjačkovskis. Būvdarbus uzņemas Aleksandrs Percovs, kurš piedalījies lielā Sibīrijas dzelzceļa izveidē.

Upes gultnē būvē četrus balstus un pa vienam katrā krastā. Darbs turpinās dienu un nakti. Būvējot vidējo - masīvāko - balstu, izdobj akmeni, tajā ievieto dokumentus, zelta, sudraba, vara naudu, sudraba ķelli un āmuru. Izdobto akmeni ar vērtīgo saturu samūrē ar otru - astoņu vīru ceļamu - akmeni. Droši vien Iemūrējums joprojām rāmi dus tajā pašā vietā, kur iestiprināts.
Pienāk 1909. gads. Izrādās, ka tilta pabeigšanai, pasažieru stacijas ēkas un Ventas kreisā krasta piestātnēm vajadzīgi atkal 700 000 tūkstoši rubļu. Būvētāji taustās pēc aizņēmuma, bet bez sekmēm.

Maskavas-Ventspils-Ribinskas dzelzceļa sabiedrība būtu gatava celtniecību pabeigt, ja kā atlīdzību dabūtu lietošanā visu ostas malas teritoriju. 1912. gadā uzņēmēji atkal apgalvo, ka būves pabeigšana ir pilnīgi droša. Bet uzrodas revīzijas komisija un sāk pētīt, kur un kā naudiņa ieguldīta. Taču īstu pierādījumu par izšķērdēšanu nav. 1914. gadā atkal paziņojums, ka finansējums atrasts. Darbus pabeigšot Varšavas firma. Tilta metāla konstrukcijas samontē. Pietrūkst sarežģītāka posma izgriežamās vidusdaļas. 1915. gada kara gaita apstādina jau tā ieilgušo būvniecību.

Trīsdesmitajos gados lēmēji vairākkārt atgriežas pārrunās pie nepabeigtās celtnes. Taču iestrēgums nav izkustināms. Vienīgais, ko izdara: metāla konstrukcijas no jauna pārkrāso, lai nesarūs.

Pienāk Otrais pasaules karš. 1944. gada beigās iebūvē trūkstošo posmu un tilts beidzot ir gatavs. No tilta balstu uzmūrēšanas līdz pabeigšanai pārdzīvoti divi pasaules kari.

Izmantotie materiāli: Ēriks Hānbergs. Ventspils osta 750; Ieva Rupenheite. Ventspils 700+15

Ventspils apvedtilts

Ventspils apvedtilts

Ventspils apvedtilts atrodas apmēram kilometru augšpus esošajam Ventas tiltam un tikai kādus 20 metrus uz leju no gandrīz gadsimtu vecā dzelzceļa tilta. Tilts ir 174 metrus garš, 12 metrus plats, braucamās daļas platums 7,5 metri, autotransporta plūsma notiek 2 joslās. Ventspils apvedtilts savieno Rūpniecības ielu Ventas kreisajā krastā ar Fabrikas ielu Pārventā.

Tilta celtniecība pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma tika uzsākta 2008. gada sākumā un pabeigta nepilna gada laikā.

Tilts būvēts no saliekamām, Holandē izgatavotām metāla konstrukcijām Ventas šaurākajā vietā. Tā uzbērumu veidošanā izmantota ne vien grunts, bet arī īpaši izturīgi polistirēna (putuplasta) bloki.  Līdzīgus tilta būves paņēmienus, tai skaitā, ar putuplasta pielietošanu uzbērumiem, lieto arī Beļģijā, Holandē, citur Rietumeiropā, un šo pieredzi radoši izmantojuši  ventspilnieki.

Vienā Apvedtilta pusē visā tā garumā vairāk nekā metra augstumā piestiprināti īpaša stikla ekrāni. Stiklaekrāni nepieciešami, lai jaunā tilta kopšanā pielietojamā sāls un smiltis netiktu ar vēju aizpūstas uz blakus esošo dzelzceļa tiltu un nebojātu to.

Bānīša estakāde (koka tilts)

Bānīša estakāde (koka tilts)

Estakāde ir īpašas koka konstrukcijas tilts. Šāda tipa koka tilti bija raksturīgi kara lauku dzelzceļu būvniecībā. Arī Latvijā atradās vairāki šāda tipa tilti. Ventspils šaursliežu dzelzceļa estakāde ir 50 m gara un 3 m augsta.
muzejs.ventspils.lv

Ventspils Sarkanais tilts pāri Vidumupītei

Kuldīgas ielu šķērso Vidumupīte, kas ietek Ventā Sarkanmuižas dambja galā. Pār Vidumupīti 20. gadsimta sākumā uzcelts Sarkanais tilts, atrodas Kuldīgas ielā pie Reņķa dārza.

Reņķa dārza tiltiņi

Reņķa dārzs atrodas Ventspilī starp Sporta, Kuldīgas un Latgales ielu un gar Reņķa dārza robežu (kuldīgas un Sporta iela) tek Vidumupīte. Pār Vidumupīti uzstādīti trīs dažādi gājēju tiltiņi.

Teātri, bibliotekas, citas sabiedriskās ēkas

Ventspils autoosta

Ventspils autoosta

Pilsētas autoosta laikam gan ir tā vieta, kuru nosacīti varam dēvēt par katras pilsētas seju, jo jebkurš cilvēks, kas ierodas kādā apdzīvotā vietā ar autobusu, vispirms nokļūst tieši tur.

Ventspils autoosta savu tagadējo izskatu ieguva pēc rekonstrukcijas  2001. gadā. Tagad tā kļuvusi par funkcionālu un modernu ēku ar mājīgu uzgaidāmo telpu, kafejnīcu, frizētavu, veikaliem un iespēju izmantot auto pasta pakalpojumus.

Pie autoostas bieži tiek prezentēti dažādi mākslas projekti.

Ventspils autoosta, Kuldīgas ielā 5.
Kases/Informācija - 63622789 (darba laiks 5:00 - 20:00)
Autoostas administrators - 63622789 (darba laiks 8:00 - 17:00)
mobilais - 28233081 (darba laiks 8:00 - 17:00)
fakss - 63607679 (darba laiks 8:00 - 17:00)
ventspilsreiss.lv

 

Autoostas vēsture


Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils pilsētas Dome

Ventspils pilsētas Dome

Adrese: Jūras iela 36. LV-3601
Tālrunis: 63601113, 63601100
Fakss: 63601118
E:pasts: dome@ventspils.lv

 

Iedzīvotāju informācijas centrs
E-pasts: iic@ventspils.lv
Tālrunis: 63601270
Karstais telefons 63601119
Fakss: 63601272

Vispārējā nodaļa
E-pasts: dome@ventspils.lv
Tālrunis: 63601113
Fakss: 63601118

Ventspils pilsētas domes darba laiks
Pirmdienās no plkst. 8.00 līdz 18.00
Otrdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00
Trešdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00
Ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00
Piektdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00
Pusdienas pārtraukums plkst. no 12.00 līdz 13.00
www.ventspils.lv/lat/kontakti

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Teātra nams "Jūras vārti"

Ventspilī Karlīnes ielā 40 atrodas teātra nams "Jūras vārti”, celts 1976. gadā kā kultūras nams, 2009. gadā pēc rekonstrukcijas pārveidots par teātra namu. Lai tas pārtaptu par mūsdienīgu kultūras pasākumu norises vietu, rekonstrukcijas gaitā tika veikta pilnīga vecās ēkas pārbūve. Teātra namā notiek dažāda žanra teātra, operas un baleta izrādes, mūzikas un deju koncerti un tematiski pasākumi.


Teātra nams "Jūras vārti", SIA “Kurzemes filharmonija”
Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: +371 63624271
Fakss: +371 63621755
E-pasts: kf@ventspils.lv
www.jurasvarti.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils kultūras centrs

Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Kuldīgas iela 18, Ventspils,  LV 3601
Tālrunis: +371 63624796
E-pasts: kulturas.centrs@ventspils.lv

Ēkā Kuldīgas un Sofijas ielas stūrī - 20.gadsimta sākumā darbojās Ventspils Sadraudzības biedrība. Tagad - Ventspils Kultūras centrs. Ēka pārbūvēta 1992.gadā un 2005.gadā.

kulturascentrs.ventspils.lv
ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Pārventas bibliotēka

Pārventas bibliotēka

Adrese: Tārgales iela 4, Ventspils, LV 3602


Bibliotēkas darba laiks:
Pirmdienas – piektdienas 11.00 – 19.00
Sestdienas 10.00 – 16.00
Svētdienās bibliotēka nestrādā / ja vien nav kāds koncerts vai cits pasākums/
Katra mēneša pēdējā ceturtdiena – spodrības diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta. / šajā laikā bibliotekāri dzenā grāmatu puteklīšus, kārto plauktus, šķiro periodiku, daiļliteratūru, nozaru literatūru vai arī apgūst jaunas bibliotekārās zinības. /

Telefoni saziņai ar mums:
63680072 /bibliotēkas vadītāja/
63680073 /pirmais stāvs/, šis ir arī mūsu faksa numurs
63680074 / otrais stāvs/
63680075 / bērnu nodaļa/
e-pasts: parventas.biblioteka@gmail.com,
         parventas.biblioteka@inbox.lv
www.biblioteka.ventspils.lv
parventasbiblioteka.wordpress.com

 

 

Pārventas bibliotēka saņēmusi augstākos arhitektūras apbalvojumus gan Latvijā, gan ārzemēs.

Kopš Pārventas bibliotēkas atklāšanas 2009. gada augustā bibliotēkas projekts atzīts par labāko 2009. gada arhitektūras darbu Latvijā, par labāko jaunbūvi Latvijā 2009. gadā un saņēmis balvu arī kā labākais sabiedriskais interjers Latvijā 2009. gadā.

Ventspils arhitektūras balvu “Baltā dūna 2009″ un godpilno titulu “Zoss 2009″ par jaunās Pārventas bibliotēkas balto tēlu Ventspils gaisotnē saņēmuši bibliotēkas projektētāji – arhitektu biroja “India” pārstāvji Pēteris Bajārs un Ivars Kalvāns.

Starptautiskā līmenī Pārventas bibliotēka atzīta par labāko ārvalstu projektu Krievijas ikgadējā sabiedrisko un biroja telpu arhitektūras konkursā “Best Office Awards 2011″.

Kā pirmais darbs no Latvijas Pārventas bibliotēka saņēmusi arī būtisku pasaules mēroga atzinību, iekļūstot prestižā starptautiskā arhitektūras konkursa “DEDALO Minosse” izstādē un katalogā.

Starptautiskās arhitektu savienības 24. kongresā, kas norisinājās Japānas galvaspilsētā Tokijā, Ventspils Pārventas bibliotēka ieguvusi atzinības rakstu par videi draudzīgāko un visai sabiedrībai pieejamāko objektu, kā arī saņēmusi atzinību par augstvērtīgu dizaina risinājumu.

2011.gada 14. oktobrī Pārventas bibliotēka pēc Latvijas Arhitektu savienības priekšlikuma “Latvijas Pasts” izdeva bibliotēkai veltītu pastmarku Latvijas mūsdienu arhitektūras pieminekļiem veltītajā sērijā. Skaistākās pastmarkas konkursā “Gada pastmarka 2011″  ieguvusi godpilno 2. vietu!
parventasbiblioteka.wordpress.com

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Galvenā bibliotēka

Ventspils Galvenā bibliotēka

Vislielākā pilsētas bibliotēka ir dibināta 1920.gada 9.martā (lasītava darbojusies kopš 1919.gada 23.septembra).

 

2004.gada decembrī pabeigta Galvenās bibliotēkas rekonstrukcija un piebūves celtniecība Akmeņu iela 2 (kopējā platība – 1730 kvadrātmetri). Uz šo ēku pārcēlusies arī Bērnu bibliotēka. Darbi finansēti no valsts un pašvaldības līdzekļiem. Lasītājiem bibliotēka atvērta 2005.gada 28.februārī. Projekta autors arhitekts Juris Poga par šo objektu ieguva Latvijas arhitektūras 2004.gada balvu un balvu  „Baltā dūna 2004”. Atzinību guvis arī Galvenās bibliotēkas interjera projekts, kura autors ir Vilmārs Terbets.

2007.gada nogalē īstenoja projektu, kura rezultātā Galvenā bibliotēka tika savienota ar rekonstruēto ēku Tirgus ielā 3. Tas ļāva Tirgus ielas nama 1.stāvā izvietot reģiona bibliotēku grāmatu krātuvi (2006.gadā Ventspils bibliotēka tika akreditēta kā Reģiona galvenā bibliotēka), bet 2.stāvā- pasākumu un izstāžu telpu. Savukārt Galvenajā bibliotēkā tika izveidots Reģiona Mācību centrs. Projekta autors- “Arhitekta Jura Pogas birojs”.
biblioteka.ventspils.lv


Ventspils Galvenā bibliotēka
Akmeņu iela 2, Ventspils, LV-3601
Tālr./Fakss: +371 63623598

Reģistrācija, informācija, izsniegšana: +371 636 27364

Ekskursija pa bibliotēku
Informācija, pieteikumi    +371 636 23231

 

63627361 - Bērnu bibliotēka
63629658 - Ventspils augstskolas bibliotēka, Inženieru 101
63624485 - Gāliņciema bibliotēka, Kuldīgas 110
63680073 - Pārventas bibliotēka, Tārgales 4

E-pasts: biblioteka@ventspils.lv

Darbalaiks:
P:11:00-19:00
O:11:00-19:00
T:11:00-19:00
C:11:00-19:00
P:11:00-19:00
S:10:00-16:00
Sv:-
biblioteka.ventspils.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils poliklīnika

Ventspils poliklīnika

Pašvaldības SIA "Ventspils poliklīnika"

Kontaktinformācija
Raiņa iela 6, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: 636 22131 (reģistratūra),
636 24287 (administrācija),
636 22286 (Kuldīgas ielas doktorāts)
Fakss: 63622456
E-pasts: info@ventspilspoliklinika.lv
www.ventspilspoliklinika.lv

Pašvaldības SIA „Ventspils poliklīnika” piedāvā plašu klāstu primārās un sekundārās veselības aprūpes pakalpojumu, ārstu speciālistu konsultācijas un izmeklējumus (visa veida rentgenoloģiskos izmeklējumi, mammogrāfija, osteodensitometrija, EKG, veloergometrija, USG). Rehabilitācijas pakalpojumi. Mājas aprūpe. Obligātās veselības pārbaudes. Šoferu un ieroču atļauju veselības komisija. Laboratorija.

Ventspils poliklīnikā nodrošinātas nepieciešamās vides pieejamības prasības, lai personām ar funkcionāliem traucējumiem būtu iespēja saņemt iestādes sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus.

Darba laiks
Pirmdiena 8:00 – 19:00
Otrdiena 8:00 – 19:00
Trešdiena 8:00 – 19:00
Ceturtdiena 8:00 – 19:00
Piektdiena 8:00 – 19:00
Sestdiena Brīvdiena
Svētdiena Brīvdiena

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Inženieru iela 60, Ventspils, LV 3601
Tālrunis: Administrācijai 63622658,
              reģistratūra/ uzziņas 63624665,
              traumpunkts 63624721,
              uzticības tālrunis 63620945,
             Neatliekamā medicīniskā palīdzība 113 vai 112 vai 03
Fakss: 63621313
E-pasts: info.slimnica@ventspils.lv
www.ziemelkurzemesslimnica.lv
Twitter: @Zkurzemes_slimn

Darbības virzieni
SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” ir daudzprofilu slimnīca un rūpējas, lai nodrošinātu augsti kvalitatīvus stacionāros un ambulatoros medicīniskos pakalpojumus Ventspils, Talsu, Dundagas un Rojas pilsētu un novadu iedzīvotājiem pēc iespējas tuvāk viņu dzīves vietai. Ik gadu Ventspils stacionārā ārstējas vairāk nekā astoņi tūkstoši pacientu, bet ambulatori ārstniecisko palīdzību saņem vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēki.

Darba laiks
Administrācijas darba laiks:
Pirmdienās no plkst. 8.00 līdz 17.30
Otrdienās no plkst. 8.00 līdz 16.30
Trešdienās no plkst. 8.00 līdz 16.30
Ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 16.30
Piektdienās no plkst. 8.00 līdz 15.30
Pusdienas pārtraukums no plkst. 12.00 līdz 12.30

Reģistratūras darba laiks:
Darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00

Kases darba laiks:
Darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00
Sestdienās no 8.00 līdz 14.00

Akūto pacientu uzņemšana - 24 stundas diennaktī

Ventspils Tirdzniecības ostas Biznesa centrs

Ventspilī Dzintaru ielā 20A atrodas Ventspils Tirdzniecības ostas Biznesa centrs.

Piedāvā 4 zāles – divas 12 vietu, vienu 16 vietu, lielo zāli 120 vietu un vestibilu svinīgu pasākumu organizēšanai. Nodrošinājums ar video aparatūru, ekrānu, projektoru, interneta pieslēgumu.

 

Adrese: Dzintaru iela 20a, Ventspils
Tālrunis: +371 63607232, 63663832, 29413110
Fakss: +371 63625345
E–pasts: director@kp.lv

Ventspils Jaunrades nams

Ventspils Jaunrades nams

Ventspilī Maiznieku ielā 11 atrodas Ventspils Latviešu biedrības nams celts 1942. gadā. Šodien ēka ir rekonstruēta un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Jaunrades nama attīstības projekts” piemērota mūsdienu jaunatnes vajadzībām.

 

Līdzās jau tradicionālajām nodarbībām – deju, keramikas, mākslas un mūzikas ierakstu studijām un automodelismam – ir iespējams nodarboties ar tādām programmām, kā kino-video, radioelektroniku, astronomiju un robotiku, kas būs atbalsts skolēniem un jauniešiem, kuriem ir padziļināta interese par šīm zinātnēm.

Planetārijs
Turklāt projekta ietvaros ir izveidots planetārijs un observatorija ar teleskopu interešu izglītības nodrošināšanai un kā apskates objekts pilsētas viesiem, kas ir inovatīvs un stratēģiski nozīmīgs piedāvājums pilsētas, reģiona un nacionālā mērogā.

Ventspils Jaunrades nama planetārijs ir Latvijā lielākais digitālais planetārijs!

Planetārija kupola diametrs ir 8 metri. Vienlaikus planetārijs spēj uzņemt līdz 40 cilvēku lielu grupu. Tajā izmantota programmatūra, ar kuru demonstrē unikālus zvaigžņu šovus un rāda filmas.

Seansa ilgums 45 - 50 minūtes. Tie notiek katru dienu. Filmu saturs tiek mainīts, lai apmeklētājiem būtu interesanti atgriezties un atklāt jaunus Visuma noslēpumus.

Seansu laiki planetārijam - Pirmdien- Piektdien    plkst.  10:00; 11:00;12:00;15:00;16:00;17:00;18:00.
Sestdiena  plkst. 11:00; 12:00; 15:00; 16:00; 17:00; 18:00
Svētdiena  plkst.   11:00; 12:00; 15:00; 17:00

Observatorija
Observatorija ir aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu. Caur teleskopu var novērot Sauli un planētas. Teleskopam ir uzstādīti labākie Saules filtri Latvijā.

Seansu laiki  observatorijai -  Pirmdien-Svētdien  plkst. 13:00

Seansa ilgums ir 45-50 min, tie notiek katru dienu. To laikā var palūkoties Saulē, uz zvaigznēm un planētām, kā arī  apmeklēt izglītojošu prezentāciju par jaunumiem astronomijā.
www.visitventspils.com

 

Ventspils Jaunrades nams
Maiznieku iela 11, Ventspilī, LV-3601
Darba laiks: P-P - 8-22; S-Sv - 10-20
e-pasts: jaunrades.nams@ventspils.lv
Tālrunis: +371 636 22805
Fakss: +371 636 22805
www.jaunradesnams.lv

Baznīcas

Ventspils luterāņu baznīca

 Ventspils luterāņu baznīca

Tirgus iela 4, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: 63 622 750

Baznīca atvērta katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 16.00, sestdienās no plkst. 9.00 līdz 12.00.
Dievkalpojumi notiek svētdienās, plkst. 10.00 un ceturtdienās plkst. 18.00.
Vakara lūgšanas notiek piektdienās plkst. 17.30 (nenotiek jūnijā, jūlijā un augustā).

Tagadējā Rātslaukuma austrumu malā paceļas evaņģēliski luteriskā Nikolaja baznīca, uzbūvēta 1835. gadā. Baznīcu bija iecerēts būvēt jau apmēram 100 gadus agrāk, bet tās pabeigšanu XVIII gadsimtā aizkavēja kari un mēra epidēmija. Ilgu laiku tagadējās baznīcas vietā atradās nepabeigtā dievnama mūri, kas bija jānojauc, sākot jauno celtniecību.

 

Ventspils Nikolaja luterāņu baznīca tika uzcelta 1834.–1835. g. to iespaidīgā ātrumā uzcēla, pateicoties mācītāja F.N. Pauflera apņēmībai un Krievijas cara finansiālam atbalstam. Celta vēlīnā klasicisma stilā.

 

 

 

  • 1834. gada 20. maijs - svinīgi tiek ielikts baznīcas pamatakmens.
  • 1835. gada 15. septembris - tiek iesvētīta jaunuzceltā baznīca.
  • 1542. gadā Ventspils pilsētas grāmatā norādīts, ka Ventspilī darbojas luterāņu garīdznieks.
  • Baznīca nosaukta cara Nikolaja vārdā, jo viņš ziedoja naudu baznīcas būvei.

 

Tās arhitekts un būvdarbu vadītājs bija Johanns Eduards de Vite, ērģeles būvēja J.T. Tīdemanis un pilnveidoja Kārlis Hermanis no Liepājas. Aleksandra fon Rennes radīto altārgleznu 1888. g. Ziemassvētkos baznīcai dāvāja Ventspils un Piltenes draudze.

 

Lielo, vairāk kā 500 kilogramu smago zvanu gatavojis Jānis Ulrihs Kleinšmits- pirmais latviešu tautības zvanu lējējs, kurš dzīvojis Ancē. Interesanti atzīmēt, ka arī baznīcai dāvinātais Vērmaņa fabrikā Rīgā 19.gs. gatavotais torņa pulkstenis vēl joprojām iezvana stundas un pusstundas.

 

Baznīcas fasāde atjaunota 2001.gadā. Pēc iekštelpu rekonstrukcijas, ka pabeigta 2004.gadā baznīcā regulāri notiek koncerti. Baznīcā saglabājušās tās pašas gleznas, ērģeles un zvani, kādi bija laikā, kad baznīcu atklāja.
visitventspils.com
www.lelb.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Sv. Krusta Romas katoļu baznīca

Ventspils Sv. Krusta Romas katoļu baznīca

Jūras iela 32/34, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: 63622361, 26474648
E-pasts: tevs.juris@gmail.com

Draudzes kanceleja:
Katoļu iela 13, Ventspils, LV-3601,
Tālrunis: 63622361

Vēsture
Sākotnēji Ventspilī ir bijusi koka kapliča, kas celta 1805. gadā par bīskapa Kossakovska līdzekļiem. Tā bijusi Kuldīgas baznīcas filiāle un apkalpoja Kuldīgas draudzes prāvests.

19. gadsimta beigās Ventspils sāka veidoties par lielu pilsētu, tāpēc Kuldīgas prāvests Francis Luško 1898. gadā par saviem līdzekļiem uzcēla pašreizējo mūra dievnamu doriešu stilā. Jaunbūves celtniecībā kopumā ieguldīti 13 500 rubļi, kas pēc tam tiek ilgstoši atmaksāti. Baznīcas būvmeistars ir Rihards Zeidels, celtniecības darbu vadītājs- inženieris Mečislavs Šistovskis.

Zemes gabalu, uz kura atrodas baznīca un pārējās ēkas, no F. Šebinska nopirka Kuldīgas prāvests E. Landsbergs kapsētas ierīkošanai. 2011. gada 4. aprīlī Kurzemes bīskapijas bīskaps Vilhelms Lapelis iesvētīja atjaunoto altāri, kura centrā ir Nemitīgās palīdzības Dievmātes svētglezna, bet augstāk altārī ir ievietota Svētā Kazimira prinča svētglezna.

Eksterjers
Dievnams ir mūra celtne, 30 metrus gara un 13 metrus plata ēka, kas būvēta doriešu stilā. Ēkas sienas ir apmestas un krāsotas, tās jumts ir klāts ar cinkoto skārdu. Nav torņu. Ieejas daļā atrodas izvirzīts portiks. Baznīcu ieskauj dārzs, ko noslēdz mūra stabiņos koka latiņu žogs. Apkārt dievnamam atrodas kapsēta, kuru izmantoja līdz Otrajam Pasaules karam.

Interjers
Tā ir 21 metru gara telpa līdz presbitērijam ar koka grīdu un griestiem, kas ir taisni segti un apmesti. Griesti balstās uz 6 pīlāriem. Virs ieejas ir kora telpas ar ērģelēm. Lūgšanu zālē ir augsti soli dievlūdzējiem. Ir viena sakristeja, kur glabājas liturģiskās drēbes un trauki. Baznīcā bija trīs altāri. Galveno jeb centrālo altāri ieslēdz divas kolonnas, tajā ir krusts, kuram abās pusēs ir Svētā Jāzepa un Svētā Staņislava Kostkas statujas. Agrāk bija vēl sānu altāri ar Jēzus Sirds un Svētā Kazimira gleznām, kā arī altāris ar Jaunavas Marijas statuju Svētā Pētera un Jaunavas Marijas Nemitīgās Palīdzības gleznām, no kurām pēdējo atveda no svētvietas Romā. Šī glezna ir valsts nozīmes mākslas piemineklis, restaurēta 2007. gadā un atstāta dievnamā, tāpat aplūkojama ir Dievmātes Pasludināšanas glezna. Viens sānu altāris ir pārvests uz Kandavas baznīcu.
lv.wikipedia.org
www.zudusilatvija.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils baptistu baznīca

Ventspils baptistu draudze

Platā iela 13, Ventspils, Ventspils pilsēta LV-3601
Tālrunis: +371 25951959
E-pasts: ventspilsdraudze@gmail.com
www.vbd.lv

Baznīcas ēka priekš vairāk nekā 1500 personām, līdzi ar citām zālēm un sludinātāju dzīvokļiem tika uzbūvēta 3 gados un iesvētīta 1895. gada 5. novembrī.

Draudzes kancelejas darba laiks:
Otrdienās pl. 9.00 - 13.00
Trešdienās pl. 10.00 - 18.00,
Piektdienās pl. 9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks:
Trešdienās pl. 14.00 - 18.00
vai citā laikā, iepriekš vienojoties pa t. 25951959


Svētdienas dievkalpojums - 11:00

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Ventspils Svētā Nikolaja pareizticīgo baznīca

Ventspils Svētā Nikolaja pareizticīgo baznīca

Ventspils, Plosta -10, LV-3601
Tālrunis: (+371) 63621602
 
Dievnams atvērts katru dienu no 9:00 līdz 17:00

Dievkalpojumi notiek:
Trešdienās plkst.8.30
Piektdienās plkst.17.00
Sestdienās plkst. 9.00
Svētdienās plkst. 9.00
Svētku dienās - iepriekšējā vakarā plkst.17.00, svētku rītā plkst.9.00

Vēsture
Ventspils Svētā Nikolaja pareizticīgo baznīcas ēka sākta būvēt 1899. gadā, pabeigta un iesvētīta 1901.gadā.

Pirmā Pasaules kara laikā pēc militārās valdības pieprasījuma Vindavas garīdzniecība bija spiesta steidzami evakuēties. Baznīca palika nepieskatīta, vācieši tajā ierīkoja zirgu stalli. Kā stāsta Ventspils pilsētas vēsturniece Ingrīda Štrumfa - baznīcās bija palikušas ikonas un citi baznīcas piederumi. Luterāņu draudzes mācītājs Teodors Grīnbergs, kurš palika Vindavā, paspēja noslēpt ikonas pie sevis. 1920. gadā mācītājs Teodors Grīnbergs izmantoja pirmo iespēju atdot vērtīgās lietas Sv. Nikolaja baznīcai, kura bija vienīgā no abām pareizticīgo baznīcām, kas atjaunoja darbību.
www.pravoslavie.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Citi objekti

Stacijas ēka Kalns

Stacijas Kalns ēka ir vēsturiskās Pļavas stacijas ēkas replika (kopija). Oriģinālā Pļavas stacijas ēka būvēta Pirmā pasaules kara laikā, 1916. gadā, pēc individuāla projekta un atradās Ventspils-Stendes lauku dzelzceļu Valdgales-Mērsraga līnijas 25. kilometrā.
muzejs.ventspils.lv

LVRTC tornis Ventspilī

Ventspils neapkalpojamā radio un televīzijas stacija

LVRTC (Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs) tornis
H=57 m
Hvjl =2,5 m
koordinātes: 57N23,21E34
Adrese: Ģertrūdes iela 18, Ventspils, LV – 3601
Tālr.: 3322785
Fakss: 3322785
E-pasts: preiss@lvrtc.lv
www.lvrtc.lv

Ventspils Jahtu osta

Jahtu piestātne atrodas Ventspils pilsētā norobežotā, apsargājamā teritorijā. ZR pusē tā robežojas ar Ventspils pilsētas atpūtas un kūrorta zonu, kur atrodas Piejūras brīvdabas muzejs, Jūrmalas parks un Pludmales akvaparks. Dienvidos tā robežojas ar pilsētas vēsturisko centru, kur atrodas vairāki kultūrvēsturiskie objekti, muzeji, kā arī tirgus, kafejnīcas, viesnīcas.
www.visitventspils.com

Adrese: Medņu iela 40
Tālrunis: +371 29287670
e-pasts: pils.real@apollo.lv

Ventspils Digitālais centrs

Ventspils Digitālais centrs

"Ventspils Digitālais centrs" pašvaldības iestāde


Akmeņu iela 3, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: 63607607
E-pasts: vdc@ventspils.lv
Fakss: 63607648
Twitter: @VDCentre

 

Darba laiks
Pirmdienās no plkst. 9.00 līdz 19.00
Otrdienās no plkst. 9.00 līdz 19.00
Trešdienās no plkst. 9.00 līdz 19.00
Ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 19.00
Piektdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00

Ventspils Digitālais centrs ir pašvaldības publiska iestāde, kuras mērķis ir sekmēt Ventspils pilsētas pašvaldības, iedzīvotāju un uzņēmēju iesaistīšanos informācijas sabiedrībā un e-pārvaldē, veikt aktīvu darbību informācijas sabiedrības veidošanā un e-pārvaldes risinājumu ieviešanā vietējā, reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, veidot, uzturēt un attīstīt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūru, kā arī veicināt izglītības, zinātnes un ražošanas integrāciju, pētniecisko rezultātu ieviešanu, uz zināšanām bāzētu nozaru attīstību, tehnoloģiski orientētu mazo un vidējo uzņēmumu veidošanos un kvalitātes nodrošinājuma sistēmas uzlabošanu.
www.ventspils.lv

Prāmju pasažieru terminālis

Prāmju pasažieru terminālis

Ventspilī Dārza ielā 6 atrodas pilnībā rekonstruēti vācu tirgotāju Reinku ģimenes 1904. un 1905. g. celtie nami, kuros 20. gs. pirmajā pusē atradās vācu reālskola.

 

Nami ilgu laiku bija pamesti, bet 2007. gadā pēc rekonstrukcijas šeit tika atklāts Ventspils Pasažieru terminālis. Termināļa ēkā darbojas arī Tūrisma informācijas centrs.


Par Termināli:

Ēka celta: 2007
Kopējā iznomājamā platība: 771 m2

Apraksts:
3 stāvu ēka ar 25 dažāda lieluma biroja telpām (bez aprīkojuma) atrodas vienā no skaistākajām vecpilsētas daļām – Ostas ielas promenādes sākumā. Tā ir viena no populārākajām pilsētas vietām, no kuras paveras pilsētas ostas skati.

Pasažieru terminālis tika atklāts 2007. gadā,  pēc  vācu tirgotāju Reinku ģimenes 1904. un 1905. g. celto namu pilnīgas rekonstrukcijas. Ēkā veiksmīgi apvienots vēsturiskais mantojums un moderni risinājumi, tā kļuvusi par vienu no Ventspils vizītkartēm.

Aprīkojums: centrālā apkure, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma, automātiskā ugunsdrošības  un, apsardzes signalizācija, telekomunikāciju un interneta pieslēgumi. Ēkai ir pieejams interneta pieslēgums, izmantojot optisko kabeli, kas nodrošina ātru datu pārraidi. Teritorijā  ir plaša bezmaksas autostāvvieta. Ēkā ir kafejnīca.
www.portofventspils.lv


Ēkā atrodas:


Tūrisma informācijas centrs
Dārza iela 6, Ventspils, LV 3601, (Ventspils Prāmju pasažieru terminālis, 1.stāvs)
E-pasts: tourism@ventspils.lv
Tālrunis: 63622263, 29232226
Fakss: 63607665
www: www.visitventspils.com
Twitter: @VisitVentspils

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Rakstnieku un tulkotāju māja Ventspilī

Rakstnieku un tulkotāju māja Ventspilī

Ventspilī Annas ielā 13 atrodas nams, kas celts XVIII gadsimtā kā pilsoņa dzīvojamais nams.

 

Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja
Annas iela 13, Ventspils, LV - 3601
Tālrunis: +371 63623595
Fakss: + 371 63623596
e-pasts: ventspilshouseventspilshouse.lv
www.ventspilshouse.lv


Ventspils ekskursiju birojs
Annas iela 13, Ventspils, LV - 3601
Tālrunis: 63624777

 

Nams celts XVIII gadsimtā kā pilsoņa dzīvojamais nams. Senākais zināmais Annas ielas pieminējums atrodams 1797. gada Ventspils kartē. Ielas nosaukums saglabājies nemainīgs vairākus gadsimtus, 1948. gadā tā pārdēvēta par Ugunsdzēsēju ielu. 1989. gadā atjaunots ielas vēsturiskais nosaukums.

Ventspils dzelzceļa pasažieru stacija

Ventspilī Dzelzceļnieku ielā 1 atrodas Ventspils dzelzceļa pasažieru stacijas ēka, tā celta 20. gadsimta sākumā. Stacijas ēkai ir piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss.

 

Ventspils stacija atklāta kā 1901. gadā uzbūvētās Ventspils—Maskavas līnijas pagaidu galastacija (projektā bijis paredzēts staciju izvietot Ventas kreisajā krastā). 1923. gadā stacijai pieslēgti arī Stendes—Ventspils šaursliežu dzelzceļu tīkla ceļi, bet 20. gadsimta 60. gados stacija modernizēta, mazbānīša ceļi nojaukti, izbūvēti preču vagonu parki. Tomēr stacijas sākotnējā pasažieru ēka saglabājusies līdz mūsdienām un 2012. gadā uzsākta tās atjaunošana. 2013. gada maijā pabeigti 1. kārtas atjaunošanas darbi.

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu