0
info@redzet.eu
Aicinām uzņēmējus, individuālos ražotājus, organizācijas, pašvaldības, tūrisma centrus u.c izmantot iespēju celt savu atpazīstamību un sūtīt savu informāciju un fotomateriālus, kā arī papildinājumus vai labojumus jau ievietotajai informācijai uz epastu info@redzet.lv.
Talsi

Pieminekļi, apskates objekti

Piemineklis „Koklētājs”

Piemineklis „Koklētājs”

Piemineklis brīvības cīnītāju piemiņai Talsos „Koklētājs”. Autors tēlnieks Kārlis Zemdega (1894.-1963), Akmenī pieminekli izkalis tēlnieks Vilnis Titāns.

Piemineklis brīvības cīnītāju piemiņai „Koklētājs". 20. gs. trīsdesmito gadu beigās Talsu pilsētas pašpārvalde pasūtīja tēlniekam Kārlim Zemdegam (1894-1963) izgatavot pieminekli. 1938. gadā tēlnieks izgatavo ģipša modeli "Koklētājam", un Leču kalniņā tika ierakta kapsula ar vēstījumu nākošajām paaudzēm par pieminekļa tapšanas vēsturi. Sešdesmitajos gados, sagatavojot Leču kalniņā vietu 1905.-1907. gada revolūcijas dalībniekiem veltīta pieminekļa uzstādīšanai, kapsula nejauši tiek izrakta. Pēc tēlnieka Kārļa Zemdegas nāves Inas un Māras Zemdegu sargātais Koklētājs atrodās Rīgā, mākslinieka darbnīcā Astras ielā. Darbnīcu nododa Mākslas akadēmijas pārziņā un 1982. gadā, ar toreizējās Talsu muzeja direktores Annas Rasas palīdzību, Koklētājs atrod ceļu uz Talsiem. Modelis tika novietots Voldemāra Ozoliņa vadītajā apvienības “Lauktehnika” izstāžu paviljonā. Astoņdesmito gadu beigās toreizējais rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs Lauris Kārkliņš sniedza organizatorisku palīdzību pieminekļa akmens grūtajā ceļā no pārpurvotā Ģipkas mežu nostūra līdz Talsu pilsētai. Visu notikumu līdzzinātāja un tālāk virzītāja, Talsu rajona kultūras nodaļas vadītāja Dzintra Eglīte pat visnecerīgākos brīžos saglabāja ticību pieminekļa atdzimšanai Talsos. Jauns, virzošs pavērsiens pieminekļa tapšanas ceļā ir darbu organizācijas komisijas izveide. Tad arī tēlnieks Vilnis Titāns sāk Koklētāja izkalšanu akmenī lauksaimniecības tehnikas muzeja “Kalēji”. Piemineklis atklāts 1996. gada 16.novembrī, un ceremonijā piedalījās arī toreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis. Koklētāja atdzimšanas gaita bijusi garš, grūts, bet arī gaismas apspīdēts ceļš.
www.talsitourism.lv

Piemineklis 1905.-1907. gada revolūcijas atcerei

Asaras un asinis Leču kalns pieredzēja 1906.gada novembrī. Lejā pie dīķa ir sešu revolūcijas dalībnieku nošaušanas vieta. 1980.gada rudenī Leču kalnā atklāja pieminekli (tēlniece Olita Nigule)" 1905.-1907.gada revolūcijas atcerei ar Raiņa dzejas "Talsu tiesa" rindām.


Brīvības iela, Talsi, Talsu novads

SEB banka pulkstenis

 SEB banka pulkstenis

Pilsētas pulkstenis Talsos

Pulksteni pilsētai uzdāvināja „SEB Banka” 2006. gadā.
Pavisam šādu pulksteņu Latvijā ir 4 – vēl Daugavpilī, Limbažos un Jelgavā.
2-pusīgā pulksteņa augstums – 6 m.
Uzstādīts Dundagas/ Anša-Lerha Puškaiša ielas krustojumā.
www.laikastils.lv

17.gs. lielgabals

 17.gs. lielgabals

17.gs. lielgabals atrodas Talsos, Krišjāņa Valdemāra ielā 17a pie kinoteātra "Auseklis".

Talsu pilsētas ģerbonis

Talsi pilsētas tiesības ieguva 1917. gada 15. aprīlī. 1923. gadā Saeima pieņēma likumu „Par pašvaldības iestāžu ģerboņiem”, kurā noteica, ka katrai pilsētai jābūt ģerbonim. „Talsu Apriņķa Vēstneša” 1922. gada 8. decembra numurā vēstīts, ka Talsu pilsētas domes 6. decembra sēdē apstiprināts pilsētas ģerboņa zīmējums, kurā attēlota senču pils Talsu pilskalnā, saulei lecot. Sēdē nolemts lūgt attiecīgu apstiprinājumu ģerboņa lietošanai pilsētas valdes zīmogā. Tomēr to neapstirpināja, jo Saldus pilsētai tolaik jau bija apstirtpināts ļoti līdzīgs ģerbonis. Talsu ģerboņa skice tapusi pēc Arhitektūras fakultātes studenta K. Šprunka diplomprojekta, bet kokā to atveidojis galdnieks M. Penka. Jaunekļa paceltā roka ar zaļu vainagu virs Talsu pakalniem sagaida katru pilsētas ciemiņu, simbolizējot talsinieku viesmīlību. 1925. gada 31. oktobrī Valsts prezidents Jānis Čakste apstiprināja Talsu pilsētas ģerboni ar šādu aprakstu – zelta laukā zaļš kalns, no kura pacelta roka ar zaļu vainagu. Domājams, 1936. gadā uz toreizējās pilsētas robežas, tagadējo II Pasaules karā kritušo kapu vietā, tika uzstādīts kokā izgriezts Talsu pilsētas ģerbonis. Pēc II Pasaules kara, kad izveidoja karā kritušo kareivju atdusas vietu, statni ar pilsētas ģerboni pārvietoja uz F. Blumbaha un Stendes ielas stūra, tagadējā vietā. Pēckara gados šajā vietā pilsētas ģerbonis ir veidots no jauna, un labiekārtota apkārtne. Padomju laikā kokā atveidoto ģerboni (tagad tas atrodas Talsu novada muzejā), aizstāja ar metālā darinātu. 1997. gada 21. novembrī Valsts prezidents G. Ulmanis apstiprināja atjaunoto Talsu pilsētas ģerboni – zelta laukā zaļš kalns, no kura pacelta roka ar zaļu vainagu.

www.talsitourism.lv

Soda priede

Talsos Saules, F. Blumbaha, Stendes un Brīvības ielu krustojumā.


Soda priede ir dumpīgo talsenieku cīņas simbols. Te 1906.gada 14.janvārī soda ekspedīcija pēc apriņķa priekšnieka barona Rādena rīkojuma nošāva piecus Talsu bruņotās sacelšanās dalībniekus - Gotfrīdu Freibergu, Indriķi Hānu, Ernestu Mazevski, Pēteri Rožkalnu un Aleksandru Strazdovski. Laika ritumā šī vieta saglabāja savu nemiera simbola nozīmi. 20.gs. 20.-30.gados 1.maija svētkos te notikuši pilsētnieku mītiņi, plīvojis sarkanais karogs. Ziedi un cilvēku uzmanība šai vietai tiek veltīta arī mūsdienās. 2005.gada 8.janvārī vēsturiskais simbols padevās orkāna vējiem un nolūza. 2012.gadā nolauztās priedes vietā Talsu Krūmu mākslas grupa iestādija jaunu priedi, lai dumpinieciskais gars Talsos neiznīktu.

www.talsitourism.lv

Dzīvības aplis, nāves ēna

Ezera laukums 2, Talsi, Talsu novads

Piemiņas vieta 1997. gada 28. jūnija Talsu traģēdijas upuriem. Tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs, arhitekts Jānis Lejnieks un dendrologs Andris Zvirgzds.

www.talsitourism.lv

Baznīcas

Talsu luterāņu baznīca

Talsu luterāņu baznīca

Talsu luterāņu baznīca celta 1567. gadā. Baznīcas ēka vairākkārt pārbūvētā. Gadsimtu gaitā tās arhitektūra veidojusies un papildinājusies ar romāņu un gotiskā stila iezīmēm. Būvvēsture atspoguļojas gan celtnes plānojumā, gan fasāžu risinājumā un rada priekšstatu par būvniecību 18.—19. gadsimtā. Taisnstūrveida garenbūvei piebūvēts šķērsjoms un sakristeja. Rietumu galā piebūvēts kvadrātveida plāna zvanu tornis ar piramidālu smaili, ko rotā lode, gailis un krusts. 1996. – 1998. gadā atjaunota baznīcas torņa smaile ar gaili un dakstiņu jumta segums, kā arī fasāde un iekštelpas. Talsu luterāņu baznīca atrodas Baznīckalnā.

 

Baznīcā atrodas ievērojamas relikvijas: kaļķakmenī veidotā Fišeru (Vischer) dzimtas epitāfija (1794) ar klasicisma stila iezīmēm un altārglezna «Kristus debesbraukšana» (1876, K. Šēnherts (C. Schönherr)). Baznīcu rotā divas logu vitrāžas (Ludis Bērziņš, Mirdzas Kangares - Matules dāvinājums (1986)). Baznīcas tornī ir divi bronzas zvani (vecākais — 1601).
www.zudusilatvija.lv

Baznīca vasaras mēnešos apskatāma katru darba dienu no plkst.10:00 -16:00.
Ziemas mēnešos – baznīca atvērta dievkalpojuma laikā svētdienās, plkst.10:00. Par iespēju apmeklēt baznīcu citā laikā, lūgums sazināties ar Draudzes sekretāri draudzes kancelejā.

Talsu draudzes kontaktinformācija:
Baznīcas laukumā 4, Talsos, LV-3201.
Kanceleja: Baznīcas laukumā 5, Talsos, LV-3201, tālr./fakss 63224251;
mob. tālrunis: 29392287

e-pasts: talsuevlut@e-apollo.lv

 

Iespēja bildes lejuplādēt no portāla redzet.lv

Talsu baptistu baznīca

Talsu baptistu baznīca. Baptistu draudze Talsos dibināta 1876. gadā. Baznīcas iesvētīšanas dievkalpojumā 1936. gadā svētīja jaunuzcelto dievnamu (arhitekts Artūrs Spīgulis). Tā ir vienjoma garenbūve ar kavadrātveida torni ar piramidālu noslēgumu. Tā būvēta par draudzes līdzekļiem un ir viena no retajām baptistu baznīcām ar tik augstu torni (22,5 m). Pilsētas ainavā baptistu baznīca vienmēr izceļas ar sakoptību un fasādes baltumu.

www.talsitourism.lv


Adrese: Kr. Valdemāra iela 34, Talsi, Talsu nov.
Tālrunis: 29474721, 63223466
E-pasts: mlindmanis@yahoo.com

talsudraudze.lv

Talsu Romas katoļu baznīca

Talsu Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīca ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Liepājas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Talsos. Adrese: Ruģēna ielā 6. 

 

Arhitektūras stils - modernisms, celtniecības sākums - 1899, celtniecības beigas - 1899, otrreiz 2005.

 

Eksterjers
Baznīca ir ķieģeļu mūra celtne, celta modernisma stilā ar stilizētu mazu zvanu torni, kurā iekārti trīs zvani. Tie saucas "Ticība, cerība un mīlestība" un to 2005. gada 13. septembrī iesvētīja Liepājas diecēzes bīskaps Vilhelma Lapelis, ar to simboliski noslēdzot dievnama rekonstrukciju un pateicoties visiem rekonstrukcijas projekta atbalstītājiem. Dievnamu ieskauj baznīcas dārzs, bet to nenoslēdz žogs, tādā veidā simbolizējot atvērtību visiem. Banīcai apkārt ir daudzstāvu ēku apbūve.

 

Interjers
Baznīca ir vienas navas telpa. Virs ieejas atrodas kora telpas, no kurām turpinās balkoni abos dievnamu sānos. Kora telpās atrodas dievnama pirmās monsiņjora Pētera Dupata dāvātās ērģeles, kuras tika saliktas meistara V. Šepeļeva vadībā un 2000. gada 16. aprīlī, Pūpolsvētdienā dekāns Andrejs Mediņš tās iesvētīja. Dievnamā ir viens galda altāris, aiz kura pie altāra sienas atrodas altāra gobelēns, kura autore ir tekstila mākslieniece V. Lapiņa no Rojas. Tā priekšā atrodas iekārts koka krucifikss ar Pestītāja tēlu. Metāla tabernākuls ir metālmākslinieka M. Zibeņa darbs. Baznīcā ir arī Dievmātes kapela, pie kuras rietumu sienas 2004. gadā tika novietots mākslinieces Dainas Sproģes tekstildabs "Ievainotās sirdis" par godu Dievmātes dzimšanas svētkiem. Aplūkojamas ir Krustaceļa 14 stacijas, kuras veidotas grafikā un to autors ir J. Bārda. Baznīcā ir arī jauni soli, to un plebānijas projekta autore ir M. Zēberga.

lv.wikipedia.org

Vesturiskas ēkas, muzeji

Talsu novada muzejs

Adrese : Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi, LV-3201

 

Izstāžu, ekspozīciju apskate no otrdienas līdz svētdienai 10.00 – 17.00.
Speciālistu darba laiks: darba dienās no 9.00 – 17.00 (vēlams iepriekš pieteikties)

 

Tālrunis: 63222770, 29102628
E-pasts: novadamuzejs@talsi.lv

www.talsumuzejs.lv

 

Talsu novada muzejs atrodas vienā no skaistākajām, vēsturiski nozīmīgākajām ēkām pilsētā un aicina iepazīt novada kultūrvēsturi, dabu un mākslu.

 

Talsu novada muzeja ēka būvēta augstākajā pilsētas pakalnā -Tiguļu kalnā - 19. gadsimta beigās neoklasicisma stilā kā baronu fon Firksu pilsētas māja Villa Hochheim. Vēsturiskajā ēkā ekspozīcijās un izstādēs iespējams izzināt novada vēstures, mākslas un dabas vērtības, līdzās esošās krājuma ēkas izstāžu zālē apskatāmas jaunākās mākslas izstādes. Muzeja apkārtni ieskauj jau barona laikā iekārtotais dendroloģiskais parks ar vairāk nekā 300 kokaugu sugām.

 

Muzejā apskatāmas ekspozīcijas:

 

 • Kuršu arheoloģisko priekšmetu kolekcija un novada senvēsture
 • Etnogrāfiskie priekšmeti, kas raksturo latviešu dzīvesveidu 19. gadsimtā
 • Talsu pilsētas vēsture un 1905. gada revolucionārie notikumi
 • Muzeja izveide un tā pamatlicēji T. Dzintarkalns un A. Dreimanis
 • Latvijas valsts dibināšana un nacionāli tautiskā stila izpausmes
 • Aizsargājamās dabas teritorijas Talsu novadā, tajās esošie savvaļas augi un dzīvnieku sugas
 • Katru mēnesi muzejā apskatāmas divas mākslas izstādes.

 

Piedāvājumā:

 

 • atraktīvas un izglītojošas nodarbības skolēniem, ģimenēm un pieaugušajiem
 • ekskursijas muzeja teritorijā, parkā un Talsu novadā
 • programma jaunlaulātajiem
 • svinību un konferenču telpu noma

Klaunu muzejs

K.Mīlenbaha 19, Talsi, Talsu novads
Talrunis: +371 28795187
E-pasts: ilze2009@inbox.lv

 

Līdzās interesantām klaunu kolekcijas lellēm un figūrām, kuras uz Talsiem atceļojušas no Zviedrijas, Vācijas, Itālijas un ASV, ir iespēja pašiem līdzdarboties un izgatavot vai uzzīmēt savu klaunu. Apmeklētājus priecēs aptuveni stundu gara programma, kuras laikā izzināsiet klaunu vēsturi un ikdienu, redzēsiet jautrus trikus un, galvenais, kopīgi kārtīgi izsmiesieties. Pasākuma beigās dalībnieki tiks pie pārsteiguma dāvanām.

 

Klaunu muzeja telpas ir lieliski piemērotas bērnu ballītei kopā ar klauniem. Svinētāji veic dažādus uzdevumus, piedalās atrakcijās, jautrās dejās un apgūst balonu locīšanas mākslu. Ir iespēja noorganizēt fotosesiju ar klauniem un seju apgleznošanu.

 

Īpaša programma pieejama arī jaunlaulātajiem. Klauni pamācīs, kā dzīvi kopā nodzīvot ar smaidu un pozitīvu attieksmi.

 

Cenas:
Apmeklējums ar aktivitātēm 1.50 EUR no personas
Aktivitātes ar figūrbalona dāvanu 2.00 EUR no personas
Programma ar sava klauna darināšanu 3.00 EUR no personas
Bērnu ballīte 2,5 h (līdz 10 personām) 35 - 60 EUR atkarībā no klaunu skaita
Fotosesiju un sejiņu apgleznošanu var pasūtīt papildus
Programma jaunlaulātajiem 35 - 60 EUR

 

Lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš.

www.talsitourism.lv

Latvijas Lauksaimniecības muzejs

Celtnieku iela 12, Talsi, Talsu novads
Tālrunis: +371 63291343, 29403183
E-pasts: llm@llm.lv
www.llm.lv

Darba laiks
1. maijs - 30. septembris: P-Pk 9:00 - 17:00; S, Sv 10:00 - 15:00; 
1.oktobris - 30. aprīlis: P-Pk 9:00 - 17:00; S, Sv - slēgts;

Latvijas Lauksaimniecības muzejs apmeklētājus iepazīstina ar 19.-20.gadsimta sadzīves darbarīkiem, lauksaimniecības tehniku - tvaika lokomobilēm, traktoriem, dzinējiem, mašīnām, iekārtām, meliorācijas vēsturi. Apskatāmas izstādes "No grauda līdz maizei" un "Lauku tirgus svari un mēri." Muzejs iepazīstina ar lauksaimniecības nozaru attīstību, saimniekošanu un dzīvi Latvijas laukos no XIX gs. beigām līdz mūsdienām. Krājums ir pamats ekspozīciju un izstāžu veidošanai, pētnieciskam darbam, derīgas informācijas iegūšanai. Muzeja bibliotēkā ir nozīmīgs grāmatu krājums. Informācijas avoti dažādās jomās noderēs visiem interesentiem, īpaši - skolēniem, studentiem mācību un zinātniskajos darbos. Piedāvājumā kāzu programma jaunlaulātajiem "Laimes pakavs". Muzejpedagoģiskā programma pirmskolas vecuma un jaunāko klašu skolēniem "Neba maize pate nāca".

Latvijas lauksaimniecības muzejs piedāvā jaunā pāra un kāzu viesu izklaidi. Pēc īpašas jaunlaulāto un kāzinieku iepazīšanās ar sagaidītājiem, visi tiek iesaistīti darbībās ar laukos un lauku dzīvē izmantojamiem materiāliem un iekārtām. Kopā ejot rotaļās, runājot, dziedot, tiek ne vien saistoši pavadīts laiks, bet arī saņemti derīgi padomi un apskatīts muzejs. Ja labi veicas, tiek piešķirti gandrīz nopietni tituli un goda nosaukumi.

www.talsitourism.lv

Heincu-Kupferu dzimtas kapliča

Zvaigžņu iela, Talsi, Talsu novads

Zvaigžņu ielas malā atrodas Heinca-Kupfera ģimenes kapsēta un kapliča - arhitektūras piemineklis. Tā celta laika posmā no 1801.-1806. gadam jaunklasicisma stilā, celtnei ir vienādmalu trīsstūra forma un stūrus rotā kolonnas.

Jauntalsos, romantiskās Zvaigžņu ielas malā, nelielā uzkalniņā pie bijušās Vilhelma Rodes dārzniecības (Zvaigzņu ielā 1) atrodas neliela ģimenes kapsētiņa un kapliča. Kapsēta iekārtota 1801. gadā, bet Heinca-Kupfera jeb vienkārši Kupfera kapličas celtniecība pabeigta 1806. gadā. Tā būvēta jaunklasicisma stilā, celtnei ir vienādmalu trijstūra forma, stūrus rotā kolonnas. Kapliča ir republikas nozīmes arhitektūras piemineklis.

Kapsētiņā apglabāti tirgotāja Heinca un Kupferu ģimeņu piederīgie. Kupferi bija viena no bagātākajām vācu ģimenēm Talsos. Tai piederēja gruntsgabali Laidzes ielā 2, 4, 6, 8, Lielā ielā 27-31, Zvaigžņu ielā. Blakus kapličai atrodas ārstam Kārlim Ferdinandam Kupferam (1766-1825) un viņa sievai Annai Dorotejai Kupferai, dzim. Plentznerei (1776-1830), veltīts piemineklis, kas izveidots nokaltuša koka stumbra veidā. Arī abi K.F.Kupfera brāļi bija ārsti. Slavenākais un veco talsenieku atmiņās visilgāk palikušais – medicīnas doktors Frīdrihs Vilhelms Kupfers (1762-1839), beidzis studijas Gētingemas universitātē un 55 gadus strādājis Talsos par ārstu. Vienā no savā īpašumā mājām (Laidzes ielā) F.V.Kupfers iekārtojis slimnīcu, otrā – aptieku.

Kārļa Ferdinanda Kupfera znots Heincs bijis visā Kurzemē pazīstams tirgotājs. Heincs Anglijā pasūtīja labas kvalitātes tērauda preces, pārdeva tās par samērā lētu cenu, un pircēji pēc zāģiem ieradās no visas Kurzemes.

Kupferu dzimta bijusi slavena ne tikai ar tirgotājiem, ārstiem un aptiekāriem, bet arī ar teologiem – Sabiles draudzē vien kā mācītāji kalpojuši šīs ģimenes četru paaudžu pārstāvji.
 - Johans Jūlijs Kupfers (1712-1756)
 - Kārlis Vilhelms Kupfers (1757-1785)
 - Zamels Kupfers (1785-1831)
 - Kārlis Vilhelms Kupfers (1831-1866)

Kupferu kapliča, kapsētā piemineklis arī Šarlotei fon der Brinkenai (dzim. Brunova), mirusi 1820.gadā. Iespējams, radiniece Brinkeniem, kuriem kopš 1738. gada piederēja Spāre.

www.talsitourism.lv

Talsu sinagoga

Kalna iela 5, Talsi

 

Talsu sinagoga. Ebreji Talsos ieceļoja 18. gadsimta beigās, kad bija saņēmuši gubernatora atļauju uzturēties Kurzemē. 1844. gadā Talsos jau bija ebreju lūgšanu nams. Pašreizējo izskatu sinagoga ieguva ap 1854. gadu. Ēkas fasādes daļā ievērots trīsdaļīgais sinagogālais celtniecības princips, centrā ir niša — Jeruzalemes tempļa atdarinājums. Pašlaik sinagogas ēkā ir dzīvokļi.

www.talsitourism.lv

Lielā iela 41

Lielā iela 41

Ēka ar vējrādi Lielā ielā 41 celta 1909. gadā, pirmās Talsu sievietes uzņēmējas A.Bekeres tirgotava.


Galerija Art
Lielā iela 41, Talsi
Tālrunis: +371 29122137
E-pasts: galerijatalsi@gmail.com

Elitas Blumbahas "Galerija Art" piedāvā gleznas, radošās darbnīcas, ķermeņa apgleznošanu, tetovēšanu un hennas zīmējumus. Galerija atrodas vēsturiskā ēkā, kas pazīstama ar nosaukumu Annas Bekers namiņš. 

Pilsēta

Talsi

Talsi

Talsi - deviņu pakalnu pilsēta
Deviņi pakalni - Pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns – rada tikai Talsiem raksturīgo īpatnējo apbūvi un skatu ainas.

Talsos visskaistāk ir ķiršu un ābeļu ziedēšanas laikā. Visgaidītākie ir Pilsētas svētki jūlija pirmajā nedēļā, atjaunotais Dižmāras tirgus augusta beigās, autorallijs maijā, Mākslas dienas aprīlī-maijā, Dzejas dienas septembrī, Valsts svētku 18.novembra salūts, Lācplēša dienas lāpu gājiens, Dziesmu un deju svētki Sauleskalna estrādē.

Talsos ir viena augstākās izglītības iestāde (Biznesa augstskolas "Turība" Talsu filiāle), sešas vispārizglītojošās skolas, mūzikas skola, mākslas skola, piecas pirmsskolas izglītības iestādes.

Talsos darbojas Talsu novada sporta skola, ir sporta nams, sporta halle, hokeja halle, stadioni futbolam un skeitparks. Par plaši pazīstamu pasākumu Latvijas mērogā kļuvis autorallijs "Talsi". Talsos notiek Eiropas un nacionāla līmeņa basketbola un volejbola sacensības un nacionāla līmeņa hokeja sacensības.

Talsu pilsētā ir divas bibliotēkas - galvenā un bērnu bibliotēka, Tautas nams, Sauleskalna brīvdabas estrāde, kinoteātris, televīzija, Talsu novada muzejs un lauksaimniecības tehnikas muzejs, bērnu un jauniešu centrs. Talsu pilsētā aktīvi darbojas vairāki kori, tautas deju kolektīvi, folkloras ansamblis, amatierteātris, pūtēju orķestris.

Vēsturiski Talsi ir tirgotāju pilsēta un lielāku un mazāki veikaliņi vēl šodien rotā Talsu ielas. Tomēr mazpilsētas vidē veiksmīgi iekļāvušies arī vairāki ražotāji.

Talsi ir novada administratīvais centrs, kur biroji ierīkoti ne vien valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēm, bet arī novadā strādājošiem uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām.

Talsos ir luterāņu, katoļu, baptistu un septītās dienas adventistu baznīcas un aktīvu notiek draudžu savstarpējā sadarbības kristīgo pasākumu rīkošanā.
www.talsi.lv

"Baložu Pasts" - radošā mākslas telpa

Kalna iela 4, Talsi, Talsu novads
Tālrunis: +371 22429527, 22458389, 26396177
E-pasts: ciparnica-lv@inbox.lv
www.facebook.com/Balo%C5%BEu-pasts-1448154915488986/

Brīvā mākslas telpa "Baložu pasts" ir vieta amatiermākslas un modernās mākslas izstādēm, radošu cilvēku un mākslinieku atvērtajām darbnīcām un ekspozīcijām. 

Pats ambiciozālais mērķis - kļūt par reģionālas nozīmes radošuma un modernās mākslas telpu. Lai to sasniegtu, šķiet, ka jānoiet ceļš līdz Ķīnai un atpakaļ, taču ar kaut ko var sākt jau tagad.

Vieta radošām izpausmēm. 

Vieta, kur piekāpt, uzkavēties un atgriezties.

Darba laiks vasaras sezonā: T, C, Pk, S, Sv, 11:00 - 17:00.
Pārējā laikā lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš.

www.talsitourism.lv

Deviņkalnu disku golfa parks

Deviņkalnu disku golfa parks

Jaunatnes iela 7, Talsi, Talsu novads
Tālrunis: +371 26289901
www.facebook.com/DevinkalnuDiskuGolfaParks/

Talsos Jaunatnes ielā 7 disku golfa entuziasti izveidojuši aktīvās atpūtas vietu pilsētā - Deviņalnu disku golfa parku.

Latvijas Kausa disku golfā čempione Anna Riekstiņa novērtējusi šo trasi kā vienu no interesantākajām, kādā viņa līdz šim ir spēlējusi. Trasē brīvi pieejami 19 grozi, kurus ikviens interesents var izmantot līdziņemot savus diskus. Inventāra nomas punkta izveide paredzēta pavasarī.

Aktīvās atpūtas centrs „Pakalnu pogas”

Lielā iela 31, Talsi, Talsu novads
Tālrunis: +371 28669567
E-pasts: pakalnupogas@inbox.lv

Aktīvās atpūtas centra "Pakalnu pogas" piedāvājums.

Braucamrīku noma:
Velosipēdi (pieejami bērnu krēsliņi, ķiveres bērniem) 2,50 EUR 1.stunda, 5,50 EUR 3-5 h, 7,50 EUR 6-10h, 12,50 EUR - 24 h
Velokarti dažādiem vecumiem, ir papildus sēdeklītis un divvietīga piekabe bērnu vizināšanai. Sākot no 2,00 EUR 
Skrejriteņi, no 2.00 EUR
Ūdens velosipēdi Talsu ezerā, no 5.00 EUR
Pēc pasūtījuma varam piegādāt velosipēdus grupām, pasākumiem gan Talsos, gan citā, Jūsu norādītā vietā.

Spēles Talsu pilsētā
Tās ir dažādas spēles pilsētvidē, kuras var spēlēt gan ģimenes, gan nelielas grupas, gan kolektīvi, dažādos vecumos. Spēles ir veidotas dažādām gaumēm un fiziskajām vēlmēm. Ir spēles, kas piemērotas aktīvākiem cilvēkiem, un kuri gatavi veikt garāku maršrutu, kā arī spēles prāta aktīvistiem, kur nelielu pastaigu padara aizraujošuiemēram, mīklu minēšana un pareizo atbilžu meklēšana izkārtnēs un veikalu nosaukumos. 2017. gada sezonu uzsākot piedāvājam 5 spēles:

„Lielās ielas vārdu spēle”
„Kur dzīvo Karlsons?”
„Slepenās durvis”
„Pāru spēle”
„Skaitļu spēle”
u.c.

www.talsitourism.lv

Interaktīva ekskursija "Talsi ar omu un mugursomu"

Interaktīva ekskursija "Talsi ar omu un mugursomu"

 
Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu novads
Tālrunis: +371 63224165, 26469057
E-pasts: tic@talsi.lv

Talsu novada tūrisma informācijas centrs izstrādājis interaktīvu ekskursiju „Talsi ar omu un mugursomu!”. Uz ekskursijas laiku katrs dalībnieks saņem krāsainu mugursomu ar deviņiem pakalniem. Tajā atrodami rekvizīti, kas palīdz izpildīt dažādus uzdevumus – teikas par Nāroni performanci, etnogrāfiskā kuršu simbola „Talsu saulīte” zīmēšanu, īpaši apgleznotu pužļu likšanu, Talsu pusē pierakstīto rotaļu izspēli, izmantojot Igurda Baņķa darinātos koka mūzikas instrumentus, un tematisko grupas kopbildi. Maršruta pamatā ir pilsētniekiem labi zināmais oranžo flīžu maršruts. Lai arī primārā ekskursijas mērķauditorija ir skolēni, programma piemērojama arī ģimenēm ar bērniem, darba kolektīviem un senioriem.
Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu