0
info@redzet.eu
Aicinām uzņēmējus, individuālos ražotājus, organizācijas, pašvaldības, tūrisma centrus u.c izmantot iespēju celt savu atpazīstamību un sūtīt savu informāciju un fotomateriālus, kā arī papildinājumus vai labojumus jau ievietotajai informācijai uz epastu info@redzet.lv.
Kuldīgas novads

Lauksaimniecības produkcija

Mārtiņa Vagnera Vīna dārzs un vīnotava

Reķi, Kroņrenda, Rendas pag., Kuldīgas nov.

+371 29101649

valdisbierands@gmail.com
www.vinicurlandia.lv

Atjaunojot Rendas Vīndarīšanas tradīcijas, kuras aktuālas bija Hercoga Jēkaba laikā, kad Rendas skābais sarkanvīns bija iecienīts Jelgavas galmā, tiek piedāvāts nodegustēt vīnu un ķirbju sēklas Rendā, tāpat iespējams apskatīt vīnogu un ķirbju dārzu.  
Vairāk

Vēstures liecībās ir minēts, ka hercoga Jēkaba laikā Rendā tika audzētas vīnogas un skābais vīns bija iecienīts Jelgavas galmā. Tad Kurzemē pirmie stādi ar gaišām ogām tika ievesti no Reinas apgabala Vācijā. Līdzīgi kā tolaik, pirms kāda laika vīnkopis Mārtiņš Vagners no tā paša reģiona atvedis un iestādījis Rendā tūkstoš Weisser Riesling šķirnes vīnogu stādus. Vīna dārzs tiek papildināts arī ar citām vīnkoku šķirnēm, no kuru vīnogām tiek darināti vīni. Vīna dārzos ir iespēja nodegustēt ne tikai vīnu, bet arī ķirbju sēklas un eļļu.


Paralēli vīnogām mēs audzejam arī kailsēklu jeb eļļas ķirbjus. Pārdodam tā sēklas, tās ir daudz vērtīgākas par citu ķirbju sēklām – tās satur vairāk kā 50 % ķirbju eļļu, kura iz neaizvietojams līdzeklis pret onkoloģiskām slimībām. Šo ķirbju sēklas ir bez čaumalām un tāpēc tās ir ļoti ērti lietot ēšanai, kā arī kā piedevas dažādiem ēdieniem. Kulinārijas izstrādājumiem var pievienot kafijas dzirnaviņās samaltu sēklu pulveri.

Anna Bergmans tēju dārzi

Upmaļi, Renda, Rendas pagasts, Kuldīgas novads

+371 26555532

info@anna-bergmans.eu
anna-bergmans.eu

Vairāk

Bergmaņu ģimenes saimniecība “Upmaļi” ražo tējas un garšaugus, kas pazīstami ar zīmolu “AnnA BergmanS”. 1988. gadā aizsākot biodinamiskās lauksaimniecības praksi Latvijā, saimniecība attīstījusies līdz ievērojamam tēju ražotājai un zaļā/ekoloģiskā dzīvesveida popularizētājai, kurā tiek izmantotas bioloģiskās lauksaimniecības un permakultūras metodes. “Upmaļos” ir apskatāmi “Upmaļu” plašie zāļu tējas dārzi, tur var gūt vērtīgus padomus bioloģiskajā saimniekošanā un Ziemeļu ajūrvēdā, kā arī piedalīties kādā no semināriem vai ekskursijām pa dziedinošajiem dārziem.

Šī vietne izmanto sīkdatnes lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti.
Sapratu